TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Викендов сончево и топло, со мала нестабилност со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Викенд временска прогноза: Подгответе се за невреме

Centar - 19.07.2019

Утре попладне се уште ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд.

Во сабота нестабилно време, в недела сончево и топло до 36 степени

Сител - 19.07.2019

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени.

Следува период на сончево и топло време

МКД - 18.08.2019

Денеска времето ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 33 Целзиусови степени, Маврово 24, Охрид и Берово 28, Битола 31, Крива Паланка 29, Дојран ...

Времето претпладне сончево, попладне наоблачување

Р.С.Европа - 19.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во крајните западни и источни делови.

Температурите утрово низ Македонија - Подгответе се за невреме

Press24 - 19.07.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени.

Какво ќе биде времето викендов во регионот на Гостивар?

Gostivarpress.mk - 19.07.2019

Викендот што е пред нас, во гостиварскиот регион носи променливо време со сончеви периоди, високи дневни температури, но и врнежи од дожд. Денес, петок сонцето изгреа во 5 часот и 17 минути, а ќе зајде во 20 часот и 8 минути.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време не очекува денес

Фактор - 19.07.2019

За последниот работен ден од неделава метеоролозите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност, а на некои делови во земјава попладне се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 8.

Сончево време со температури до 33 степени

Слободен Печат - 19.07.2019

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Времете денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од ...

Температурите вечерва низ Македонија- од утре повторно промена

Press24 - 18.07.2019

Во текот на денешниот ден имавме сончево и потопло време И наредните денови следува период на потопло време со пораст на дневните температури. Од друга страна, утре во попладневните часови ќе има изолирана појава на дожд и грмежи.

Време: Сончево до 33 степени и УВ 8

Денешен - 19.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени, а дневната температура ќе се движи од 23 до 33 степени.

По наглите промени на времето - Временска до крајот на јули

Press24 - 18.07.2019

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималните температури од од 8 до 17 степени, додека максималните температури на воздухот од од 26 ...

Денеска сончево време со температура до 33 степени

Точка - 18.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33 степени, соопшти Управата за ...

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

CivilMedia - 18.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 22 до 33 степени.

Викендов сончево и топло, со мала нестабилност со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

Курир - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Во сабота нестабилно време, в недела сончево и топло до 36 степени

Локално - 19.07.2019

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува денес!

Магазин - 19.07.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Денес во попладневните часови ќе има значително зголемување на облачноста, со локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во крајните западни и источни делови.

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 19.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во крајните западни и источни делови. Температурата ќе се движи од 23 до 33 степени.

Сончево време со температура до 34 степени

Макфакс - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде топло, но и променливо облачно со сончеви периодим, соопшти УХМР. Претежно во северните и источните делови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време нè очекува денес?

Курир - 19.07.2019

За последниот работен ден од неделава метеоролозите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност, а на некои делови во земјава попладне се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 8.

Сончево со мала до умерена облачност

Вечер - 15.01.2020

Времето во земјава во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. По котлините претпладне ќе се задржи облачно и магливо. Утринската температура ќе се движи од минус два до еден степен, а дневната температура ќе се ...

Денеска сончево време со температура до 33 степени

24Инфо - 18.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33 степени, соопшти Управата за ...

Летото се враќа, температурите во пораст

Фокус - 18.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 22 до 33 степени.

Време: Сончево попладне со пороен дожд

Денешен - 20.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени.

Времето утре сончево, попладне облачно, температурата до 35 степени

MTM - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Еве какво време ни носи викендот- особено подгответе се за „пеколно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

Пулс24 - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Во сабота нестабилно време, в недела сончево и топло до 36 степени

24Инфо - 19.07.2019

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени.

Сончево време со температура до 34 степени

24Инфо - 19.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец, информира УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени.

Сончево време со температура до 31 степени

Нетпрес - 16.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје, сончево и топло со слаб југоисточен ветер.

Топло време, попладне на места пороен дожд и грмежи

+инфо - 19.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8. Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени, а дневната температура ќе се движи од 23 до 33 степени.

Денеска сончево време со температура до 33 степени

Нетпрес - 18.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33 степени, соопшти Управата за ...

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

Вечер - 18.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 22 до 33 степени.

Сончево со мала до умерена облачност

МКД - 15.01.2020

Времето во земјава во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. По котлините претпладне ќе се задржи облачно и магливо. Утринската температура ќе се движи од минус два до еден степен, а дневната температура ќе се ...

Викендов топол бран, температурата до 35 степени

+инфо - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно облачно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Невреме во Македонија!

Магазин - 20.07.2019

Во недела и понеделник во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник времето ќе биде проследено со силен ветар со услови за локален пороен дожд.

Вонредна најава: Невреме доаѓа кон Македонија

Press24 - 19.07.2019

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени.

Сончево време со температура до 34 степени

Точка - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец најизразен долж Повардарието и на истокот, информира УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 34 ...

Какво време нè очекува денес?

Пулс24 - 19.07.2019

За последниот работен ден од неделава метеоролозите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност, а на некои делови во земјава попладне се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 8.

Сончево со мала облачност

Скопје инфо - 19.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени, а дневната температура ќе се движи од 23 до 33 степени.

Времето денес сончево со температура до 33 степени

Н.Македонија - 18.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33 степени, соопшти Управата за ...

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

MakPress - 18.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. УВ индексот ќе биде 8. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 22 до 33 степени.

Времето утре сончево, попладне облачно, температурата до 35 степени

Нова ТВ - 19.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи.

Во сабота нестабилно време, в недела сончево и топло до 36 степени

MakPress - 19.07.2019

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени.

Сончево време со температура до 34 степени

Н.Македонија - 19.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец, информира УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени.

Временска прогноза: Какво време нè очекува денес?

iPortal - 19.07.2019

За последниот работен ден од неделава метеоролозите предвидуваат сончево време со мала до умерена облачност, а на некои делови во земјава попладне се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 8.

Времето викендот: Сончево со мала до умерена облачност

Вечер - 20.07.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени.

Сончево време со мала до умерена облачност

Мета - 05.09.2019

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде уште денеска, а веќе од утре и за време на викендот во попладневните часови ќе преовладува облачно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Топло време со температура до 33 степени

Мета - 18.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 8 до 17 а максималната од 26 до 33 Целзиусови степени.