TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корона вирусот повторно се врати кај фудбалските екипи

Фокус - 09.08.2020

Сериозен проблем се појави во пресрет на завршниот турнир во Лигата на Шампиони, откако Атлетико Мадрид објави дека двајца фудбалери се позитивни на вирусот ковид -19. Имињата на фудбалерите не се откриени.

Двајца позитивни на Ковид-19 во Атлетико Мадрид на ден пред заминување за Португалија

Дриблинг - 09.08.2020

Шпанскиот прволигаш и учесник на завршниот турнир во Лигата на шампионите на УЕФА, Атлетико Мадрид потврди дека тестовите за коронавирус кои ги направиле во саботата утрото ностат лоши вести, има двајца позитивни и тие ставени во изолација.

Корона вирусот повторно се врати кај фудбалските екипи

Нетпрес - 09.08.2020

Сериозен проблем се појави во пресрет на завршниот турнир во Лигата на Шампиони, откако Атлетико Мадрид објави дека двајца фудбалери се позитивни на вирусот ковид -19. Имињата на фудбалерите не се ...

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен Печат - 09.08.2020

Атлетико Мадрид е во проблеми пред четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Лајпциг. Шпанскиот фудбалски клуб потврди два позитивни случаи на коронавирус во своите редови непосредно пред новиот меч во ЛШ.

Што правиме сега? Двајца членови на Атлетико имаат корона-вирус!

Спортманија - 09.08.2020

Јорганџиите в четврток треба да играат четвртфинале на ЛШ против Лајпциг, но сега е паника и кај нив и кај УЕФА. Шок во Атлетико Мадрид. Пред патувањето во Лисабон, каде што в четврток треба да играат против Лајпциг во четвртфиналето на фудбалската ...

Два позитивни случаи на КОВИД-19 кај Атлетико Мадрид

Макфакс - 09.08.2020

Атлетико Мадрид, еден од четврт-финалистите во Лигата на шампионите потврди дека двајца нивни членови биле позитивни на корона вирусот пред фајнал ејт турнирот во Португалија. Завршницата на Лигата на шампионите стартува во среда во Лисабон со ...

Драма во Атлетико: Двајца позитивни на корона, на четири дена пред мечот со Лајпциг

Спортклуб - 09.08.2020

Два члена на Атлетико Мадрид се позитивни на корона вирус, објавија вечерва шпанските медиуми и тоа во моментов е топ-тема во оваа земја. Уште не се знае дали станува збор за фудбалери или за членови на стручниот штаб, но сето ова се случува на ...

Двајца фудбалери на Атлетико Мадрид позитивни на ковид -19

OhridNews - 09.08.2020

Сериозен проблем се појави во пресрет на завршниот турнир во Лигата на Шампиони, откако Атлетико Мадрид објави дека двајца фудбалери се позитивни на вирусот ковид -19. Имињата на фудбалерите не се откриени.

Шок во Мадрид, двајца позитивни во Атлетико пред мечот со Ред Бул Лајпциг

SportMedia - 09.08.2020

Ужасна вест за тимот на Атлетико Мадрид. Двајца членови на екипажот се позитивни на коронавирус. Не е објавено дали се работи за фудбалери или пак за членови на стручниот штаб но во секој случак и обајцата веќе се отсртанети од тимот и нормално ...

Шок за Атлетико: Двајца имаат ковид пред заминувањето за Лисабон

Gol.mk - 09.08.2020

Шпанскиот фудбалски клуб Атлетико Мадрид соопшти дека има двајца инфицирани со ковид-19 пред заминувањето за Лисабон каде треба да се игра завршницата во Лигата на шампионите. На Ф8-турнирот, „јорганџиите“ на Симеоне треба да играат со РБ Лајпциг , ...

Атлетико Мадрид има двајца позитивни со Ковид-19 пред мечот против Лајпциг

Sport 1 - 09.08.2020

Атлетико Мадрид на само четири дена од натпреварот против Лајпциг објави дека двајца нвни фудбалери се позитивни на Ковид-19. Цела екипа направи тестови на вирусот според препораките на УЕФА, а Атлетико доби навистина непријатна вест пред мечот на ...

Проблеми за Атлетико, двајца позитивни на коронавирус пред да летнат за Португалија и Ф8 турнирот во ЛШ

24Фудбал - 09.08.2020

Од таборот на Атлетико Мадрид соопштија дека двајца членови на експедицијата, која утре треба да отпатува за Португалија и Ф8 турнирот во Лигата на шампионите, се заразени со ковид 19. „Колчонероси“ во понеделник треба да опатуваат за Португалија за ...

ФОТО: Шок во Атлетико Мадрид пред патувањето во Лисабон, двајца позитивни на коронавирус

Sport M - 09.08.2020

Големи проблеми за Атлетико Мадрид во пресрет на патувањето во Лисабон за четвртфиналето од Лигата на шампионите каде ќе игра против Лајпциг. Имено, два члена на екипата се позитивни на коронавирус, но се уште не е познато дали станува збор за ...

Потрес пред завршниот турнир во Лисабон: Атлетико пријави два позитивни случаи на коронавирус!

Дерби - 09.08.2020

Со крајот на вчерашните осминафинални пресметки во Лигата на шампионите, фудбалската јавност почна на големо да се подготвува за она што следи претстојнава седмица, односно завршниот турнир во Лисабон кој оваа вечер за жал доби еден сериозен потрес.

Атлетико со двајца позитивни на Covid-19, на четири дена пред мечот од ЛШ

Екипа - 09.08.2020

На само три дена пред почетокот на завршниот турнир од Лигата на Шампионите во Лисабон се појавија и првите сериозни проблеми за УЕФА, откако Атлетико Мадрид непосредно пред тргнувањето за Португалија објави дека двајца фудбалери на овој клуб се ...

Фудбалери на Атлетико имаат корона, неизвесен дуелот во ЛШ против Лајпциг

Локално - 09.08.2020

Челниците на Атлетик Мадрид ја известија јавноста дека двајца играчи на овој тим се позитивни на коронавирусот, но тие не сакаа да ги објават нивните имиња! „Јорганџиите“ велат дека тестот е направен денеска и дека фудбалерите се во изолација, но ...

Шок за Атлетико пред заминувањето за Лисабон: Двајца имаат коронавирус

Курир - 09.08.2020

Шпанскиот фудбалски клуб Атлетико Мадрид соопшти дека има двајца инфицирани со ковид-19 пред заминувањето за Лисабон каде треба да се игра завршницата во Лигата на шампионите. На Ф8-турнирот, „јорганџиите“ на Симеоне треба да играат со РБ Лајпциг, а ...

Проблеми за Атлетико, двајца позитивни на коронавирус пред да летнат за Португалија и Ф8 турнирот во ЛШ

МКД - 09.08.2020

Од таборот на Атлетико Мадрид соопштија дека двајца членови на експедицијата, која утре треба да отпатува за Португалија и Ф8 турнирот во Лигата на шампионите, се заразени со ковид 19. „Колчонероси“ во понеделник треба да отпатуваат за Португалија ...