Хетафе ја прегази Валенсија: „Лилјаците“ се близу до опасната зона (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.02.2021

Хетафе со убедливи 3-0 ја совлада Валенсија во рамки на 25.коло во Ла Лига. Резултатот го отвори Мауро Арамбари со неверојатно атрактивен погодок од далечина во 39-тата минута. Работите станаа многу полоши за гостите, откако Муктар Дијакаби заработи ...

Дриблинг - 27.02.2021

Фудбалерите на Гетафе се изборија за првата победа по пауза од шест натпревари во Ла Лига откако славеа против Валенсија со 3:0 во 25 коло. Арамбари постигна неверојатно ефектен гол од далечина во 39 минута, со што ја најави победата на домаќините.

Gol.mk - 27.02.2021

Екипата на Хетафе на домашен терен славеше над Валенсија (3-0) и конечно ја прекина црната низа од шест натпревари без победа во рамки на Примера . Тимот кој лани беше изненадување, оваа сезона е давеник.

Ужасната фудбалска акција се претвори во ремек-дело: Арамбари го „торпедираше“ Силесен (Видео)

Дерби - 27.02.2021

Хетафе има водство од 1:0 по 45 минути игра против Валенсија, откако во едно крајно неквалитетно воведно полувреме на „Колисеум“ стадионот, главната разлика ја направи еден „проектил“ од 30-тина метри.