TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкета на Сиа Виста: 61,6% од граѓаните сметаат дека целокупната ситуација со Мијалков е циркус

MakPress - 02.03.2021

Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТАn за сопствени потреби направи анкета на јавното мислење за таргетирани актуелни прашања. Анкетата е спроведена телефонски во период од 26.02.2021 - 28.02.2021 врз 929 испитаници при што е ...

Над 64% од граѓаните сметаат дека одлуката за Мијалков е донесена под притисок на јавноста и на меѓународниот фактор, покажала анкетата на Сиа Виста

MakPress

Анкета: Бегството и предавањето на Мијалков е циркус, пресудата донесена под притисок

Нетпрес

Анкета: Мнозинство од граѓаните убедени дека има договор во меѓу Заев и Мијалков

Нетпрес

АНКЕТА: 63,4 отсто анкетирани сметаат дека постои договор меѓу Заев и Мијалков

Денешен

Граѓаните не веруваат дека Мијалков ќе помине 12 години во затвор

Курир

АНКЕТА: 63,4 проценти од граѓаните мислат дека постои цврст договор меѓу Заев и Мијалков

Курир

Република

А1он: Иако Русковска негираше, Маричиќ потврди дека таа е обвинителот со кој се сретнал во петокот

360 степени - 01.03.2021

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, денеска рече дека најверојатно, тој е првиот член во Владата кој дознал дека се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков и за тоа разбрал во петокот, на неформална средба со јавен обвинител Шефицата на ...

Случајот „Трезор“ пред завршница, еден од обвинетите е и Сашо Мијалков

24 Вести

По викендот во Шутка, Мијалков повторно во судница, овој пат за „Трезор“

Алсат-М

Маричиќ е првиот министер кој дознал дека Мијалков ќе бега, ама бил чаршиски муабет

Телма

Русковска излажа: Таа му кажала на Маричиќ во петокот дека Мијалков спрема бегство

Скопје1

Петрушевски: Спасовски треба да понесе одговорност за Мијалков, бегството е кривично дело

Курир

Министерот Маричиќ уште во петокот слушнал „гласина“ дека Мијалков планира бегство

Скопско Ехо

Сител Слободен Печат Алсат-М Локално 24Инфо Скопје1 Мета Скопје1

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Телма - 01.03.2021

Притвореникот Сашо Мијалков се наоѓа во истражниот затвор Скопје до правосилноста на пресудата, а каде ќе ја издржува затворската казна зависи од судијата за извршување санкции, изјави денеска Марјан Спасовски, директор на Управата за извршување ...

Направен посебен безбедносен план за Сашо Мијалков во Шутка

Р.С.Европа

За Мијалков имало безбедносен план, а за негово движење биле запазени сите протоколи

Мета

Спасовски: Гарантирана е безбедноста на Мијалков, а каде ќе ја издржува казната ќе одлучи судијата за санкции

Локално

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Сител

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Слободен Печат

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Канал5

ТВ21 Frontline Кајгана Press24 +инфо Република Опсервер iPortal

Единствен кој што се сретнал со Мијалков е Заев! Дали тој во ЈО дојде со црн службен владин пасат?

Опсервер - 01.03.2021

Единствен кој што се сретнал со Мијалков е Заев, додека договарале да прават вештачка криза во ВМРО. СДСМ молчи и дали Мијалков во ЈО дошол со владин службен црн пасат? Дали Мијалков и дента пред да се предаде бил со Заев, каде е договорено да биде ...

ВМРО-ДПМНЕ: Режијата на драмата Мијалков е на Заев, дали Мијалков намерно е пуштен за да направи театар пред камерите?

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Мијалков се појавил во ЈО во 16 часот, а театарот пред камерите го прави во 16.40 часот

Centar

Бојан Маричиќ е министерот кој неформално знаел дека Сашо Мијалков може да избега, вели Заев

Скопје1

Режијата на драмата Мијалков е на Заев, што правел Мијалков 40 минути, откако се пријавил во ЈО и дали намерно е пуштен за да направи театар пред камерите ?

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Мијалков се појавил во ЈО 40 минути пред да се појави пред камерите- дали намерно е пуштен за да направи театар?

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Коалицијата Заев - Мијалков се повеќе излегува на виделина

Сител

Република PressingTV Опсервер Канал5 Скопје1 Нетпрес +инфо Фактор

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој дозна дека е можно бегство на Мијалков

Слободен Печат - 01.03.2021

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска потврди дека најверојатно е првиот член во Владата кој дознал дека се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков, а тоа, како што изјави денеска, на неформална средба во петокот вечерта со јавен ...

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој во петокот дозна дека е можно бегство на Мијалков

Фокус

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој дозна дека е можно бегство на Мијалков

Канал5

Маричиќ: Јас бев првиот кој дозна дека Мијалков може да избега

+инфо

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој дозна дека е можно бегство на Мијалков

ТВ21

Маричиќ: Најверојатно бев првиот член на Владата кој дозна дека е можно бегство на Мијалков

Сител

Маричиќ: Не чувствувам одговорност за бегството на Мијалков, не знам што можев јас да направам

Курир

Press24 Независен Република iPortal Нова ТВ Опсервер Frontline Либертас

Васев: Единствен договор е договорот на Мицкоски и Мијалков за спас на криминалото ВМРО-ДПМНЕ, затоа се поразени од ...

24Инфо - 01.03.2021

Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода. На површина исплива единствениот вистински договор, договорот на Мицкоски и Мијалков, аминуван од осудениот бегалец ...

Мицкоски не успеа да го заштити криминалот на режимот, правдата е тука, законите важат за сите подеднакво

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Единствената средба за која знаеме е таа на Заев и Мијалков во ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Единствената средба за која знаеме е таа на Заев – Мијалков

Фокус

Oд ВМРО-ДПМНЕ демантираат за средба со Мијалков: Во Мериот бевме присутни на настан на шведска фондација

Локално

Васев: Мицкоски и високи претставници на ВМРО-ДПМНЕ често биле во Мериот во последните недели, дали имало и средба со Мијалков?

iPortal

ВМРО-ДПМНЕ: Единствената средба за која знаеме е таа на Заев Мијалков, каде Заев му ветуваше слобода

MakPress

Press24 24Инфо MTM ММС ММС Граѓански збор Centar Сител