TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИА ја продолжи задолжителната пауза за тимовите во Формула 1 на 35 дена

А1 On - 08.04.2020

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) ја продолжи задолжителната пауза за тимовите во Формула 1 и производителите на мотори од 21 на 35 дена во врска со пандемијата на коронавирус, пренесува официјалната веб-страница на организацијата.

Нов план: Во Формула 1 ќе се возат по две трки на една патека!

Спортклуб - 08.04.2020

Пандемијата со корона вирусот не ја заобиколи ни Формула 1, синоќа беше откажана дури деветтата трка од оваа сезона, за Големата награда на Канада. Според германскиот весник Ауто Мотор & Спорт, новата сезона во Формула 1 најверојатно ќе почне во ...

Formula 1 ја одложи и Големата награда на Канада

Авто Плус - 08.04.2020

Трката на легендарната патека во Монтреал требаше да се вози на 14 јуни, но поради пандемијата на коронавирусот и оваа Formula 1 трка е одложена Продолжува серијата на откажување на трки во двете најмоќни организации во автомото спортот, Formula 1 и ...

Стартот на Формула 1 сезоната се понеизвесен, откажана и трката во Канада

Екипа - 08.04.2020

Формула 1 сезоната нема да почне ниту на средината од јуни како што беа опимистичките надежи. Канадското Гран при закажано за 14. јуни е официјално е одложено. Ќе бидат направени напори да се најде нов термин најбрзо што може кога ќе овозможат ...

Канадското ГП е деветата трка во Формула 1 која е одложена оваа сезона

МКД - 07.04.2020

Трката за Големата награда на Канада која требаше да се одржи на 14 јуни е одложена. Ниту настанот во Монтереал предвиден за средината на јуни нема да се одржи навреме. Се уште не е познато дали и кога ќе има нов датум за трката за ГН на Канада.

Деветта трка одложена во Ф1

OhridNews - 07.04.2020

Вљубениците во Формула 1 се соочија со ново разочарување, откако организаторите на трката во Монтреал за големата награда на Канада официјално ја одложија трката. Трката во Монтреал беше закажана на 14 јуни.

Одложена и деветтата трка во Формула 1 шампионатот

Gol.mk - 07.04.2020

И деветата трка од овосезонскиот распоред на Формула 1 шампионатот е откажана. Трката за големата награда на Канада која беше закажана за на 14 јуни и официјално нема да се одржи. Пандемијата со коронавирусот зададе голем удар во најбрзото ...

Требаше да се одржи во јуни: Одложена е деветата трка во Формула 1

SportMedia - 07.04.2020

Трката во Формула 1 за Големата награда на Канада денеска и официјално е одложена поради пандемијата коронавирус. Оваа трка беше на распоредот за 14. јуни, но организаторите потврдија дека истата ќе се одржи во подобри времиња, во овој момент ...

Мото ГП ги одложи трките во Италија и Каталонија, сезоната можеби ќе почне од Германија

МКД - 07.04.2020

Мото ГП ги одложи трките во Италија и Каталонија, сезоната можеби ќе почне од Германија Новата сезона во Мото ГП нема да стартува ниту на 31 мај за кога беше закажана трката за Големата награда на Италија, одложена е и трката во Каталонија.

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен Печат - 07.04.2020

Големата награда за Канада која требаше да се вози на 14 јуни во Монтреал е одложена поради пандемијата на коронавирусот. Организаторот соопшти дека се одложува трката која требаше да се вози на патеката Жил Вилнев, а одлуката е донесена во договор ...

Канадското ГП е деветтата Ф1 трка која е одложена!

TopSport - 07.04.2020

Канадското ГП стана деветтата Ф1 трка од сезоната 2020 која е одложена или откажана, фрлајќи уште еден сомнеж на тоа како ќе изгледа овогодишната сезона и дали воопшто ќе ја има. Трката на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал требаше да се оддржи на 14 ...

Откажана уште една трка во Формула 1, за ГН на Канада, во Монтреал

24 Вести - 07.04.2020

Уште една од трките во Формула 1 е откажана поради пандемијата на коронавирусот во светски рамки. Откажана е трката за Големата награда на Канада, во Монтреал. Тоа е веќе деветта одложена или откажана трка од календарот за годинава.

Се кратат платите во Формула 1

+инфо - 07.04.2020

Челниците на Формула 1, како што пренесуваат британските медиуми, меѓу кои и генералниот директор Чејс Кери и техничкиот директор и директор на мотоспорт, Рос Браун, ќе земаат за 20 отсто помали плати во наредните два месеца.

Откажана уште една трка во Ф1: Најважно во овие моменти е да го надминеме Ковид-19!

Sport 1 - 07.04.2020

Продолжува одложувањето на трките во Формула 1 поради пандемијата на коронавирус, а последна во овој „црн календар“ влезе трката за Големата награда на Канада. Трката во Монтреал деветта одложена трка која требаше да се одржи на 14 јуни, но ...

Официјално: Одложената трката за ГН на Канада во Формула 1

Дриблинг - 07.04.2020

Проблемите со сезоната во Формула 1 се зголемуваат откако девета трка е официјално откажана. Ова го потврдија од Ф1, трката за Големата награда на Канада нема да се вози на 14 јули како што првично беше планирано.

Коронакриза и во Ф1: Шефовите со помали плати, вработените дома

Екипа - 07.04.2020

Половина од вработените од Формула 1 се испратени на принуден одмор додека челниците на организацијата ќе земаат помали плати за 20 проценти. Ова е резултат на големата криза предивикана од пандемијата на коронавирусот на светско ниво.

Одложени нови две трки во Мото ГП, нема да се вози ниту во Италија и Каталонија

Gol.mk - 07.04.2020

Поради пандемијата со коронавирусот одложени се уште две трки од Мото ГП шампионатот кои требаше да се одржат во Каталонија и Италија. Трката во Италија беше закажана за од 29 до 31 мај, додека во Каталонија требаше да се вози од 5 до 7 јуни, но ...

Формула 1 ја одложи и трката за ГН на Канада

Дерби - 07.04.2020

Трката за големата награда на Канада е уште една одложена трка во Формула 1 сезоната која се уште не е ни започната. Организаторите мораа да пресечат навреме за одржувањето на трката закажана за 14 јуни, а коронавирусот е причина што никој не може ...

Мото ГП: Откажани вкупно седум трки

Спортски - 07.04.2020

Поради пандемијата со коронавирусот откажани се Мото ГП трките во Италија и Каталонија. Според планот, во Италија требаше да се вози од 29. до 31. мај, а во Каталонија од 5. до 7. јуни, но беше јасно дека тоа ќе биде невозможно.

Уште две Мото ГП трки се одложија

Спортманија - 07.04.2020

До средината на јуни нема да уживаме во тркачкиот циркус на две тркала Официјално одложени се трките за Големите награди на Италија и Каталонија, кои беа закажани за 31 мај, односно 7 јуни.

Формула 1 ќе почне со две трки во јули?

SportMedia - 07.04.2020

Сезоната во Формула 1 би можела да започне со две трки во јули во Австрија. Раководителите во Формула 1 мора да објават во рок од неколку дена дека ја одложуваат трката во Монтреал која официјално беше закажана на 14 јуни по што целата сезона ќе се ...

Мото ГП: Вкупно седум трки се откажани

Sport M - 07.04.2020

Пандемијата на коронавирусот ги откажа Мото ГП трките во Италија и Каталонија. Во Италија имаше план да се вози од 29 до 31 мај, а во Каталонија од 5 до 7 јуни, но беше јасно дека тоа нема да биде можно.

Мото ГП нема да почне најрано до средина на јуни

Sport 1 - 07.04.2020

Најбрзиот мотоциклистички шампионат Мото ГП нема да стартува најрано до средина на јуни, откако две трки денеска од календарот очекувано беа одложени, зашто станува збор за гранп-рија во двете најпогодени земји во Европа, Италија и Шпанија.

Пониски плати и за раководството на Формула 1

Gol.mk - 07.04.2020

Светските медиуми пренесуваат дека раководството на Формула 1 шампионатот во наредниот период ќе прима 20% пониска плата, со цел да се избегне дополнителна економска криза по пандемијата. Ова одлука ќе се однесува за челниците, но и за уште 500 ...

Еклстоун: И со 8, и со 20 трки, Хамилтон пак ќе биде шампион

Спортманија - 07.04.2020

Поранешниот шеф на Формула 1 мисли дека годинава не треба да има шампионат. Поранешниот прв човек на Формула 1, Берни Еклстоун, прогнозира дека во какво било сценарио кое се однесува на бројот на трките во 2020 година, шампионската титула повторно ...

Одложени се трките во Муџело и Барселона

Дриблинг - 07.04.2020

Светската мотоциклчка федерација и Дорна потврдија дека трките за Големите награди во Италија и Каталонија се одложени поради пандемијата од КОВИД-19. Актуелната сезона во светскиот шампионат во Мото ГП започна со откажување на трките во Катар, а ...

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

Курир - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Одложени трките во Муџело и Барселона

TopSport - 07.04.2020

Светската авомобилска федерација и Дорна објавија дека се одложени Големата награда на италија и Големата награда на Каталонија, поради пандемијата што ја предизвика вирусот КОВИД-19. Досега во сезоната се возеше само Големата награда на Катар.

Леклерк најбрз на е-трката во Мелбурн

Н.Македонија - 07.04.2020

Во момент кога речиси сите спортски настани во светот се суспендирани или одложени поради пандемијата на коронавирусот, пилотите на Формула 1, сепак, решија да возат, но на виртуелна патека.

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

Курир - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

Опсервер - 07.04.2020

Париз, 7 април 2020 () – Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при.

Рикардо од Рено не верува дека ќе има трки во јуни

24 Вести - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

А1 On - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

И возачите се сомневаат дека Ф1 ќе стартува во јуни

Слободен Печат - 07.04.2020

– Досега сè е откажано до средината на јуни, но ова е само во идеална ситуација – вели Австралиецот Рикардо, членот на тимот „Рено“. Даниел Рикардо и покрај тоа што посакува Формула 1 трки да има за два месеци, поради ситуацијата со коронавирусот не ...

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

Либертас - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

MakPress - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Рикардо не верува дека ќе има трки во јуни

Локално - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

Независен - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

Либертас - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Одложени трките во Муџело и Барселона

Макфакс - 07.04.2020

Светската авомобилска федерација и Дорна објавија дека се одложени Големата награда на италија и Големата награда на Каталонија, поради пандемијата што ја предизвика вирусот КОВИД-19. Досега во сезоната се возеше само Големата награда на Катар.

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран ...

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

А1 On - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Формула 1: Старт на сезоната со две трки во Австрија во јули?

Денешен - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Рикардо: Сезоната ќе започне после јуни

Денешен - 07.04.2020

Пилотот на Рено, Даниел Рикардо не верува дека ниту во јуни ќе има почеток на сезоната во Шампионатот во Формула 1. Претходно, раководството на Ф1, прогнозира дека првата трка ќе се одржи во јуни на канадското Гранд при. – Не знаеме кога ќе почнеме.

Сезоната во Формула 1 може да започне со две трки во Австрија во јули

MakPress - 07.04.2020

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. Претставниците на Формула 1 веќе разговараат со промотерите на Гран при за можноста за ...

Намалување на платите во Формула 1

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Челниците на Формула 1, како што пренесуваат британските медиуми, меѓу кои и генералниот директор Чејс Кери и техничкиот директор и директор на мотоспорт, Рос Браун, ќе земаат за 20 отсто помали плати во наредните два ...

Откажана уште една трка во Формула 1

Република - 07.04.2020

Уште една од трките во Формула 1 е откажана поради пандемијата на коронавирусот во светски рамки. Откажана е трката за Големата награда на Канада, во Монтреал. Тоа е веќе деветта одложена или откажана трка од календарот за годинава.

Намалување на платите во Формула 1

А1 On - 07.04.2020

Челниците на Формула 1, како што пренесуваат британските медиуми, меѓу кои и генералниот директор Чејс Кери и техничкиот директор и директор на мотоспорт, Рос Браун, ќе земаат за 20 отсто помали плати во наредните два месеца.

Канадското ГП е деветтата Ф1 трка која е одложена!

Макфакс - 07.04.2020

Канадското ГП стана деветтата Ф1 трка од сезоната 2020 која е одложена или откажана, фрлајќи уште еден сомнеж на тоа како ќе изгледа овогодишната сезона и дали воопшто ќе ја има. Трката на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал требаше да се оддржи на 14 ...

Откажана уште една трка во Ф1

Курир - 07.04.2020

Уште една од трките во Формула 1 е откажана поради пандемијата на коронавирусот во светски рамки. Откажана е трката за Големата награда на Канада, во Монтреал. Тоа е веќе деветта одложена или откажана трка од календарот за годинава.