TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen почна со резервации за електричниот ID.4

Automedia - 27.09.2020

Досег до 490 километри и универзален карактер на СУВ привлекуваат клиенти за вториот електричен модел на марката Volkswagen од новата генерација. Новиот Volkswagen ID.4 стартува со продажба, како практичен СУВ со погон на струја.

Премиера на VW ID.4: Ова е првиот целосно електричен џип на Volkswagen

Точка - 26.09.2020

Volkswagen го претстави својот прв целосно електричен SUV кој ја носи ознаката ID.4, а производството веќе и започна. Новиот ID.4 е базиран на MEB платформата која Volkswagen групацијата ја разви за своите електрични автомобили.

Премиера на „VW ID.4“: Првиот целосно електричен „SUV“ на „Volkswagen“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 26.09.2020

„Volkswagen“ конечно го претстави првиот целосно електричен „SUV“ кој ја има ознаката „ID.4“ и чие производство веќе започна. „Volkswagen ID.4“ изгледа препознатливо затоа што многу работи дели со неодамна претставениот модел „Škodа Enyaq iV“.