TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eвра: Зошто Јунајтед плати 40 милиони фунти за играч кој седи на клупа?

Спортски - 26.10.2020

Манчестер Јунајтед во последниот преоден рок плати 40 милиони евра за Дони Ван Де Бек кој дојде од Ајакс, но овој играч не добива многу шанса кај Солскјер на стартот од сезоната. Ван Де Бек б еше најавен како големо засилување, но тој одигра само 70 ...

Евра се чуди: Зошто Јунајтед воопшто го ангажираше најскапото засилување летово?

Спортклуб - 25.10.2020

Ретко кој со такви емоции гледа на Манчестер Јунајтед како Патрис Евра. Уште на социјалните медиуми се вртат снимките од неговиот монолог и насолзените очи кога Тотенхем го прегази Јунајтед на „Олд Трафорд“ пред репрезентативната пауза, а Евра инаку ...

„Зошто Солскјер потроши 40 милиони фунти на Ван де Бек“

Екипа - 25.10.2020

Поранешните дефанзивци на Манчестер Јунајтед, Патри Евра и Гери Невил отворено го критикуваа Оле Гунар Солскјер за одлуката да потроши 40 милиони фунти за ангажман на Дони ван де Бек и сега воопшто да не му дава шанса на холандскиот репрезентативец.

Евра со сурово искрен коментар за едно од засилувањата на Јунајтед: Не ни е потребен, зошто го купивме?

Дерби - 25.10.2020

Манчестер Јунајтед вчера одигра натпревар без голови против еден од ривалите за пласман во Топ 4 оваа сезона, тимот на Челси. На натпреварот на „Олд Трафорд“ домашниот тим имаше повеќе зрели шанси за погодок, но не успеа да го совлада одличниот ...

Зошто Јунајтед го купија Ван де Бек кога не им е потребен?

TopSport - 25.10.2020

Поранешните фудбалери на Манчестер јунајтед, Патрис Евра и Гери Невил се зачудени од одлуката зошто клубот го донесе Дони ван де Бек во текот на летото бидејќи е јасно дека за него во моментов нема место во тимот.