TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Внукот на Мајкл Џексон ќе го глуми „кралот на поп-музиката“ во биографски филм

Слободен Печат - 31.01.2023

Неверојатната животна приказна на „кралот на поп-музиката“, Мајкл Џексон наскоро ќе биде екранизирана на големото платно, а главната улога му припадна на неговиот 26-годишен внук, Џафар Џексон .

Внукот ќе го игра Мајкл Џексон во биографскиот филм за кралот на поп-музиката

Макфакс - 31.01.2023

Џафар Џексон доби улога на неговиот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм кој ќе го документира животот на поп пејачот. Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон е најавен како дел од актерската екипа на филмот.

Внук на Мајкл Џексон ќе го игра славниот пејач во нов биографски филм

Сакам да кажам - 31.01.2023

Џафар Џексон е избран да го глуми својот славен чичко Мајкл Џексон во нов биографски филм, што ќе го режира Антуан Фукуа. Филмот со едноставен наслов „Мајкл“ ќе биде првата голема улога за 26-годишниот Џафар, кој е син на Џермејн Џексон, најстариот ...

Внукот на Мајкл Џексон – Џафар, ќе го глуми во биографски филм

Нетпрес - 31.01.2023

Ликот на американската поп-икона Мајкл Џексон ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон во биографскиот филм „Тренинг ден“ во режија на Антоан Фукуа. „Горди сме што можеме да го објавиме @jaafarjackson како Мајкл во филм кој го истражува патувањето на ...

Внукот на Мајкл Џексон, Џафар Џексон ќе го игра во претстојниот биографски филм: Има глас и талент, а одлично го ...

Еспресо - 31.01.2023

Џафар Џексон, 26-годишниот внук на Мајкл Џексон, ќе го портретира починатиот пејач во биографскиот филм „Лајонсгејт“ во режија на Антоан Фуква. Фуква неодамна ја потврди веста на Инстаграм.

Внукот на Мајкл Џексон ќе го глуми легендарниот пејач во биографскиот филм

Репортер - 31.01.2023

Џафар Џексон внук на Мајкл Џексон ќе го глуми кралот на попот во биографскиот филм. Како што пишува Гардијан, филмот наречен „Мајкл“ ќе биде првата голема филмска улога за 26-годишниот Џафар, син на Џермејн Џексон, постариот брат на Мајкл и ...

Откриенo кој ќе го игра Мајкл Џексон во претстојниот филм за кралот на попот

Локално - 31.01.2023

Неодамна беше објавено дека се работи на филм за Мајкл Џексон. Филмот наречен „Мајкл“ ќе го режира Антоан Фуква, а сега се знае кој ќе го толкува „кралот на попот“ во оваа продукција. За престижната улога е избран Џафар Џексон, син на Џермејн ...

Познато е кој ќе го глуми Мајкл Џексон, подобар избор не можеле да направат

Курир - 31.01.2023

Џафар Џексон е избран да го глуми својот славен чичко Мајкл Џексон во нов биографски филм, што ќе го режира Антуан Фукуа. Внукот на покојниот пејач бил избран по обемна потрага за актер низ цел свет.

Внукот ќе го игра Мајкл Џексон во биографскиот филм за кралот на поп музиката

Press24 - 31.01.2023

Џафар Џексон доби улога на неговиот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм кој ќе го документира животот на поп пејачот. Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон е најавен како дел од актерската екипа на филмот.

Внукот на Мајкл Џексон ќе го игра својот чичко во биографскиот филм за „кралот“

Таратур - 31.01.2023

Џафар Џексон ја доби улогата да го игра ликот на својот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм, кој ќе го документира животот на кралот на поп-музиката. Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон, е најавен како дел од ...

Внукот ќе го игра Мајкл Џексон во биографскиот филм за кралот на поп-музиката

MTM - 31.01.2023

Џафар Џексон доби улога на својот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм, кој ќе го документира животот на поп-пејачот. Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон, е најавен како дел од актерската екипа на филмот.

Обожавателите сметаат дека е собршен избор: Еве кој ќе го глуми Мајкл Џексон во новиот биографски филм (фото)

Вистина.мк - 31.01.2023

Џафар Џексон е избран да го глуми својот славен чичко Мајкл Џексон во нов биографски филм, што ќе го режира Антуан Фукуа. Внукот на покојниот пејач бил избран по обемна потрага за актер низ цел свет.

Познато е кој ќе го игра Мајкл Џексон во биографскиот филм за кралот на попот

Попара - 31.01.2023

Датумот на излегување на „Мајкл“ се уште не е објавен, но режисерот напиша дека „доаѓа наскоро“. Џафар Џексон доби ja доби улогата на неговиот покоен вујко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм кој ќе го документира животот на пејачот.

Џафар Џексон, внукот на Мајкл ја доби главната улога во биографски филм за поп-пејачот

Република - 01.02.2023

Џафар Џексон доби улога на својот покоен чичко, Мајкл Џексон, во претстојниот биографски филм, кој ќе го документира животот на поп-пејачот. Џафар, кој е син на Џермејн, братот на Мајкл Џексон, е најавен како дел од актерската екипа на филмот.