TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фетел: Хамилтон си игра со нас

Екипа - 26.06.2019

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел е фрустриран поради доминацијата на Луис Хамилтон и Мерцедес во годинашниот шампионат во Формула 1. Тој е свесен дека не можат да бидат достоен противник на актуелниот првак, а колку е Ферари далеку од Мерцедес, ...

Алонсо има понуди за враќање во Ф1 со Ферари и Мерцедес?

TopSport - 26.06.2019

Италијанскиот и шпански печат тврдат дека двократниот Формула 1 шампион Фернадно Алонсо може да има спектакуларно враќање во Ф1 следната сезона и тоа во врвен тим. Според италијанските извори, Мерцедес се заинтересирани да го добијат искусниот ...

Ферари навести за нови подобрувања на болидот за ГН на Австрија

Локално - 26.06.2019

Формула 1 тимот на Ферари ќе направи понатамошни подобрувања на својот автомобил пред Големата награда на Австрија, откако надградбите за минатото Гран-при на Франција не дадоа резултат. Пилот Себастијан Фетел откри дека многу новини што биле ...

Фетел: Хамилтон си игра со нас

TopSport - 26.06.2019

Возачот на Ферари, Себестијан Фетел е фрустриран од доминацијата на Мерцедес и Луис Хамилтон во досегашниот тек од сезоната. Мерцедес триумфираа на првите осум трки оваа сезона, а шест победи однесе Хамилтон.

„Хамилтон си игра со нас“

СуперСпорт - 25.06.2019

Мерцедес е доминантен во оваа сезона, тоа го приза и лутиот ривал. Возачот на Ферари, Себастијан Ветел како што сам кажува е фрустриран од доминацијата на Луис Хамилтон. Германецот е свесен дека не може да биде достоен конкурент на актуелниот првак, ...

Фетел: Хамилтон си игра со нас

Слободен Печат - 25.06.2019

Возачот на Ферари е фрустриран од апсолутната доминација на Мерцедес и на Луис Хамилтон во Формула 1 шампионатот. Екипата на Мерцедес и нејзините возачи, Луис Хамилтон и Валтери Ботас доминираат во Формула 1 шампионатот и досега славеа на сите осум ...

Во Ферари „луди и збунети“ – имаме проблем, а уште не ни е детектиран!

Спортклуб - 25.06.2019

Ферари морале да го менуваат подот на своите болиди пред квалификациите во Франција на патеката „Пол Ришар“. Матиа Биното изјави дека тимот очекувано имал тешка трка на Пол Ришар и дека е разочаран со тоа што новиот пакет на измени не одреагирал ...

Фетел: Хамилтон си игра со нас

Sport M - 27.06.2019

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел е фрустриран поради доминацијата на Луис Хамилтон и Мерцедес во годинашниот шампионат во Формула 1. Тој е свесен дека не можат да бидат достоен противник на актуелниот првак, а колку е Ферари далеку од Мерцедес, ...

Алонсо има понуди за враќање во Ф1 со Ферари и Мерцедес?

Макфакс - 26.06.2019

Италијанскиот и шпански печат тврдат дека двократниот Формула 1 шампион Фернадно Алонсо може да има спектакуларно враќање во Ф1 следната сезона и тоа во врвен тим. Според италијанските извори, Мерцедес се заинтересирани да го добијат искусниот ...

Фетел: Хамилтон си игра со нас

Макфакс - 26.06.2019

Возачот на Ферари, Себестијан Фетел е фрустриран од доминацијата на Мерцедес и Луис Хамилтон во досегашниот тек од сезоната. Мерцедес триумфираа на првите осум трки оваа сезона, а шест победи однесе Хамилтон.

Во Ферари „луди и збунети“ – имаме проблем, а уште не ни е детектиран!

Sport M - 25.06.2019

Ферари морале да го менуваат подот на своите болиди пред квалификациите во Франција на патеката „Пол Ришар“. Матиа Биното изјави дека тимот очекувано имал тешка трка на Пол Ришар и дека е разочаран со тоа што новиот пакет на измени не одреагирал ...