TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Има надеж за Ѓоковиќ: Невакцинирани тенисери ќе можат да играат во Австралија?

Sport 1 - 25.10.2021

Новак Ѓоковиќ во неколку наврати јавно го изрази своето незадоволство поради задолжителното вакцинирање против Ковид-19. Поради неговите ставови доведено е во прашање дали ќе може да ја брани титулата на Австралија опен идната година.

Австралија Опен: Нови услови за тенисерите, Ѓоковиќ добива добри вести и без вакцина

Дриблинг - 25.10.2021

Раководството на ВТА побарало од организаторите на Австралија Опен (АО) посебни услови за влез на тенисрките за првиот Гренд Слем во годината, невакцинираните да одат во задолжителен карантин во Мелбурн, оние со вакцина без обврска за хотелски ...

Невакцинираните тенисери можат да играат на „Австралија опен“?!

Слободен Печат - 25.10.2021

Невакцинираните тенисери ќе имаат право да учествуваат на грен слем турнирот „Австралија“ опен следната година, под услов да поминат 14-дневен карантин. Ова го соопштија медиумите во САД, повикувајќи се на порака испратена од женската тениска ...

Тајна порака од организаторите на Отвореното првенство на Австралија оди во корист на Новак Ѓоковиќ

Спортманија - 25.10.2021

Србинот сепак ќе го гледаме и на првиот гренслем-турнир во 2022 година. Новак Ѓоковиќ е еден од оние спортисти кои се против вакцината која штити од корона-вирусот и уште се нема имунизирано.

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на Австралија опен

Курир - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...

На Австралијан опен ќе играат и невакцинираните?

СуперСпорт - 25.10.2021

На Австралијан опен најверојатно ќе може да настапат и невакцинираните тенисери, иако властите во државата Викторија тврдеа дека такво нешто нема да биде можно. Секако, сите ќе мора да бидат во 14-дневен карантин по доаѓањето во земјата.

Невакцинираните сепак ќе можат да настапат на АО?

MTM - 25.10.2021

Невкацинираните сепак ќе можат да се натпреваруваат на првиот гренд слем во сезоната, Австралија опен. Ова е спротивно од најавите дека владата на сојузната австралиска држава Викторија, нема да им дозволат влез во државата на оние кои не се ...

Ѓоковиќ и невакцинираните можат на Австралија Опен, но ќе мораат во карантин две недели

SportMedia - 25.10.2021

Утрово од Австралија Опен стигнуваат вести дека тенисерите кои не се вакцинирани, а кои сакаат да настапат на првиот Грен Слем следната сезона, ќе можат да допатуваат во Мелбурн, но само под услов да поминат двонеделен карантин.

Австралија Опен отстапува од вакцина-правилото? Што значи тоа за Ѓоковиќ?

Спортклуб - 25.10.2021

Иако претходните неколку недели, организаторот на Австралија Опен беше радикален во своите ставови дека ќе бараат доказ за имунизација со вакција, сега тоа веројатно се менува. ВТА им испратила мејл на сите тенисерки со известување дека и ...

Американски новинар објави доверливи информации – многу важни за Ѓоковиќ

Локално - 25.10.2021

Тенисерите ќе можат да настапат на Отвореното првенство на Австралија во 2022 година, дури и ако не се вакцинирани, тврди соопштение кое протече за првиот Гренд слем следната сезона, што може да биде клучен фактор во одлуката на Новак Ѓоковиќ.

Невакцинираните сепак ќе можат да настапат на АО?

Точка - 25.10.2021

Невкацинираните сепак ќе можат да се натпреваруваат на првиот грен слем во сезоната, Австралија опен. Ова е спротивно од најавите дека владата на сојузната австралиска држава Викторија, нема да им дозволат влез во државата на оние кои не се ...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, но ќе бидат обврзани на двонеделен карантин

Бриф - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...

Кој сака да игра на Австралија Опен ќе мора да биде вакциниран или да седи две недели во карантин

Република - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...

Невакцинираните сепак ќе можат да настапат на Австралија опен?

Денар - 25.10.2021

Невкацинираните сепак ќе можат да се натпреваруваат на првиот гренд слем во сезоната, Австралија опен. Ова е спротивно од најавите дека владата на сојузната австралиска држава Викторија, нема да им дозволат влез во државата на оние кои не се ...

ПАДНА ОДЛУКАТА Невакцинираните ќе играат во Австралија, но ќе одат две недели во карантин

+инфо - 25.10.2021

Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во Австралија, а потоа уште еден во рок од 24 часа по пристигнувањето. ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат ...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, но ќе бидат обврзани на двонеделен карантин

Независен - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, но ќе бидат обврзани на двонеделен карантин

Опсервер - 25.10.2021

– ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање ...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на Австралија опен

Zoom - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...

Невакцинираните тенисери ќе може да играат на АО, но ќе бидат обврзани на двонеделен карантин

OhridNews - 25.10.2021

ВТА со писмо ги информираше играчите за условите под кои ќе можат да дојдат на Австралија опен 2022, објави новинарот Бен Ротенберг. Во писмото се вели дека сите играчи мора да приложат негативен тест за коронавирус најмногу 72 часа пред поаѓање во ...