TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жрепка за ЛЕ: Ристовски и Адеми против Тотенхем, Милан на мегдан со Јунајтед

Слободен Печат - 26.02.2021

Екипата на Динамо Загреб за која настапуваат македонските репрезентативци, Стефан Ристовски и Аријан Адеми во осминафиналето во Лигата на Европа ќе играат против Тотенхем. Првиот натпревар е закажан за 11.

Мурињо е кандидат за балканска лига, Тотенхем пак ќе биде гостин во регионов

Спортманија

Милан ќе се соочи против Манчестер јунајтед, Динамо Загреб ќе игра против Тотенхем

СуперСпорт

Мамиќ: Знаеме многу за Тотенхем, не треба да се трошат зборови за Мурињо

Gol.mk

Ждрепка ЛЕ: Адеми и Ристовски против Моу и Тотенхем, дербито е меѓу Јунајтед и Милан

Gol.mk

ЛЕ: Мега-пресметка во осминафиналето – Манчестер Ј. vs. Милан! Адеми и Стефан на Тотенхем

SportMedia

Супер дуел на „тешкашите“ во осминафиналето на ЛЕ, Мурињо ќе се подготвува за Адеми и Ристовски (ФОТО)

Дерби

OhridNews 24Фудбал Екипа Дриблинг Sport 1 Н.Македонија Спортманија Gol.mk

Жрепка за Лига Европа: Милан на Манчестер, Мурињо ќе оди за Загреб

Точка - 26.02.2021

Со жрепката во Нион денеска беа одредени паровите за осмина финалето на Лига Европа. Новините во однос на жребовите во досегашниот дел на натпреварувањето е дека нема повластени и неповластени, односно дека секој може да падне со секој.

Мурињо ќе се подготвува за Адеми и Ристовски, Манчестер Јунајтед против Милан!

Sport M

Згрме ждрепката во Лигата на Европа – Ѓаволски добра ќе биде пресметката меѓу Манчестер и Милан

Спортманија

Јунајтед-Милан во осминафиналето на ЛЕ

Република

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Спортски

Познати сите двојки во осминафиналето од ЛЕ: „Ѓаволите“ против Милан, Арсенал доаѓа во соседството

Спортклуб

Можни осминафинални дуели Арсенал-Тотенхем, Динамо Киев-Шахтјор, Милан-Рома

SportMedia

OhridNews Спортски 24Фудбал SportMedia MakPress Опсервер 24 Вести

Ристовски: Не очекував ваква радост по периодот во Спортинг Лисабон

Спортклуб - 26.02.2021

Динамо Загреб во двомечот против Краснодар, успеа да обезбеди следна рунда во Лига Европа, односно пласман во осминафиналето. Стефан Ристовски кој неодамна потпиша за овој клуб, заедно со Аријан Адеми, се македонските претставници во овој хрватски ...

Ристовски: Осминафинале во Лига Европа е премија за мене, по еден бурен период

Екипа

Ристовски: Не очекував дека по бурниот период во Спортинг, сега ќе играм осминафинале со Динамо

24Фудбал

Ристовски: Не очекував дека ќе играм осминафинале во Лига Европа по бурниот период во Лисабон

СуперСпорт

Ристовски: Не верував дека по бурниот период во Спортинг ќе доживеам вакво нешто

SportMedia

Ристовски: Ова е награда, не очекував дека по бурниот период во Спортинг...

Gol.mk

Ристовски: Ова ми е како премија, не очекував по бурниот период дека ќе играм осминафинале

Sport 1

Спортски

Тешка задача за Адеми и Ристовски во 1/8-финалето од ЛЕ

Алфа - 26.02.2021

Македонските репрезентативци, Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб изборија осминафинале во Лига Европа, а денешната ждрепка посака во оваа нокаут-фаза да играат со еден од најголемите фаворити за титулата, Тотенхем.

Ристовски и Адеми бурно го прославија триумфот на Динамо Загреб 🎥

СуперСпорт

Како Адеми и Ристовски ја прославија победата над Краснодар (ВИДЕО)

Екипа

Радоста на Адеми и Ристовски, радоста на Динамо! (ВИДЕО)

SportMedia

Школската акција со која Динамо го сруши Краснодар

Оff.net

Адеми и Ристовски го очекуваат противникот во осминафиналето во Лига Европа

Дриблинг

Динамо повторно го совлада Краснодар, Лестер шокиран од Славија, Роџерс никако да обезбеди осминафинале (ВИДЕО)

24Фудбал

Дерби Gol.mk Слободен Печат Екипа Sport 1 Дриблинг Sport M Спортманија