TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МИТРЕВСКИ: Многу лесно се предадовме, младите играчи беа незаинтересирани!

Спортклуб - 16.01.2019

Македонија забележа убедлив пораз од Шпанија (32:21) и покрај одличното прво полувреме во кое блескаше нашиот голман Никола Митревски. За жал, нашите ракометари со неколкуте грешки на самиот почеток од второто полувреме го одлучија натпреварот, па ...

СП 2019 - Митревски: Бев оставен како на „стрелба“ во вториот дел

Сител - 16.01.2019

Најдобар поединец во нашиот состав беше голманот Никола Митревски, кој дуелот со европскиот првак Шпанија го заврши со 13 одбрани, а 11 во првиот дел и тоа со одличен почеток. По дуелот Митревски изјави: - Почнавме добро и добро се носевме со ...

Митревски: Со памет и трпение против Исланд

МКД - 16.01.2019

Голманот на македонската репрезентација, Никола Митревски жали за поразот од Шпанија, но вели дека мислите треба да се насочат кон Исланд бидејќи тој е клучниот натпревар за Македонија. Македонија во еден меч со две различни полувремиња загуби ...

Убедлив пораз од Шпанија, Европскиот шампион е преголем залак за нас

МКД - 16.01.2019

Македонија го доживеа вториот пораз на Светското првенство, загубивме од Шпанија со 32:21 одигравме одлично прво полувреме, но по само неколку минути во вториот дел го загубивме мечот. Македонија убедливо е поразена од Европскиот првак иако ...

Чудни, шокантни први 3.5 минути во вториот дел

SportMedia - 16.01.2019

„Неверојатно, никој не може да објасни што ни се случи на стартот од второто полувреме. Голема критика за Кузмановски и Талески и останатите наши помлади репрезентативци. Митревски блескаше во првото полувреме" констатира нашиот стручен коментатор.

Хорор од три минути: Македонија прокоцка екстра-полувреме, па загуби од Шпанија

Екипа - 16.01.2019

ЕКИПА во Минхен , Стеван Цаневски Македонската ракометна репрезентација претрпе уште еден убедлив пораз во групата Б од СП 2019 во Минхен, откако избраниците на Раул Гонзалес загубија од Шпанија со убедливи 32-21.

Митревски ги опомена младите играчи по ужасното второ полувреме против Шпанија

Дерби - 16.01.2019

Никола Митревски без никаков сомнеж ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал тоа не беше искористено од страна на неговите соиграчи кои направија премногу грешки пред голот на Шпанија.

ИГРАЧ НА МЕЧОТ – Никола Митревски: „Одигравме одлично прво и очајно второ полувреме!“

Екипа - 16.01.2019

Без размислување играч на натпреварот во македонската репрезентација на пресметката против Шпанија од 4. коло на СП 2019 – голманот Никола Митревски. Извонредниот Митревски, и наспроти убедливиот пораз, може да се издвои како позитивна фигура од ...

Денес на ништо, утре на сѐ ! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.01.2019

Македонија го доживеа вториот пораз на Мундијалот во Германија и Данска, откако загуби од Шпанија со 21-32 во четвртото коло. Првото полувреме беше одлично одиграно и предводени од голманот Митревски, нашите момци одржуваа рамнотежа на теренот.

Митревски залудно брилјираше, Македонија „потона“ во второто полувреме

Дерби - 16.01.2019

Македонската репрезентација фантастично добро се носеше со Шпанија во првото полувреме на мечот во групната фаза, но сепак огромниот пад во вториот дел се покажа како одлучувачки за прелесна победа на фаворитот и тежок пораз на избраниците на Раул ...

Митревски: Лесно се предадовме, младите одиграа ептен незаинтересирано!

Sport 1 - 16.01.2019

Селекторот Раул на вечерашниот меч против Шпанија шанса му даде на вториот голман во македонската репрезентација, Никола Митревски, кој одлично бранеше, особено во првото полувреме кога беше најзаслужен што му „дишевме во врат“ на европскиот шампион.

Митревски: Ќе мора да одиграме паметно против Исланд!

СуперСпорт - 16.01.2019

Македонскиот голман Никола Митревски имаше фантастичен натпревар со голем број на одбрани во првото полувреме, но сепак Македонија загуби со 21-32 од Шпанија. Митревски смета дека младите ракометари не биле заинтересирани, а притоа кажа дека мора ...

Митревски: Младите делуваа незаинтересирано, поразот од Шпанија е болен!

Gol.mk - 16.01.2019

Никола Митревски беше еден од подобрите играчи на Македонија на натпреварот против Шпанија . По поразот од „фуријата“, голманот истакна дека првото полувреме било на ниво, но стартот на вториот дел и лошата игра во континуитет го направила своето.

Шоу на Митревски, Македонија има еден негатива против Шпанија на полувремето

МКД - 16.01.2019

Македонската репрезентација губи со 13:12 од Шпанија по првото полувреме, Никола Митревски има фантастично полувреме со 11 интервенции, но во нападот промашивме многу зицери. И покрај тоа што промашивме повеќе пати од идеални позиции, Македонија ...

Никола Митревски: Премногу рано се предадовме, младите делуваа незаинтересирано

24 Ракомет - 16.01.2019

Голманот на репрезентацијата на Македонија, Никола Митревски имаше одлично прво полувреме во кое бранеше речиси сè, но и второ во кое немаше многу шанса за да се истакне. Тој после средбата упати критики кон помладите ракометари кои добија шанса во ...

МИТРЕВСКИ: Очајно, катастрофално, младите како незаинтересирани..!

SportMedia - 16.01.2019

Уште еден убедлив пораз на македонските ракометари на Светското првенство во Данска и Германија 2019... „Црвено-жолтите" беа рамноправни во текот на целото прво полувреме, па дури и водеа со три голови разлика, но веднаш на стартот од вториот дел ...

Пречки, стативи, Митревски и потоа хорор: Македонија во второ полувреме загуби од Шпанија!

СуперСпорт - 16.01.2019

Македонија го загуби и вториот меч на Светското првенство во Германија и Данска, откако денеска бевме поразени од Шпанија со 21-32. Македонија тргна фантастично против Шпанците, па по неколку минути игра имавме предност од три гола (6-3), но потоа ...

Митревски фантастичен, нападот разигран - Македонија рамноправна со европскиот првак!

Gol.mk - 16.01.2019

По првите 30 минути, Македонија целосно е рамноправна со европскиот првак Шпанија и на одмор замина со само еден гол негатива (12-13). Ветува нашата стратегија, борбеност и со поддршка од „Фалангата“, сензација не е невозможна.

Македонија и Шпанија играат луд натпревар во Минхен, Митревски и Де Варгас царуваат

Спортклуб - 16.01.2019

Македонија и Шпанија во овие моменти го играат натпреварот од 4. коло во групната фаза на Светското првенство во Германија и Данска. Нашата репрезентација одлично го отвори натпреварот, го отвори резултатот, а потоа по 2:2, влезе во серија од 3-0 и ...

Митревски : Многу лесно се предадовме

AKO - 16.01.2019

Голманот Никола Митревски имаше извонредна партија против Шпанија, натпреварот го заврши со 13 одбрани речиси сите во првото полувреме кога имавме резултатска неизвесност. Митревски е незадоволен што лесно се предадовме во второто полувреме.

Шпанија останува енигма , висок пораз на Македонија

AKO - 16.01.2019

Македонија е поразена од Шпанија со 21-32, одигравме две различни полувремиња, првото извонредно и второто катастрофално. Македонија го запиша седмиот пораз од Шпанија во седмиот меѓусебен дуел, шансата за палсман во главната фаза ќе мора да ја ...

ГОЛЕМА БОРБА… „Екстра Кире“, „Супер Митревски“ – Македонија рамноправна со „фуријата“

Екипа - 16.01.2019

Македонската ракометна репрезентација го игра можеби најдоброто полувреме на Мундијалот 2019 во Германија, рамноправно парирајќи на европскиот шампион Шпанија кој има предност по првите 30 минути од 12-13 во 4. коло од Групата Б.

Се да избришеме освен одличниот Митревски (ВИДЕО)

SportMedia - 16.01.2019

Никола Митревски беше единствена светла точка на вечерашниот дуел против европскиот првак, Шпанија. Нашиот голман посебно блескаше во првото полувреме во кое имаше десет интервенции, беше водечката сила.

ВИДЕО: Џокерот на Раул – „Чудата“ на Митревски на голот и со двајца ракометари помалку…

Екипа - 16.01.2019

Никола Митревски ја демонстрира, можеби, најдобрата партија во својата кариера на репрезентативниот гол на мечот против европскиот шампион Шпанија во 4. коло од Групата Б на Светското првенство 2019 во Германија и во Данска.

Чудесниот Митревски нѐ држи во игра против Шпанија!

Sport 1 - 16.01.2019

Македонија игра неверојатен натпревар со Шпанија во Минхен, во претпоследното коло од групната фаза на СП. По 30 минути игра резултатот застана на 12-13 за евроскиот првак, а главен виновник за тоа е џокерот од клупата на Раул Гонзалес, Никола ...

Македонија игра одлично: Митревски со 12 интервенции го излуде Европскиот првак

24 Ракомет - 16.01.2019

Со одлична игра и парирање на секој дел од теренот, па дури и во одредени сегменти од играта и на многу подобро ниво, Македонија успеа да го заврши првото полувреме со негатива од еден гол, 12:13.

ФОТО : Никола Митревски блескаше на голот на Македонија

AKO - 16.01.2019

Никола Митревски беше еден од најдобрите поединци во нашиот состав, тој имаше 13 одбрани и едноставно ја спушти ролетната на голот во првото полувреме. Сепак, лошиот старт во второто полувреме го одреди резултатот на натпреварот, Македонија – ...

МАКЕДОНИЈА И „ПРКОСИ“ НА ШПАНИЈА: Митревски ја запре „фуријата“

SportMedia - 16.01.2019

Одлично прво полувреме на македонските ракометари против европскиот првак. Голманот Никола Митревски е џокерот на Раул Гонзалез. Македонија одигра одлични 30 минути во претпоследниот натпревар од групната фаза во Минхен, против европскиот првак ...

Митревски: Младите играчи од клупата играа како се да е загубено

Скопје1 - 16.01.2019

Македонија го доживеа вториот пораз на Светското првенство, загубивме од Шпанија со 32:21 одигравме одлично прво полувреме, но по само неколку минути во вториот дел го загубивме мечот. „Одигравме квалитетно прво полувреме, не калкулиравме, ...

Митревски: Да одиграме што е можно подобро со Шпанија, за да се подготвиме за Исланд

Gol.mk - 16.01.2019

Голманот на македонската репрезентација, Никола Митревски стрпливо ја чека својата шанса на Светското првенство, а можеби баш денес против Шпанија ќе блесне. Голманот на Доброгеа Суд од Констанца верува дека резултатите досега се според очекувањата ...

Митревски за 24 Ракомет ТВ: Против Исланд ќе решаваме за вториот круг (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.01.2019

Голманот Никола Митревски доби шанса во завршницата од средбата против Хрватска. Тој ги одигра последните десет минути, но немаше простор за интервенции бидејќи во тие моменти целосно се сруши концептот на играта на Македонија и не остана простор за ...

Митревски: Бев оставен како на „стрелба“ во вториот дел, дуелот со Исланд е како финале

Курир - 17.01.2019

Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а 11 во првиот дел и тоа со одличен почеток.

Македонија поразена од шпанската фурија

Скопје24 - 16.01.2019

Македонија го доживеа вториот пораз на Светското првенство, загубивме од Шпанија со 32:21 одигравме одлично прво полувреме, но по само неколку минути во вториот дел го загубивме мечот. Македонија убедливо е поразена од Европскиот првак иако ...

Митревски ги опомена младите играчи по ужасното второ полувреме против Шпанија

Точка - 16.01.2019

Никола Митревски без никаков сомнеж ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал тоа не беше искористено од страна на неговите соиграчи кои направија премногу грешки пред голот на Шпанија.

Митревски залудно брилјираше, Македонија „потона“ во второто полувреме

Точка - 16.01.2019

Македонската репрезентација фантастично добро се носеше со Шпанија во првото полувреме на мечот во групната фаза, но сепак огромниот пад во вториот дел се покажа како одлучувачки за прелесна победа на фаворитот и тежок пораз на избраниците на Раул ...

Митревски: Бев оставен како на „стрелба“ во вториот дел, дуелот со Исланд е како финале

Sport M - 17.01.2019

Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а 11 во првиот дел и тоа со одличен почеток.

И за Митрeвски младите се проблем: Изненадувачи незаинтересирани

Република - 17.01.2019

Никола Митревски ја имаше партијата на својата кариера во дресот на македонската ракометна репрезентација, но за жал соиграчите не ја искористија шансата и со многу грешки ѝ го предадоа мечот на силната Шпанија.

Митревски: Дуелот со Исланд е како финале

iPortal - 17.01.2019

Најдобар поединец во нашиот состав на вчерашниот натпревар против Шпанија беше голманот Никола Митревски. Дуелот со европскиот првак го заврши со 13 одбрани, а 11 во првиот дел и тоа со одличен почеток.