TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува изградбата на новиот Клинички центар

Вечер Прес - 02.01.2014

Во обиколка на градежниот простор вчера беа министерот за здравство Никола Тодоров и премиерот Никола Груевски. Во новиот центар ќе се инвестираат 70 милиони евра, а клиниките меѓу себе ќе бидат ...

ФОТО: Како ќе изгледа новиот клинички центар?

Фактор - 02.01.2014

Почна да се гради новиот клинички центар. Комплетниот лик новиот центар ќе го добие за три години. Премиерот Груевски изјави дека почетокот на оваа операција е со рушење на старата зграда на ...

Почна изградбата на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

МКД - 02.01.2014

Новиот комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје денеска и официјално почна да се гради. Инвестицијата е вредна 70 милиони ...

ФОТО: Почна изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Утрински - 02.01.2014

Комплексот „Мајка Тереза“ ќе чини околу 70 милиони евра, а средствата се обезбедени од Банката на Советот на Европа Пред старата зграда на Клиниката за гинекологија во Скопје денеска беше поставен ...

Почнува изградбата на нов објект на клинички центар во Скопје

Алфа - 02.01.2014

Започнува изградбата на нов Клинички центар во Скопје. Со рушење на старата зграда од клиниката за Гинекологија, предвидено е сите клиники сместени во старите згради да бидат преместени во новиот ...

Груевски најави големи инвестиции во повеќе медицински центри

А1 On - 02.01.2014

Оваа година планирани се градби и реконструкции на повеќе болници, покрај комплексот клиники „Мајка Тереза“, најави денеска премиерот Никола Груевски.

Почна да се гради новиот клинички центар во Скопје

eReporter - 02.01.2014

Пред старата зграда на Клиниката за гинекологија во Скопједенеска е поставен камен-темелник на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Новиот комплекс ќе се гради на местото на старата зграда, која е ...

Стартува изградбата на новиот Клинички центар

Нетпрес - 02.01.2014

Проектот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ стартуваше денеска. Во следните три месеци ќе се урива старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство на чие место ќе никне ...

Стартуваше изградбата на комплекс клиники „Мајка Тереза“

Макфакс - 02.01.2014

Големиот проект за изградба на нов комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје започна да се реализира официјално во четвртокот во Скопје. Почетокот на градежните активности за изградба на новиот ...

Груевски и Тодоров го означија почетокот на проектот Нов клинички центар

Телеграф - 02.01.2014

Премиерот изјави дека стартот на оваа голема операција е со уривање на старата зграда на Клиниката за гинекологија која треба да се отстрани за да се изгради нов современ огромен комплекс клиники ...

Почна градбата на новиот клинички центар

Сител - 02.01.2014

За три години на местото на овие урнатини ќе никне новиот клинички Центар Мајка Тереза. Денеска со уривањето на стара Гинекологија беше означен почетокот на градежните работи.

Груевски и Тодоров го означија почетокот на проектот Нов клинички центар

А1 On - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го означија премиерот Никола Груевски, министерот ...

ГАЛЕРИЈА Груевски во визита на темелите на новиот клинички центар

+инфо - 02.01.2014

Седумдесет милиони евра ќе вреди новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје, чија градба се означи денеска, а ќе трае три години, и ќе никне на местото на 80 години старата зграда на ...

Груевски и Тодоров го означија почетокот на проектот Нов клинички центар

Либертас - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го означија премиерот Никола Груевски, министерот ...

Груевски најави големи инвестиции во повеќе медицински центри

Бриф - 02.01.2014

Оваа година планирани се градби и реконструкции на повеќе болници, покрај комплексот клиники „Мајка Тереза“, најави денеска премиерот Никола Груевски.

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Р.С.Европа - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје.

Новиот клинички центар – капитален проект за цела Македонија

Курир - 02.01.2014

Официјално започнува остварувањето на големиот проект за изградба на нов комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Во следниве три месеци ќе се работи на рушење на старата зграда од Клиниката за ...

Почнува изградбата на новиот Клинички центар

МРТ - 02.01.2014

Почнува изградбата на новиот Клинички центар ,,Мајка Тереза”кој ќе биде завршен за три години . Камен темелникот ќе биде поставен пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство.

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

МКД - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје, а на кој ќе приуствува ...

Почнува изградбата на новиот Клинички центар во Скопје

+инфо - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот Клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје од страна на министерот за ...

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Канал5 - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје, а на кој ќе приуствува ...

Клинички центар во Скопје ќе добие нов објект

Макфакс - 02.01.2014

Нов објект наменет за новиот Клинички центар ќе почне да се гради на местото на старата зграда на Гинекологија, каде што во тек е уривање на објектот, зафат кој е предвидено да трае три месеца.

Нов клинички центар "никнува" во Скопје

Press24 - 02.01.2014

Министерот за здравство, Никола Тодоров, денеска ќе го означи почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар во Скопје. Се работи за објект кој ќе никне на местото на ...

Нов Клинички центар за 70 милиони евра

Бизнис Инфо - 02.01.2014

Пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство, денеска ќе биде означен почетокот на градежните работи на новиот Клинички центар. Објектот ќе биде изграден на местото на старата зграда ...

Стартува изградбата на новиот Клинички центар

Точка - 02.01.2014

Проектот за изградба на новиот Клинички центар "Мајка Тереза" стартуваше денеска. Во следните три месеци ќе се урива старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство на чие место ќе никне ...

Груевски и Тодоров го означија почетокот на проектот Нов клинички центар

24 Вести - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го означија премиерот Никола Груевски, министерот ...

Почнува изградбата на новиот клинички центар

Локално - 02.01.2014

Седумдесет милиони евра ќе вреди новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје, чија градба се означи денеска, а ќе трае три години, и ќе никне на местото на 80 години старата зграда на ...

Започна да се гради новиот Клинички Центар

Press24 - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го означија премиерот Никола Груевски, министерот ...

Годинава големи инвестиции во повеќе медицински центри низ Македонија

Press24 - 02.01.2014

Премиерот Никола Груевски денеска за време на означувањето на почетокот на градежните активности на новиот Клинички центар изјави дека годинава е планирано да се градат и реконструираат повеќе ...

Премиерот најави големи инвестиции во повеќе медицински центри

Телеграф - 02.01.2014

Годинава ќе се гради нова клиничка болница во Штип, а сегашната ќе биде надвор од употреба откако ќе биде изградена новата Годинава се планирани градби и реконструкции на повеќе болници, покрај ...

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Inpress - 02.01.2014

Скопје, 2. јануари 2014 (ИНПРЕС) Почетокот на градежните активности на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје.

Груевски го одбележа почетокот на градбата на новиот Клинички центар

Н.Македонија - 02.01.2014

Во следниве три месеци ќе се работи на уривање на старата зграда од Клиниката за гинекологија. Отстранувањето, ќе се спроведе чекор по чекор за да не се наруши безбедноста и работата на клиниките од ...

Новиот клинички центар во Скопје почнува да се гради

Курир - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје, а на кој ќе приуствува ...

Вака ќе изгледа новиот објект на Клинички центар во Скопје

Кајгана - 02.01.2014

Нов објект наменет за новиот Клинички центар ќе почне да се гради на местото на старата зграда на Гинекологија, каде што во тек е уривање на објектот, зафат кој е предвидено да трае три месеца.

Означен почетокот на проектот Нов клинички центар

Идивиди - 02.01.2014

Прочитајте: / Скопје, 2 јануари 2014 (МИА) - Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го ...

Најави за инвестиции во повеќе медицински центри

Вест - 02.01.2014

Оваа година планирани се градби и реконструкции на повеќе болници, покрај комплексот клиники „Мајка Тереза“, најави денеска премиерот Никола Груевски.

Новиот клинички центар – капитален проект за цела Македонија

Lider - 02.01.2014

Официјално започнува остварувањето на големиот проект за изградба на нов комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Во следниве три месеци ќе се работи на рушење на старата зграда од Клиниката за ...

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Алсат-М - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје, а на кој ќе приуствува ...

Почна изградбата на новиот клинички центар

Вест - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје денеска го означија премиерот Никола Груевски, министерот ...

Груевски најави градење и обнова на повеќе медицински центри

Република - 02.01.2014

Премиерот Никола Груевски денеска за време на означувањето на почетокот на градежните активности на новиот Клинички центар изјави дека годинава е планирано да се градат и реконструираат повеќе ...

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Бриф - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство- Скопје, а на кој ќе присуствува ...

Годинава ќе има големи инвестиции во повеќе медицински центри

Економски - 02.01.2014

Оваа година планирани се градби и реконструкции на повеќе болници, покрај комплексот клиники „Мајка Тереза“, најави денеска премиерот Никола Груевски.

Почнува изградбата на новиот клинички центар во Скопје

Либертас - 02.01.2014

Почетокот на градежните активности за изградба на новиот клинички центар ќе биде означен денеска пред старата зграда на Клиниката за гинекологија и акушерство-Скопје, а на кој ќе приуствува ...