TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Касиљас стави потпис на нов договор: И јас не се давам, исто како Буфон!

24Фудбал - 20.03.2019

Икер Касиљас стави потпис на нов договор, легендарниот голман и следната сезона ќе биде на голот на Порто, а ќе има опција да го продолжи престојот на Драгао за додатни 12 месеци. Порто попладнево соопшти дека Икер Касиљас ставил потпис на нов ...

Легендарниот Касиљас потпиша: Уште една година на „Драгао“

СуперСпорт - 20.03.2019

Како што е официјално објавено на сајтот на Порто, Касиљас останува во клубот и во по тековната сезона. Искусниот 37-годишниот чувар на мрежата на „Драгао“ пристигна во 2015. година од мадридски Реал, па стана и најплатен играч во екипата.

Касиљас го продолжи договорот со Порто и откри каде сака да ја заврши кариерата

Спортски - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас потпиша нов договор со Порто. Претходниот договор со Порто важеше до крајот на сезоната, а со оглед дека ниту едната, ниту другата страна не ја криеја желбата за продолжување на соработката, овој расплет ...

Касиљас не мрда од Порто

Фокус - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.

Касиљас го продолжи договорот со Порто!

Sport 1 - 20.03.2019

Иако пред неколку дена Икер Касиљас изјави дека би сакал да се врати во Ла Лига, по новото продолжување на договорот со Порто таа изјава му „паѓа во вода“, па јасно е дека Шпанецот најверојатно кариерата ќе ја заврши во Порто.

Касилјас го продолжи договорот со Порто

Екипа - 20.03.2019

Актуелниот португалски шампион Порто, го продолжи договорот на легендарниот шпански голман Икер Касилјас. Тој се договори со раководството на клубот за продолжување на соработката до 2021 година.

Ќе се пензионира во португалскиот шампион: Касилјас потпиша нов договор со Порто!

Дерби - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман, Икер Касилјас и официјално ја продолжи соработката со актуелниот португалски шампион Порто. Касилјас во 2015 година пристигна во оваа средина од неговиот матичен клуб Реал Мадрид, а според новиот договор ќе остане во ...

На Касиљас не му паѓа на памет пензија, го продолжи договорот со Порто

SportMedia - 20.03.2019

Икер Касиљас нема намера да ги „закачи“ копачките. Шпанскиот репрезентативец денеска го продолжи договорот со Порто на нови две ...

Касиљас во Порто до 2021 година

TopSport - 20.03.2019

Икер Касиљас, во средата, го продолжил договорот со Порто. Голманот имал желба кариерата да ја заврши на „Драгао“ стадионот. 37-годишниот голман во Порто пристигна пред четири години од Реал Мадрид, а новиот договор значи дека тој ќе брани до ...

За пензија не станува збор – Касиљас пред нов договор со Порто

Gol.mk - 20.03.2019

Еден од најдобрите голмани во поновата фудбалска историја Икер Касиљас не размислува на пензија, откако португалските медиуми шпекулираат дека е пред нов договор со тимот на Порто. Според истите, 37-годишниот шпански чувар на мрежата е подготвен да ...

Касилјас: Сакам да се вратам во Ла Лига

Макфакс - 19.03.2019

Долгогодишниот чувар на мрежата на „фуријата“ и на мадриски Реал, Икер Касилјас (37), призна дека би сакал да се врати во шпанската Ла Лига. Голманот на Порто вчера ја продолжи верноста кон португалскиот клуб, кој му е само втор клуб во кариерата.

Касилјас ќе ја заврши кариерата во Порто

Фокус - 19.03.2019

Голманот на Порто и легенда на европскиот фудбал – Икер Касиљас, изјави дека ќе го обнови договорот со португалскиот тим до летото 2021 година. „Откако пристигнав во Португалија, Пинто да Коста (претседателот на Порто) се однесува на прекрасен начин ...

Касиљас ја продолжи верноста со Порто: Ова е специјален ден за мене, сакам да се пензионирам тука!

МКД - 20.03.2019

Икер Касиља останува на „Драгао“, легендарниот голман денеска стави потпис на нов договор со Порто и ќе брани и следната сезона со опција за додатни 12 месеци. Порто попладнево соопшти дека Икер Касиљас ставил потпис на нов договор, Шпанецот и ...

Официјално: Касиљас потпиша нов договор со Порто

Независен - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.

Касиљас во Порто до 2021 година

Макфакс - 20.03.2019

Икер Касиљас, во средата, го продолжил договорот со Порто. Голманот имал желба кариерата да ја заврши на „Драгао“ стадионот. 37-годишниот голман во Порто пристигна пред четири години од Реал Мадрид, а новиот договор значи дека тој ќе брани до ...

Касиљас: Дефинитивно ќе ја завршам мојата кариера во Порто

+инфо - 19.03.2019

Голманот на Порто и легенда на европскиот фудбал – Икер Касиљас, изјави дека ќе го обнови договорот со португалскиот тим до летото 2021 година. „Откако пристигнав во Португалија, Пинто да Коста (претседателот на Порто) се однесува на прекрасен начин ...

Официјално: Касиљас потпиша нов договор со Порто

А1 On - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.

Касиљас: Дефинитивно ќе ја завршам мојата кариера во Порто

Алфа - 19.03.2019

Голманот на Порто и легенда на европскиот фудбал – Икер Касиљас, изјави дека ќе го обнови договорот со португалскиот тим до летото 2021-та година. „Откако пристигнав во Португалија, Пинто да Коста (претседателот на Порто) се однесува на прекрасен ...

Официјално: Касиљас потпиша нов договор со Порто

Опсервер - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.

Официјално: Касиљас потпиша нов договор со Порто

Sport M - 20.03.2019

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас официјално доби нов договор во Порто, објавија од „Драгао“. Вчера „Сан Икер“ откри дека ќе потпише договор за уште две сезони – до летото 2021, кога ќе има 40 години.