TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ремито со Кадиз додаде „сол на раната“: Серхи Роберто и Куман се „зајадоа“ со спротивставени ставови

Дерби - 24.09.2021

Пред натпреварот со Кадиз кој се одигра вчеравечер на стадионот „Нуево Мирандилја“, Роналд Куман порача дека ќе биде успех за Барселона доколку заврши меѓу првите екипи на табелата во Примера, изјава која стана посебно актуелна во јавноста по новиот ...

Пике му одговори на Куман: Не го облекувам овој дрес да бидам втор или трет!

Спортски

Бускетс го прекина последниот напад на Кадиз со втора топка и се погрижи за хаос на теренот (Видео)

Дерби

Куман најде причина за ремито кај Кадис: Во оваа земја те исклучуваат за ништо!

Спортманија

Барселона мизерна, киксна против Кадиз, отказот се подготвува за Куман

Дриблинг

Барса не личи на ништо, никако не може да го победи Кадис

Спортклуб

ВИДЕО: Нова тешка ноќ за Куман, Барса пак разочара и не го победи ниту Кадиз

Gol.mk

Курир Нетпрес Sport 1 Слободен Печат Дерби Екипа Спортманија SportMedia