TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тетово конечно ќе добие јавен превоз, со кредит од Светска банка купени пет автобуси

Сакам да кажам - 17.01.2021

Неколку години откако Општина Тетово го формираше јавното претпријатие „Тетово транспорт“, конечно стигнаа и првите автобуси. Градоначалничката Теута Арифи и министерот за финансии Фатмир Бесими денеска ги претставија петте автобуси со кои градот ...

Тетово доби организиран градски превоз

Локално - 17.01.2021

Денес во Тетово пристигнаа 5 автобуси од типот ISUZU Citiport, кои ќе се користат за потребите на организиран урбан транспорт во рамките на општинското претпријатие „Тетово Транспорт“. Овие автобуси се исто така прилагодени за лица со телесен ...

Автобусите пристигнаа, но, не тргнаа-кога ќе профункционира јавниот превоз во Тетово сеуште не се знае

Алфа - 17.01.2021

Тетово конечно,после години најавувања, доби автобуси, но, не и јавен превоз. Кога ќе почне да функционира,локалните власти немаат одговор.Денеска само ги промовираа петте автобуси, но, за да се возат граѓаните ќе почекаат-сеуште не се знае ниту ...

Тетово за првпат добива јавен превоз – „Тетово транспорт” ќе вози по три линии

Радио МОФ - 17.01.2021

Со пет автобуси кои ќе возат на три градски линии Тетово за првпат ќе добие градски јавен превоз, откако денеска беше промовирана инвестицијата вредна 720 илјади евра. Градоначалничката на Општината, Теута Арифи , посочи дека автобусите ќе бидат ...

Бесими: Со Проектот за подобрување на општински услуги Тетово за прв пат доби модерен јавен превоз

24Инфо - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вредност од 720 илјади евра.

Набавени нови автобуси за јавниот превоз во Општина Тетово

Опсервер - 17.01.2021

– Министерот за финансии Фатмир Бесими и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи денеска ќе присуствуваат на примопредавање на автобуси набавени за градски јавен превоз во општината.

Набавени нови автобуси за јавниот превоз во Општина Тетово

Независен - 17.01.2021

Министерот за финансии Фатмир Бесими и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи денеска ќе присуствуваат на примопредавање на автобуси набавени за градски јавен превоз во општината.

Набавени нови автобуси за јавниот превоз во Општина Тетово

Либертас - 17.01.2021

– Министерот за финансии Фатмир Бесими и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи денеска ќе присуствуваат на примопредавање на автобуси набавени за градски јавен превоз во општината.

Набавени нови автобуси за јавниот превоз во Општина Тетово

MakPress - 17.01.2021

Министерот за финансии Фатмир Бесими и градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи денеска ќе присуствуваат на примопредавање на автобуси набавени за градски јавен превоз во општината.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО: Промовирани најсовремени автобуси

Фактор - 17.01.2021

Во градот Тетово, денес беа промовирани 5 автобуси за јавен превоз. П реку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во ...

Тетово набави пет автобуси за јавен превоз

Независен - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вредност од 720 илјади евра.

Тетово набави пет автобуси за јавен превоз

Слободен Печат - 17.01.2021

Со ова општина Тетово за првпат добива јавен превоз во градот со воведување на три градски рути. Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет ...

Бесими и Арифи: Тетово за прв пат доби модерен јавен превоз

Канал5 - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вредност од 720 илјади евра.

Tетово набави пет автобуси за градски превоз

Макфакс - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вредност од 720 илјади евра.

Tетово набави пет автобуси за градски превоз

Вечер - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вредност од 720 илјади евра.

Тетово добива јавен превоз – „Тетово Транспорт“ ќе вози по три линии

Скопје24 - 17.01.2021

Тетово за првпат ќе добие градски јавен превоз со пет автобуси кои ќе возат на три градски линии , откако денеска беше промовирана инвестицијата вредна 720 илјади евра. Градоначалничката Арифи напомена и дека автобусите со кои ќе се врши градскиот ...

Тетово добива градски превоз – пет автобуси ќе сообраќаат на три градски линии

Мета - 17.01.2021

Преку Проектот за подобрување на општински услуги кое Министерството за финансии го спроведува заедно со Светска банка, Општина Тетово набави пет автобуси за градски превоз во вкупна вредност од 720.000 евра.

Порталб: Тетово е најголем должник меѓу општините – во моментов должи 9,4 милиони евра

Република - 16.01.2021

Едно од предизборните ветувања на градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, беше токму намалувањето на општинскиот долг. Сепак, долгот, не само што не се намали, туку оваа општина веќе важи за најголем „должник“ од вкупно 80 општини во земјава, а за ...