Се заплетка ситуација во групата на пелистерци – се отвори шанса и за трето место!

24 Ракомет - 08.02.2023

Следниот ривал на Еурофарм Пелистер во Лига на Европа, екипата на Агуаш Санташ во 7. коло направи големо изненадување во второто по ранг европско натпреварување и на свој терен триумфираше против Бидасоа Ирун, со резултат 28:25.

Фуксе Берлин рутински против Мотор, Северец повторно кобен за Скјерн

24 Ракомет

Лоши вести за Еурофарм Пелистер од Португалија

Gol.mk

Еурофарм Пелистер не успеа да го изненади Архус, четврти пораз во Лигата на Европа

Екипа - 07.02.2023

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја и четвртиот пораз во седмиот свој натпревар во ЕХФ Лигата на Европа сезонава, овој пат на гостувањето од дански Архус со 24-22. Македонскиот тим одигра квалитетно прво полувреме максимално парирајќи на ...

Еурофарм Пелистер се закани на гостувањето во Данска, но потфрли во второто полувреме

Дерби

Едно добро полувреме на Е. Пелистер недоволно да се изненади Скандерборг Орхус

Телма

Пелистер потфрли во вториот дел во Орхус, ама се избори за пристоен пораз!

Sport 1

Еурофарм Пелистер попушти во второто полувреме за четврти пораз во Европската лига

Слободен Печат

Продолжува црната серија на Е. Пелистер, по двата порази во СЕХА, вечерва пораз и во Лигата на Европа

Спортманија

„Црни“ 15. минути за Пелистер и нов пораз од Архус!

SportSport

TopSport Sport 1 Битола Њуз Тера Макфакс

Блесок на Лесјак, Еурофарм Пелистер има реми на полувреме против Архус!

24 Ракомет - 07.02.2023

Тимот на Еурофарм Пелистер, иако водеше со плус два во финишот на полувремето, сепак на пауза има само реми, 11-11, на мечот со данскиот Скандерборг Архус. Голманот на битолчани, Урбан Лесјак имаше 10 одбрани во првото полувреме, но соиграчите не ги ...

Еурофарм Пелистер попушти во вториот дел, се враќа со пораз од Архус

24 Ракомет

Од Архус се претпазливи: Хенеберг е наjопасен, треба да внимаваме и на Танкоски

24 Ракомет

Дрогришки: Нè очекува тежок натпревар, против мотивиран Еурофарм Пелистер 2

Gol.mk - 07.02.2023

Ракометарите на Охрид гостуваат кај Еурофарм Пелистер 2 на отворањето на суперлигашкиот плеј-оф. „Гладијаторите“ имаат високи амбиции, сериозно го засилија тимот и се надеваат на добри резултати оваа пролет во домашното првенство.