TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕКОЛКУ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ВО „ЧУДЕН“ ИНЦИДЕНТ ВО ЛОНДОН: Избегани армиски коњи трчаа низ центарот на Лондон (ВИДEО)

Фактор - 24.04.2024

Британската армија пронајде неколку коњи откако тие се ослободија од престижната коњаница и трчаа низ Лондон утрово. Во моментов се лекуваат голем број луѓе и коњи поради повредите настанати за време на инцидентот, иако повеќе детали за нивната ...

Неверојатна сцена среде Лондон: Два коња слободно бодинаат низ центарот, едниот изгледа прекриен со крв/ВИДЕО

Вечер Прес - 24.04.2024

Жителите на Лондон утринава во центарот на градот воочиле два коња без сопственик, од кои едниот изгледа како да е прекриен со крв. „Околку 8 часот и 40 минути забележавме дојава за коњи без сопственик кои трчаат низ градот.

ВИДЕО: Хаос во Лондон, коњи галопираат по улица, побегнале од проба за парада во Вестиминистер

Слободен Печат - 24.04.2024

Во центарот на Лондон денеска беа видени коњи како слободно галопираат , на големо запрепастување на минувачите и возачите, објави полицијата и медиумите. На фотографиите на социјалните мрежи се гледаат две животни, едно бело и облеано во крв, а ...

(Видео) Избегани воени коњи трчаа низ центарот на Лондон. Еден е облеан во крв

Независен - 24.04.2024

Жителите на Лондон утрово забележале два коња без сопственик во центарот на градот, од кои едниот изгледал облеан во крв. Носеа седла и узди. „Околу 8 часот и 40 минути добивме пријава за коњи без сопственици кои трчаат низ градот.

ДРАМА ВО ЛОНДОН: Побегнати коњи собориле јавачи и предизвикале хаос, трчале по улици извалкани со крв (ВИДЕО)

Во Центар - 24.04.2024

Пет лица се повредени откако неколку коњи избегале и трчале низ центарот на Лондон. Најмалку еден војник е повреден откако исплашен коњ влетал во автомобили пред хотелот Клермонт на патот Бакингемската палата во Викторија.

ВИДЕО: Избегани армиски коњи трчаа низ центарот на Лондон

А1 On - 24.04.2024

Жителите на Лондон утрово забележале два коња без сопственик во центарот на градот, од кои едниот изгледал облеан во крв. Носеа седла и узди. – Околу 8 часот и 40 минути добивме пријава за коњи без сопственици кои трчаат низ градот.

Коњи на британската коњаница побегнале од вежба и јуреле низ центарот на Лондон (ВИДЕО)

МКД - 24.04.2024

Жители на Лондон утринава забележале два коња без сопственици во центарот на градот, од кои едниот изгледал облеан во крв. На себе имале седла и узди. Фото: социјални мрежи „Околу 8 часот и 40 минути добивме пријава дека коњи без сопственици трчаат ...