TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xperia XZ2 Premium има 4К екран и камера за снимање во „екстремни услови“

Кајгана - 16.04.2018

За помалку од два месеци откако Sony ги претстави смартфоните Xperia XZ2 на конгресот Mobile World Congress, компанијата повторно привлекува внимание со моделот Xperia XZ2 Premium. Уредот има ист дизајн како и XZ2, но со подобар екран, камера, ...

Sony Xperia XZ2 Premium нуди 4K HDR дисплеј и двојна камера (ВИДЕО)

Стандард - 16.04.2018

На премиерата на серијата Xperia XZ2 за време на мобилниот конгрес Sony покажа и интересен систем за двојна камера, за кој вети дека ќе обезбеди импресивни способности за сликање на темно.

Sony Xperia XZ2 Premium има супер остар 4K дисплеј и двојна задна камера

Телефони.мк - 16.04.2018

Sony официјално го претстави својот најдобар смартфон досега, односно „премиум“ изведбата на XZ2, кој донесува неколку важни подобрувања во однос на тој модел . Всушност, тие подобрувања не само што го прават значително подобар модел од обичниот ...