TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обид за убиство! Пакет со отров бил испратен до Доналд Трамп

Нетпрес - 19.09.2020

Пакет со отровно рицинусово масло бил испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува ...

Обид за убиство!? На Доналд Трамп му пратиле пакет кој содржел отров

ТВ21 - 19.09.2020

На претседателот Доналд Трамп му бил испратен пакет кој содржел отров рицин, пренесува Си-Ен-Ен . За овој случај известиле двајца полициски службеници. Направени се два теста за да се потврди присуството на отвровната супстанца.

Пакет со отров испратен до Доналд Трамп

Макфакс - 19.09.2020

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два теста за да се потврди присуството на рицин. ФБИ и тајната служба го испитуваат случајот.

Пакет со отров бил испратен до Доналд Трамп

Канал5 - 19.09.2020

Пакет со отровно рицинусово масло бил испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува Си-Ен-Ен. Случајот го пријавиле двајца полицајци. Биле извршени два теста за да се потврди присуството на материјата рицин.

Пакет со отров испратен на Трамп

Локално - 19.09.2020

Пакет кој содржел отров рицин бил испратен до американскиот претседател Доналд Трамп, пренесува Си-Ен-Ен. Според двајцата полицајци, пакетот бил пресретнат од полицијата претходно оваа недела пред да биде доставен до Белата куќа.

Пакет со смртоносен отров адресиран до Трамп

Слободен Печат - 19.09.2020

Рицин е високо токсично соединение извлечено од семето од рицинус кое се користи во терористички заговори. Може да се користи во форма на прав, прачки, чад или киселина. Пакет со отровно рицинусово масло бил испратен до претседателот Доналд Трамп, ...

Пакет со отров испратен до Трамп

+инфо - 19.09.2020

Рицин е високо токсично соединение извлечено од семето од рицинус кое се користи во терористички заговори. Може да се користи во форма на прав, прачки, чад или киселина. Пакет со отров рицин бил испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува CNN.

Пакет со отров испратен до Доналд Трамп

Вечер - 19.09.2020

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два теста за да се потврди присуството на рицин. ФБИ и тајната служба го испитуваат случајот.

Пакет кој содржи отровен рицин испратен до претседателот Доналд Трамп

Скопје1 - 19.09.2020

Пакетот, кој содржи отровен рицин, е испратен до претседателот Доналд Трамп, пренесува „Си-ен-ен“.Двајца полицајци го пријавиле случајот. Извршени се два теста за да се потврди присуството на рицин. ФБИ и тајната служба го испитуваат случајот.