TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тепачка на булевар Јане Сандански поради недоразбирање во сообраќајот

Макфакс - 08.04.2020

На скопскиот булевар „Јане Сандански“, во попладнивните часови на 7 април дошло до нарушување на јавниот ред и мир поради недоразбирање во сообраќајот. Како што информираат од МВР, избила физичка пресметка помеѓу тројца скопјани односно Д.П.

Се степале кој има предност: Инцидент помеѓу тројца возачи на бул.„Јане Сандански“

Република - 08.04.2020

Вчера околу 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(28) и Х.П.(59), од една страна, и Н.Т.

Тепачка на булевар Јане Сандански поради недоразбирање во сообраќајот

Точка - 08.04.2020

На скопскиот булевар Јане Сандански во попладнивните часови на 7 април дошло до нарушување на јавниот ред и мир поради недоразбирање во сообраќајот. Како што информираат од МВР, избила физичка пресметка помеѓу тројца скопјани, односно Д.П.(28) и Х.П.

Тепачка 2 на 1 поради недоразбирање во сообраќајот

Опсервер - 09.04.2020

На 07.04.2020 во 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(28) и Х.П.(59), од една страна, и Н.Т.