TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Топ Тема (09.11.2022): Интервју со Славица Грковска, вице премиерката задолжена за политики за добро владеење

Телма - 09.12.2022

„Јас не ја изземам Владата од одговорноста ниту институциите. Треба да се види која е најслабата карика“, вели вице премиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска во вечерашната Топ Тема.

(видео)Грковска во „Топ тема“: Обвинители кои немаат интегритет за независно да одлучуваат е најголем пораз за мене како граѓанин

Телма

Грковска во „Топ тема“ за корупцијата: Не ја изземам Владата од целата ситуација, ниту некоја од институциите, одговорноста е кај сите

Телма

Грковска: Не прифаќам колективна одговорност, мора да го направиме системот отпорен на корупција со луѓе со интегритет

Локално

Стејт департментот ќе објави санкции за борба со корупцијата, ќе има ли функционери од Македонија?

Либертас

Грковска: Ако сакаме успех во борбата против корупцијата мора да направиме коалиција на луѓе со интегритет во сите области

24Инфо

Грковска за Топ Тема: Ако сакаме успех во борбата против корупцијата мора да направиме коалиција на луѓе со интегритет во сите области

Бриф

Press24 Фокус 360 степени Либертас +инфо Бизнис Вести Нетпрес 24Инфо

Грковска за американскиот тимот за санкции- Секоја помош за борба против корупцијата е добредојдена

Телма - 09.12.2022

Заменичката на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, изјави дека секоја помош во каква било форма, за брз напредок во борбата против организираниот криминал и корупцијата ...

Политичките ветувања, без сериозна заложба, се само демагогија која не е во прилог на животот и стандардот на граѓаните

Телма

Откако не искараа, корупцијата главна тема – Грковска: Немаме време за губење, граѓаните нема да ни простат

ТВ21

Британскиот амбасадор: Корупцијата во С Македонија се влошува, не се подобрува

Алсат-М

Високите амбиции бараат високата корупција да биде прва за отстрел

Н.Македонија

Вашингтон ќе објави список со санкции во насока на борбата со корупцијата

Телма

Меѓународен ден за борба против корупција

Опсервер

Фокус Вечер Прес Курир 24Инфо Независен Слободен Печат Gostivarpress.mk Нетпрес

Грковска: Нас не ни требаат реформи на хартија, ни треба ефикасна борба против корупцијата

Канал5 - 09.12.2022

Сите ние во оваа сала сме одговорни за состојбите во државата, вклучително и за степенот на корупција. Денеска на меѓународниот ден на борбата против корупцијата 9 декември, мора отворено да разговараме за слабостите во системот во делот на ...

Состанок во Влада со институции надлежни за справување со корупцијата (во живо)

Опсервер

Во Владата состанок со институциите за справување со корупција за забелешките од Извештајот на ЕК

Бизнис Вести

Во Владата состанок со институциите за справување со корупција за забелешките од Извештајот на ЕК

Опсервер

Во Владата состанок со институциите за справување со корупција за забелешките од Извештајот на ЕК

24Инфо

Во Владата состанок со институциите за справување со корупција за забелешките од Извештајот на ЕК

Слободен Печат

Во Владата состанок со институциите за справување со корупција за забелешките од Извештајот на ЕК

Либертас

Zoom Канал5 Press24 MakPress Локално Макфакс Скопје инфо 24Инфо