TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алфа Ромео останува во Формула 1 барем уште една година

Екипа - 30.10.2020

Алфа Ромео го потврди останувањето во Формула 1 на уште најмалку една сезона. Италијанскиот произведувач на автомобили во 2018 година се врати во Формула 1 по повеќе од 30 години, потпишувајќи договор за техничко и комерцијално партнерство со ...

Кими Раиконен останува во Формула 1 и наредната година

Слободен Печат - 30.10.2020

Финецот и наредната година ќе биде дел од најбрзиот спорт на четири трката и тоа ќе биде негова 19. сезона. Пред една од трите трки на италијанско тло, Големата награда на Емилија Романа која ќе се вози во Имола, тимот на Алфа Ромео ја искористи ...

Кими го продолжи договорот со Алфа Ромео

TopSport - 30.10.2020

Кими Раиконен и наредната сезона ќе се натпреварува во светскиот шампионат, во Формула 1. Финецот ја официјализирал соработката со Алфа Ромео за наредната сезона. Партнер во тимот и во 2021 година ќе му биде Антонио Џовинаци.

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Опсервер - 29.10.2020

Рим, 29 октомври 2020 () – Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Sport M - 29.10.2020

Рим, 29 октомври 2020 (МИА) – Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Либертас - 29.10.2020

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Кајгана - 29.10.2020

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Курир - 29.10.2020

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

MakPress - 29.10.2020

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година ...

Алфа Ромео ќе го задржи името за сезоната 2021 година

Вечер Прес - 29.10.2020

Раководството на Формула 1 тимот Алфа Ромео преку својата официјална веб-страница соопшти дека ќе ја продолжат соработката со Заубер и во 2021 година. Италијанскиот производител на автомобили е партнер на тимот од 2018 година, во 2019 година ...