TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл повторно прекрши едно застарено модно правило, но овојпат тоа го направи на совршен начин

Точка - 24.09.2018

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, обожува да ги крши модните правила и тоа не само кралските. За своето последно деловно излегување со принцот Хари, одлучила да облече една забранета комбинација на бои и докажала дека застарените модни заповеди, ...

Принц Хари бил фатен како краде храна: Еве што направил кога ги забележал камерите!

Убавина и Здравје - 24.09.2018

Храна имало во изобилство, а принцот Хари посебно уживал во слатките Додека за Меган Маркл првиот самостоен настап веројатно бил стресен, принцот Хари добро се забавувал. Меган го претставувала готвачот „Together: Our Community Cookbook“ и ги ...

Откриено: Меган Маркл никогаш не носи црвен кармин од оваа причина

Женски магазин - 24.09.2018

Меган Маркл е една од дамите на чиј стил завидуваат многу жени, сите поради безвременските и класични парчиња. Кога станува збор за шминката на Војвотката од Сасекс, секогаш може да ја видиме во неутрални тонови и вечно убавиот природен изглед.

(Видео) Принцот Хари изгладнет краде колачиња

Репортер - 24.09.2018

Принцот Хари беше снимен од камерите како краде за време на промоцијата на книгата на неговата сопруга Меган Маркл. Војвотката од Сасекс издаде книгата на омилените рецепти на жените, кои минатата година ги изгубија домовите во пожарот во Лондон ...

Меган Маркл копија на принцезата Дајана

Репортер - 23.09.2018

Многумина сметаат дека војвотката од Сасекс Меган Маркл е вистинска копија на принцезата Дајана која почина на 37 годишна возраст. Ваквото мислење го дели и принцот Хари, кој што вели дека доколку мајка му денеска била жива, двете би биле вистински ...

Камерите го уловија: Сите зборуваат за потегот на принцот Хари што никој не го очекуваше (видео)

Вистина.мк - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...

(ВИДЕО) Принцот Хари ги обожува колачињата на Меган Маркл – па дури и „ги краде“!

Екран - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга, а во текот на таа ...

Сите зборуваат за потегот на принцот Хари што никој не го очекуваше

Сител - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...

ВИДЕО: Сите зборуваат за потегот на принцот Хари што никој не го очекуваше

Курир - 23.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година го изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...

Принцот Хари е баш љубител на колачи

ЗаЗабава - 24.09.2018

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година го изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга , а во текот на таа ...