TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна возбудливо и без сон за Барди во Трабзонспор – Турците имаа ноќно будење во Копенхаген (Видео)

Спортманија - 16.08.2022

Фудбалерите на Трабзонспор останаа без спиење во хотелот во Копенхаген ноќеска непосредно пред дуелот во плејоф фазата з анастап во Лигата на шампионите, а причината се детонациите со светлечки ракети и факели што им ја организираа навивачите на ...

Фенербахче го регистрираше Алиоски во УЕФА (ФОТО)

Sport 1 - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски и вечерва не е во конкуренција за деби за Фенербахче откако пред две недели направи трансфер во турскиот великан, но левиот бек денеска го регистрираа Турците во УЕФА за престојниот плејоф за Лига Европа ...

Фановите на Фенер критикуваат што клубот купува неспремни играчи

Спортманија - 15.08.2022

Фенербахче вечерва гостува кај Касимпаша, а иако имаше најави дека во составот на Фенер за првпат ќе се најде и Езџан Алиоски, сепак македонскиот лев бек уште не е целосно физички подготвен, па го нема ниту на клупата за резерви.

Барди и Бартра утре во Копенхаген ќе дебитираат за Трабзонспор

Спортманија - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди, и шпанскиот бек Марк Бартра, се најдоа меѓу патниците во авионот со кој екипата на Трабзонспор отпатува за Копенхаген, каде утре против данскиот клуб кој го носи името на главниот град на Данска, ќе го играат ...

Барди може да дебитира за Трабзон во плеј-офот на Лигата на шампионите

Gol.mk - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди направи трансфер од Леванте во Трабзонспор, па сега со турскиот тим ќе се бори за влез во групната фаза на Лигата на шампионите. Фудбалерот за врска веќе тренираше со новите соиграчи, а заедно со последното ...

Барди спремен за деби: Отпатува со Трабзонспор на плеј-оф за ЛШ во Данска!

Спортски - 15.08.2022

Eнис Барди се уште не дебитирал за тимот на Трабзонспор, а неговото деби би можело да биде во плеј-офот за лигата на шампионите. Денес турскиот шампион го објави списокот на фудбалери со кои отпатува за Копенхаген, а помеѓу 23 играчи е и ...

Барди во тимот на Трабзон што отпатува за Копенхаген! (ФОТО)

Sport 1 - 15.08.2022

Енис Барди уште нема дебитирано за Трабзонспор, а можно е тоа да го направи на најголемата можна сцена. Турскиот шампион денеска го соопшти списокот со фудбалери кои отпатуваа за Копенхаген, за првиот меч од плејофот за групната фаза во Лигата на ...

Барди со колегите од Трабзонспор замина за Копенхаген (Фото)

СуперСпорт - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец Енис Барди пред неколку дена потпиша за Трабзонспор, па сè уште го чека официјалното деби во новиот тим. Турскиот гигант го соопшти списокот со фудбалери на кои ќе смета за мечот против Копенхаген во плејофот за пласман ...

ФОТО: Барди ќе игра против Копенхаген, македонскиот репрезентативец во составот на Трабзонспорт за ЛШ

Фактор - 15.08.2022

Енис Барди е на листата на играчи за настап кај Трабзонспор за дуелот во квалфикациите за Лигата на шампионите против Копенхаген. Македонскиот репрезентативец како што е познато ќе го носи дресот со број 29.

Трабзон со Барди во Копенхаген ќе „брка“ победа во плеј-офот во ЛШ

Екипа - 15.08.2022

Енис Барди се најде на списокот на патници за Копенхаген, каде што утре Трабзонспор го игра првиот натпревар од плеј-офот во Лигата на шампионите. Барди, конечно, ги мина сите процедури за регистрација, и веднаш беше пријавен за настап во Европа.

ФОТО: Трабзонспор со Барди во плеј-офот за ЛШ против Копенхаген

Слободен Печат - 15.08.2022

Во вторник и среда ќе се играат првите натпревари од плеј-офот како последна пречка на патот кон групите во Лигата на шампионите за сезоната 2022/2023. Утре од 21.00 часот во Данска екипата на Копенхаген ќе го пречека составот на Трабзонспор во чии ...

И Барди со Трабзонспор отпатува во Копенхаген

24Фудбал - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е дел од составот на Трабзонспор за утрешното гостување кај Копенхаген во плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Иако Барди се уште нема деби за Трабзонспо, тренерот на турскиот шампион ...

И Барди со Трабзон отпатува за Копенхаген!

SportMedia - 15.08.2022

Утре вечер во првиот меч од плеј-офот во Лигата на Шампионите, турскиот шампион му гостува на Копенхаген, натпревар кој се игра главниот град на Данска. И дефинитивно нашиот репрезентативец Енис Барди ќе биде еден од адутите на Трабзон на последната ...

Барди е дел од составот на Трабзонспор за мечот во Копенхаген

МКД - 15.08.2022

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е дел од составот на Трабзонспор за утрешното гостување кај Копенхаген во плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Иако Барди се уште нема деби за Трабзонспо, тренерот на турскиот шампион ...

ФОТО: Барди ќе игра против Копенхаген, македонскиот репрезентативец во составот на Трабзонспорт за ЛШ

Курир - 15.08.2022

Енис Барди е на листата на играчи за настап кај Трабзонспор за дуелот во квалфикациите за Лигата на шампионите против Копенхаген. Македонскиот репрезентативец како што е познато ќе го носи дресот со број 29.

(ФОТО) Барди ќе игра против Копенхаген, македонскиот репрезентативец во составот на Трабзонспорт за ЛШ

Нетпрес - 15.08.2022

Енис Барди е на листата на играчи за настап кај Трабзонспор за дуелот во квалфикациите за Лигата на шампионите против Копенхаген. Македонскиот репрезентативец како што е познато ќе го носи дресот со број 29.