TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои се реалните цени во Будва, доколку се одлучите таму да летувате!

Денар - 19.07.2019

Понекогаш е навистина тешко да се одбере добра локација за летниот одмор, особено ако бараме нешто во близина што нема да ни одземе премногу време за патување. Сепак, за наша среќа, постојат места што навистина вредат (повторно) да се посетат ...

ШОКАНТНИ ЦЕНИ: Во Будва лимонада 9 евра, кока кола 6 евра!

Магазин - 19.07.2019

На социјалните мрежи се појавија шокантни фотографии од еден бар во црногорскиот град Будва, кои од цените на пијалаците ќе ве заболи глава. Фотографиите кои се појавија на друштвените мрежи се од еден бар на подрачјето на Будва, во екот на ...

ФОТО: Поскапо и од Монте Карло - објавен ценовникот на еден ресторан во Будва

Press24 - 19.07.2019

Фотографии кои се појавиле на друштвените мрежи од еден бар на подрачјето на Будва, во екот на сезоната, ги прикажуваат цените кои буквално ќе ви го олеснат џебот. Имено, за во овој бар да испиете свежо цеден портокал, потребно ви е да одвоите 11 ...

Македонци! Во Будва лимонада 9 евра, кока кола 6 евра

24Инфо - 19.07.2019

Ако одите на прошетка долж црногорскиот брег и одлучите да се освежите во некои од кафулињата, бидете подготвени да оставите малку богатство за вашата сметка. Туристичката сезона во регионалните центри на плажите на Црна Гора, Хрватска, Грција и ...

Будва поскапа од Монте Карло!

Вечер - 19.07.2019

Фотографии од ценовникот на еден бар на подрачјето на Будва што се појавија на социјалните мрежи ги вчудоневидоа сите, а ги исплашија оние кои планираат годишниот одмор да го поминат во ова црногорско летувалиште.

Цени од кои „боли“ глава

Фактор - 19.07.2019

На социјалните мрежи се појавија фотографии од еден бар во црногорскиот град Будва во екот на сезоната, кои прикажуваат дека цените се превисоки. Доколку го погледнете ценовникот ќе забележите дека цените се доста високи.

ФОТО: Цени „боли глава„- Будва покапа и од Монте Карло

Press24 - 18.07.2019

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар воБудва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Доколу го погледнете ценовникот ќе размислите дали би седнале во овој локал.

„НЕ ВИ Е БУДВА МОНТЕ КАРЛО“ – Но според ценовникот изгледа е! (ФОТО)

Слободен Печат - 18.07.2019

Имено, на социјалните мрежи се појави ценовник од еден бар на плажа во Будва, во кој цените на пијалоците, дури и за елитните ресторани, се превисоки. Туристичката сезона во регионалните летувалишта на плажите во Црна Гора, Хрватска, Грција и ...

Кои се реалните цени во Будва, доколку се одлучите таму да летувате!

Локално - 19.07.2019

Понекогаш е навистина тешко да се одбере добра локација за летниот одмор, особено ако бараме нешто во близина што нема да ни одземе премногу време за патување. Сепак, за наша среќа, постојат места што навистина вредат (повторно) да се посетат ...

Невидени цени: Во Будва лимонада 9 евра, кока кола 6 евра!

Скопје24 - 19.07.2019

Фотографиите кои се појавија на друштвените мрежи се од еден бар на подрачјето на Будва, во екот на сезоната, а од цените кои ги нудат за туристите ќе ви заврти во глава. Доколку го погледнете ценовникот ќе забележите дека цените се доста високи.

ФОТО: Цени „боли глава„- Будва покапа и од Монте Карло

Курир - 18.07.2019

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар воБудва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Доколу го погледнете ценовникот ќе размислите дали би седнале во овој локал.

Кои се реалните цени во Будва, доколку се одлучите таму да летувате!

Скопје24 - 19.07.2019

Понекогаш е навистина тешко да се одбере добра локација за летниот одмор, особено ако бараме нешто во близина што нема да ни одземе премногу време за патување. Сепак, за наша среќа, постојат места што навистина вредат (повторно) да се посетат ...

ФОТО: Цени „боли глава„- Будва поскапа и од Монте Карло

Скопје24 - 18.07.2019

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар воБудва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Доколу го погледнете ценовникот ќе размислите дали би седнале во овој локал.