TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо откри кога се враќа и зошто нема да предводи репрезентација

Канал5 - 20.03.2019

Од крајот на декември Жозе Мурињо е без работа , откако доби отказ од Манчетер Јунајтед. Португалскиот фудбалски експерт доби ангажман од неколку ТВ куќи , а денеска откри дека е подготвен за уште еден предизвик и дека ќе ја прифати понудата.

Мурињо: Се враќам на работа во јуни!

Sport 1 - 20.03.2019

Контроверзниот португалски менаџер Жозе Мурињо најави дека од јуни ќе се врати на работа, со што само ги подгреа шпекулациите дека многу извесно е дека ќе се врати во миланскиот калчолигаш Интер, со кој освои „тројна круна“ во 2010 година.

Жозе Мурињо: Одбив три или четири понуди, бидејќи знам што сакам и каде сакам да одам

СуперСпорт - 20.03.2019

Жозе Мурињо доби отказ во редовите на Манчестер Јунајтед на крајот од 2019. година. После серијата лоши резултати, раководството од Олд Трафорд одлучи да му врачи отказ на Специјалниот и од тој момент португалскиот стручњак е без работа.

Мурињо веќе знае кој клуб ќе биде негова следна дестинација!

Спортски - 20.03.2019

Жозе Мурињо доби отказ во редовите на Манчестер Јунајтед кон крајот на 2018 година. После серијата лоши резултати раководството на тимот од „Олд Трафорд“ одлучи да го отпушти Португалецот и тој момент Мурињо е без ангажман.

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

+инфо - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Одбив три или четири понуди бидејќи знам што сакам и каде сакам

Спортклуб - 20.03.2019

Еден од најдобрите тренери на денешницата, Жозе Мурињо моментално е без тренерска работа откако во декември минатата година доби отказ од Манчестер Јунајтед. Португалецот во меѓувреме си најде занимација во БеИН Спорт каде што работи како стручен ...

Мурињо: Ќе се вратам летово

TopSport - 20.03.2019

Жозе Мурињо рекол дека точно знае каде би сакал да ја продолжи кариерата, односно дека летото ќе им се врати на клупските обврски. Италијанските медиуми шпекулираат дека Португалецот ќе се врати во Интер, каде би го наследил Лучано Спалети.

Мурињо: Не ми е досадно и знам точно што сакам да добијам

Дерби - 19.03.2019

Телевизијата „БеИН Спортс Франција“ денеска го објави комплетното интервју со Жозе Мурињо кое вчера беше најавено со извадокот посветен на Килијан Мбапе, па по пренесувањето на комплетниот разговор, вреди да се издвои изјавата која ја дава ...

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

Опсервер - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Не ми е досадно и знам точно што сакам да добијам

Точка - 19.03.2019

Телевизијата „БеИН Спортс Франција“ денеска го објави комплетното интервју со Жозе Мурињо кое вчера беше најавено со извадокот посветен на Килијан Мбапе, па по пренесувањето на комплетниот разговор, вреди да се издвои изјавата која ја дава ...

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

Курир - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

А1 On - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето

Независен - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

Sport M - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.

Мурињо: Сакам да се вратам на клупа ова лето, веќе одбив неколку предлози

Бриф - 20.03.2019

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и веќе отфрлил неколку предлози.