Glavni dan Memorijala "Boris Hanžeković" u Zagrebu na programu je u petak, kada će na zaletišta izaći troje srpskih predstavnika, Ivana Španović, Adriana Vilagoš i Luka Bošković. Prvog dana takmičenja, Angelina Topić je zauzela drugo mesto u skoku uvis (1.95) , iza svetske ...
Legendarni miting u Zagrebu dobio je tokom poslednjih godina status zlatnog u okviru kontinentalne serije Svetske atletike, a tradicionalno okuplja vrlo jak sastav takmičara i takmičarki, posebno u tehničkim i bacačkim disciplinama.