TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман може да биде среќен: Заминува последниот играч што го отпиша?

Sport M - 25.09.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, направи вистински расчистување во соблекувалната на Барселона. Веднаш по пристигнувањето, Холанѓанецот прецрта многу големи имиња, вклучувајќи ги Луис Суарез, Иван Ракитиќ и Артуро Видал, кои на крајот го ...

Тензија во Барселона, Куман разочаран од Бартомеу!

Sport M - 25.09.2020

Тренерот Роналд Куман се чини дека ја разбира реалноста на Барселона и тешкотиите што ги има клубот. Тој првично беше скептичен кон изјавите на играчите и капитенот Лео Меси, но се чини дека сега започна да ги има првите тензии со управата.

Мидо: Сакам да видам како ќе реагира Куман на зборовите на Меси

Спортски - 25.09.2020

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси јавно го критикуваше раководството на клубот на заминувањето на Луис Суарез. Веднаш откако дојде Куман на кормилото на Барселона му порача на Уругваецот да си бара нов клуб, а тоа воопшто не му се допадна на Меси.

„Би сакал да ја видам реакцијата на Куман на зборовите на Меси, мене ме масакрираше кога имав 18 години“

Sport M - 25.09.2020

Лионел Меси предизвика вистински хаос во прошталното писмо за Луис Суарез. Sвездата на Барселона јавно ја повика управата на клубот и јасно стави до знаење дека тој не заслужува да биде избркан и тој дел отиде на душа на новиот тренер Роналд Куман.

Како ќе реагира Куман на зборовите на Меси при разделбата со Суарез?

Спортклуб - 25.09.2020

Лионел Меси денеска направи мал хаос во прошталната порака до Луис Суарез. Капитенот на Барселона јавно го повика раководството на клубот и јасно порача дека не заслужил да биде вака избркан, а дел од вината секако има и новиот тренер на екипата, ...

Куман слепо му верува на Кутињо, официјално избирајќи го бројот за сезоната 2020/21

Sport M - 25.09.2020

Филип Кутињо ќе има уште една шанса. Тој ќе ќе го носи дресот со број 14 во сезоната 2020/21. Со доаѓањето на новиот тренер, Роналд Куман, поранешниот фудбалер на Ливерпул, Филип Кутињо, доби уште една шанса да се покаже во Барселона.

Поранешниот напаѓач на Ајакс го прозва Куман: Мене ме масакрираше за потег како овој на Меси (Фото)

Дерби - 25.09.2020

Лионел Меси испрати жесток напад до управата на Барселона кога за првпат не го виде Луис Суарез во тренинг центарот после цели шест години минати заедно, јасно осудувајќи го начинот на кој клубот се ослободи од напаѓачот кој му донесе толку многу ...

„Сакам да ја видам реакцијата на Куман кон Меси, мене на 18 години ме уништи“

SportMedia - 25.09.2020

Лионел Меси денеска истакна огорченост од политиката на Барселона, откако тимот многу лесно се откажа од услугите на Луис Суарез. Очигледно е дека Барса ќе има големи проблеми, со доаѓањето на Роналд Куман за тренер.

Кутињо си ја “врати“ својата 14-ка на дресот на Барса!

SportMedia - 25.09.2020

И дефинитивно Фелипе Кутињо се врати во Барселона откако му зварши позајмицата во Баерн Минхен. Интересно е тоа што тој го посака дресот со бр.14, и го доби. Бројот кој го носеше во првата сезона кога беше во Барса, а потоа му беше доделена ...

Навивачите ги бараа во првиот тим, а Куман ги испрати во Барселона Б

Спортклуб - 25.09.2020

Барселона денеска го објави списокот на играчи со броевите кои ќе ги носат во сезоната која ни претстои. Интересно, на списокот се најдоа и Рафиња Алкантара и Жан Клер Тодибо, но се без броеви, што јасно значи дека Куман на овие двајца нема да смета ...

Кутињо ќе го носи бројот на Кројф во новата сезона (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.09.2020

Тренерот Роналд Куман ќе му даде шанса на Кутињо да покаже зошто Барселона го купи од Ливерпул, а денеска фудбалерот избра да го носи бројот „14“ на легендарниот Јохан Кројф. Тренерот Роналд Куман ќе му даде шанса на Кутињо да покаже зошто Барселона ...

Кутињо остана па го зема бројот на Кројф 🎥

Спортски - 25.09.2020

Роналд Куман се реши да му даде шанса на Кутињо во Барселона во новата сезона. Бразилецот во новата сезона си избра и број, тој ќе ја носи „14-ката“ на легендарниот Јохан Кројф . Сезоната која е пред нас ќе покаже дали Кутињо ќе ја искористи втората ...

ВИДЕО: Кутињо избра нов број во Барселона, во минатото го носеше легендата на клубот

Sport M - 25.09.2020

Фелипе Кутињо следната сезона ќе остане во Барселона. Роналд Куман планира да му даде уште една шанса на Бразилецот, кој беше на позајмица во Баерн Минхен и ја освои триплета. Доказ за тоа е дека на социјалните мрежи му е посветено време и внимание ...

Кутињо со магија го претстави новиот број кој ќе го носи во Барса: Бразилецот избра дрес кој има огромна тежина (Видео)

Дерби - 25.09.2020

Филипе Кутињо беше навистина дарежлив и му дозволи на Антоан Гризман во новата сезона да го носи дресот со број „7“, па пред првиот меч кој Барселона ќе го одигра во новата сезона во Шпанија, денеска беше соопштено кој ќе биде официјалниот број кој ...

Поранешниот напаѓач на Ајакс го прозва Куман: Мене ме масакрираше за потег како овој на Меси

Точка - 25.09.2020

Лионел Меси испрати жесток напад до управата на Барселона кога за првпат не го виде Луис Суарез во тренинг центарот после цели шест години минати заедно, јасно осудувајќи го начинот на кој клубот се ослободи од напаѓачот кој му донесе толку многу ...