TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се гради нов клинички центар во Штип

Вест - 03.03.2016

Во Штип вчера почна да се гради новата клиничка болница, која е предвидено да опслужува околу 300 илјади луѓе од Источна и Југоисточна Македонија. На поставување на камен-темелникот вчера присуствуваа претседателот на Владата за спроведување на ...

Камен-Темелник за изградба на новиот објект на клиничката болница беше поставен денеска во Штип

Сител - 03.03.2016

Почна изградбата на новата клиничка болница во Штип. Ќе биде најголема капитална инвестиција во македонското здравство и според здравствените власти ќе ги помести стандардите во регионот. Новиот објект ќе биде на површина од 34 000 метри квадратни и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Никаде на планетата нема болница во која може да се лечи болеста на СДСМ

Пулс24 - 03.03.2016

Никаде на планетата нема болница во која може да се лечи болеста на СДСМ. Не постои таква клиника никаде во светот. Против ширење на оваа болест лекот се само граѓаните на Република Македонија кои на избори се штитат себеси и државата да не заболат ...

Голема инвестиција во здравството - Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Алфа - 03.03.2016

Новата болница која ќе се простира на околу 34.000 метри квадратни, ќе биде најсовремен здравствен објект во државата, а со опремата, кадарот и условите ќе ги помести досегашните стандарди. Удрени темелите на новата клиничка болница во Штип.

Нова клиничка болница во Штип

24 Вести - 03.03.2016

Инвестиција вредна околу 30 милиони евра. Се очекува новата болница да обезбеди здравствени услуги за над 200 илјади пациенти. Изградбата ќе се одвива во следните две години и во две фази: Изградба на објектот и доизградба и интегрирање на ...

Штип ќе добие нов Клинички центар

Утрински - 03.03.2016

Штип – Нов клинички центар со вкупна површина од 34.000 квадратни метри почна да се гради во Штип. Вкупната вредност на овој современ здравствен капацитет е 56 милиони евра, од кои 30 милиони евра само во градежниот дел.

СДСМ: Во болницата во Штип пациентите јадат салама и леб

+инфо - 03.03.2016

Во болницата во Штип нема тумор маркери за гради, матка и дебело црево. За појадок пациентите добиваат салама и леб, а дежурните хирурзи виршли со јајце, додека Груевски и Тодоров потрошија половина милион евра народни пари за реклами за здрава ...

Почна изградбата на новата Клиничка болница во Штип

А1 On - 03.03.2016

Во Штип денеска е поставен камен темелникот на новата Клиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. На поставувањето на камен темелникот присуствуваа премиерот за ...

Груевски во посета на општина Штип

Курир - 03.03.2016

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип. Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница. Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба ...

(Видео) Започна изградбата на новата болница во Штип, еве како ќе изгледа

Фактор - 03.03.2016

Новиот клинички центар во Штип денеска започна со изградба. Инвестицијата ќе чини 30 милиони евра, а болницата ќе располага со осум нивоа со голем број болнички одделенија и со 300 легла за пациенти.

Димитриев на поставувањето камен темелник на Клиничката болница во Штип

Нетпрес - 03.03.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите денеска ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на нова Клиничка болница во Општина Штип. Почетокот на настанот е предвиден за 13:00 ...

СДСМ: Во болницата во Штип пациентите јадат салама и леб

А1 On - 03.03.2016

Во болницата во Штип нема тумор маркери за гради, матка и дебело црево. За појадок пациентите добиваат салама и леб, а дежурните хирурзи виршли со јајце, додека Груевски и Тодоров потрошија половина милион евра народни пари за реклами за здрава ...

ВИДЕО: Како ќе изгледа новата клиничка болница во Штип?

Вечер Прес - 03.03.2016

Голема капитална инвестиција во македонското здравство. Штип ќе добие најсовремена клиничка болница. Градежните зафати кои почнаа денес ќе чинат 30 милиони евра, а заедно со опремата инвестицијата чини 56 милиони евра.

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Press24 - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Груевски во посета на општина Штип

Нетпрес - 03.03.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип. Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница. Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба ...

Димитриев ќе присуствува на поставување на камен темелник за нова болница во Штип

Курир - 03.03.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите, Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на нова Клиничка болница во општина Штип.

СДСМ: Во болницата во Штип пациентите јадат салама и леб

Репортер - 03.03.2016

Во болницата во Штип нема тумор маркери за гради, матка и дебело црево. За појадок пациентите добиваат салама и леб, а дежурните хирурзи виршли со јајце, додека Груевски и Тодоров потрошија половина милион евра народни пари за реклами за здрава ...

ВИДЕО: Погледнете како ќе изгледа новата клиничка болница во Штип?

Денешен - 03.03.2016

Во Штип денеска е поставен камен темелникот на новата Клиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. На поставувањето на камен темелникот присуствуваа премиерот за ...

Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Нетпрес - 03.03.2016

Камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница ќе биде поставен денеска во Штип. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Груевски меѓу граѓаните: Набиена агенда во Штип

Press24 - 03.03.2016

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип. Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница. Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба ...

Почна изградбата на новата Клиничка болница во Штип

Lider - 03.03.2016

Во Штип денеска е поставен камен темелникот на новата Клиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. На поставувањето на камен темелникот присуствуваа премиерот за ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Република - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Груевски во посета на општина Штип

Точка - 03.03.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип. Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница. Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба ...

Почна изградбата на новата Клиничка болница во Штип

Курир - 03.03.2016

Во Штип денеска е поставен камен темелникот на новата Клиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. На поставувањето на камен темелникот присуствуваа премиерот за ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Денешен - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Груевски во посета на општина Штип

Денешен - 03.03.2016

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе оствари посета на општина Штип. Во 13:00 часот ќе присуствува на поставување на камен темелник за изградба на Клиничка болница. Груевски во 13:35 часот ќе оствари средба со жителите на населба ...

Почна изградбата на новата Клиничка болница во Штип

Сител - 03.03.2016

Во Штип денеска е поставен камен темелникот на новата Клиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. На поставувањето на камен темелникот присуствуваа премиерот за ...

Голема капитална инвестиција во македонското здравство- Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Курир - 03.03.2016

Денеска ќе биде поставен камен темелник за изградба на нов објект на Клиничката болница во Штип. Станува збор за изградба на нова најсовремена Клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со најмодерна и најквалитетна здравствена ...

Штип ќе добие најмодерна клиничка болница

Канал5 - 03.03.2016

56 милиони евра тежи Владиниот капитален проект за изградба на новата современа Клиничка болница во Штип. Премиерот Емил Димитриев во присуство на претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, Министерот за здравство Никола Тодоров, штипскиот ...

ТОДОРОВ: Болницата во Штип ќе биде најсовремениот објект во здравството

Телеграф - 03.03.2016

Министерот за здравство, Никола Тодоров, истакна дека новата болница ќе биде најсовремениот објект што ќе биде изграден во сферата на здравството, објект кој ќе има 34.000 квадратни метри Во Штип денеска е поставен камен-темелникот на новата ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

МРТ - 03.03.2016

Станува збор за изградба на нова најсовремена Клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со најмодерна и најквалитетна здравствена инфраструктура во Македонија. Министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ќе присуствува на ...

Поставен камен темелник за новата Клиничка болница во Штип

Макфакс - 03.03.2016

Новата Клиничка болница во Штип чијашто инвестиција е проценеата на околу 30 милиони евра и во којашто здравствени услуги ќе добиваат повеќе од 200 илјади луѓе од регинот, ќе се гради следните две години во две фази, од кои првата е изградба на ...

ЗДРАВЈЕ ЗА СИТЕ: Современа клиничка болница ќе добијат 200.000 граѓани во југоисточна Македонија (ВИДЕО)

Телеграф - 03.03.2016

Изградбата на клиничката болница ќе се одвива во наредните две години и ќе има две фази, од кои првата е изградба на објектот, а втората е доизградба и интегрирање на објектот Здравствени услуги и врвен третман за повеќе од 200.000 граѓани во ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Утрински - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Пулс24 - 03.03.2016

Денеска ќе биде поставен камен темелник за изградба на нов објект на Клиничката болница во Штип. Станува збор за изградба на нова најсовремена Клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со најмодерна и најквалитетна здравствена ...

Штип ќе добие нова болница

МКД - 04.03.2016

Новата клиничка болница во Штип ќе се гради во наредните две години во две фази, од кои првата е изградба на објектот, а втората е доизградба и интегрирање. Инвестицијата е проценеата на околу 30 милиони евра и во оваа болница здравствени услуги ќе ...

Почна изградбата на новата Kлиничка болница во Штип

Дневник - 04.03.2016

Во Штип вчера беше поставен камен-темелникот на новата Kлиничка болница, инвестиција вредна околу 30 милиони евра и во која здравствени услуги ќе добиваат над 200.000 пациенти. Премиерот за спроведување на изборите Димитриев истакна дека му ...

Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Точка - 03.03.2016

Камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница ќе биде поставен денеска во Штип. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Сител - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

Штип ќе добие најсовремена клиничка болница

Lider - 03.03.2016

Денеска ќе биде поставен камен темелник за изградба на нов објект на Клиничката болница во Штип. Станува збор за изградба на нова најсовремена Клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со најмодерна и најквалитетна здравствена ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Канал5 - 03.03.2016

Во Штип беше поставен камен темелник за изградба на нов објект на Клиничката болница во Штип. Станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со најмодерна и најквалитетна здравствена ...

Почнува изградбата на новиот објект на Штипската болница

Вечер Прес - 03.03.2016

Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница. Министерството за здравство соопшти дека станува збор за изградба на нова најсовремена клиничка болница во Штип, според врвни светски стандарди со ...

ШТИП: Денеска стартува изградбата на новата болница

Телеграф - 03.03.2016

На поставувањето камен-темелник е најавено присуство на министерот за здравство Никола Тодоров Во Штип денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на новиот објект на Клиничката болница.

ВИДЕО: Врвни светски стандарди- како ќе изгледа новата клиничка болница во Штип?

Курир - 03.03.2016

Голема капитална инвестиција во македонското здравство. Штип ќе добие најсовремена клиничка болница. Градежните зафати кои почнаа денес ќе чинат 30 милиони евра, а заедно со опремата инвестицијата чини 56 милиони евра.

ВИДЕО: Како ќе изгледа новата современа болница во Штип?

Нетпрес - 03.03.2016

Општина Штип ќе добие нова најсовремена клиничка болница, со што се остварува уште една голема капитална инвестиција во македонското здравство. Болницата ќе биде готова за две години, градежните зафати кои почнаа денеска ќе чинат 30 милиони евра, а ...