TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei идната година ќе ги претстави првите уреди со новиот оперативен систем Harmony OS

Иновативност - 10.12.2019

Од Huawei повеќе пати нагласија дека нивниот прв избор за оперативен систем за телефоните е Android, но бидејќи никој не знае како ќе се движат работите во иднина и дали ќе добијат дозвола за користење на апликациите на Google, идната година ќе ...

Harmony OS следната година пристигнува на нови уреди

USB - 10.12.2019

Кинескиот технолошки гигант Huawei Technologies планира да ја прошири линијата производи кои ќе работат на оперативниот систем Harmony OS. Овие производи следната година ќе бидат достапни како во Кина, така и ширум светот.

Huawei планира да го користи Harmony OS во голем број на свои производи во 2020 година

Локално - 09.12.2019

Huawei планира да го користи новиот оперативен систем Harmony во голем број на свои производи следната година, насочувајќи се на домашниот и на меѓународниот пазар. Информациите доаѓаат од Ројтерс, кои го цитираат портпаролот на компанијата.