TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал: Ми пречи само едно нешто во односот кој го имаме со Федерер

Дерби - 26.06.2022

Рожер Федерер оваа година става крај на една неверојатна серија, односно за првпат нема да настапи на Вимблдон по пауза од 23 години. Федерер како јуниор првпат настапил на отвореното тениски првенство во 98-ма година и немаше испуштено ниту едно ...

Ѓоковиќ: Како што е сега за руските спортисти, така беше и за нас Србите во 90-тите

Нова ТВ

Надал подготвен за напад на третата гренд слем титула годинава: Штом сум тука, се чувствувам добро

Слободен Печат

Откриена тајната на Роџер Федерер

Екипа

Падот на Федерер – проблем и за Ѓоковиќ и за Надал

Вечер Прес

Надал: Веќе не чувствувам болка, но не можам да се опуштам

Gol.mk

Бекер сè уште е во затвор, но ќе може да го гледа Вимблдон на ТВ

Слободен Печат

Екипа SportMedia Sport 1 Екипа Дерби Екипа Локално Gol.mk

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Бриф - 26.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го сподели своето мислење за постигнувањата на Рафаел Надал. – Тој имаше операција во втората половина од минатата сезона и веднаш потоа освои Грен слем. Секако дека е импресивно.

Американката со јасна порака за Вимблдон: Ѓоковиќ ќе има борба со демоните во Лондон, но ќе ги победи!

Спортклуб

Ѓоковиќ: Надал е импресивен, можам само да му симнам капа

Gol.mk

Ѓоковиќ покажува максимален респект: Му симнувам капа на Надал

Дерби

Играта на трева на Ѓоковиќ е супериорна и тој е главен фаворит за триумф на Вимблдон

Слободен Печат

Ѓоковиќ: Не ме пуштаат да влезам во САД, тоа ме мотивира на Вимблдон!

Спортманија

Мареј: Сакам да играм финале на Вимблдон против Надал или Ѓоковиќ

Sport 1

Дерби Спортманија Gol.mk Gol.mk Фактор Gol.mk Дерби Gol.mk

Гркот Циципас го освои првиот турнир на трева, па скокна во базен (Видео)

СуперСпорт - 26.06.2022

Стефанос Циципас во финалето на турнирот во Мајорка славеше против Роберто Баутиста-Агут со 6-3, 3-6 и 7-6, па така ја освои првата титула на трева. Баутиста-Агут за првпат од 2014 година настапи во финале на натпреварување на трева, а за Циципас ...

Циципас во Мајорка ја освои првата титула на трева во кариерата

Gol.mk