Една от идеите, по която ние, от Съвета на жените в бизнеса в България, работим от години, е свързана с възможността майките да се върнат по-рано на работа. Майчинството е една от най-важните роли, която жените играят в обществото.
Бизнесът подкрепя идеята майките да получават 100% от обезщетението, ако се върнат по-рано на работа. В момента стимулът е 50%. Това предложение на "Продължаваме промяната" бе разгледано на тристранка. Не може да се обръща с хастара навън осигурителната система, за да се правим ...
Само около 15% от майките са предпочели да се върнат по-рано на работа и така освен заплатата си са получили и половин майчинство. 14,2% са направили това през втората година, а едва 1% през първата година към март тази година.