TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко прво полувреме: Еурофарм Работник има минус на одмор против Хановер

24 Ракомет - 24.03.2019

Екипата на Еурофарм Работник тргна одлично во мечот против Хановер, но после 30 минути има негатива од седум гола и резултат од 8:15. Клучните моменти беа од 8. до 14. минута кога ракометарите на Хановер и ја направија предноста.

Гледајте го во живо натпреварот Еурофарм Работник – Хановер (ЛИНК)

24 Ракомет - 24.03.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник и Хановер денеска го играат мечот од 5. коло во Купот на ЕХФ. Битолчани ќе се обидат да стигнат до уште една победа во Групата 2, а ова ќе им биде сериозен предизвик со оглед на тоа што се соочуваат со екипа од ...

Атман: Теренот во Битола е жежок, а публиката е луда по ракомет!

24 Ракомет - 24.03.2019

Тимот на Еурофарм Работник денеска го игра натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите против тимот на Хановер. Германскиот тим има шанси за четвртфинале, но мора да победи во Битола. Во ростерот на гостите се враќа поранешниот член на Металург, ...

Немаат што да загубат „фармацевтите“, а тоа ги прави опасни

SportMedia - 24.03.2019

Последниот натпревар на домашен терен во ЕХФ купот, ракометарите на Еурофарм Работник го играат вечерва, 19 часот, во салата „Боро Чурлевски“ кога го пречекуваат бундеслигашот Хановер. Единствено што ќе се бара од „фармацевтите“ е во најмала рака да ...

Чаневски: Со помош на публиката да го изненадиме Хановер

24 Ракомет - 24.03.2019

Тимот на Еурофарм Работник в недела го игра натпреварот од 5 коло во групната фаза во Купот на ЕХФ, а ривал е бундеслигашот Хановер, кој победи многу тешко на првата средба. Голманот Градимир Чаневски смета дека со поддршка од публиката може да го ...

КУП НА ЕХФ: Еурофарм Работник нема што да загуби против Хановер

24 Ракомет - 24.03.2019

Составот на Еурофарм Работник денеска го игра последниот меч на домашен терен од Купот на ЕХФ, но после вчерашниот пораз на Нексе на домашен терен од Татабања веќе шансите за четврт-финале се загубени така што денешниот меч ќе биде за надминување и ...

Еурофарм без Чурлевски и Петровски, но со Стјепановиќ на мегдан против Хановер

Gol.mk - 24.03.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска во рамите на 5. коло од ЕХФ Купот на домашен терен ќе играат против бундеслигашот Хановер. Стевче Алушовски повторно имаше проблеми со составувањето на ростерот за овој натпревар, бидејќи во тимот на ...

Познати составите: Еурофарм Работник без Чурлевски и Петровски на мегдан со Хановер (ФОТО)

24 Ракомет - 24.03.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска го играат натпреварот од 5. коло во Купот на ЕХФ против бундеслигашот Хановер. Тренерот Стевче Алушовски имаше проблеми со составувањето на ростерот за овој натпревар.

Куп на ЕХФ: Кил рутински, Татабања му се одмазди на Нексе

24 Ракомет - 24.03.2019

Во рамки на ЕХФ Купот се одиграа неколку интересни натрепвари. Најголем внимание привлече дуелот помеѓу Нексе и Татабања кој беше директна пресметка за првото место во групата. На натпреварот во Нашице гостите беа подобри и му вратија на Нексе за ...

Татабања го „здрма“ Нексе среде Нашице и го презеде лидерското место

Gol.mk - 23.03.2019

Наместо заверка на првата позиција и поволна ждрепка во четвртфиналето на ЕХФ Купот, ракометарите на Нексе Нашице го компицираа своето учество во елиминационата фаза на второто по ранг натпреварување на ЕХФ.

Татабања го „тресна“ Нексе среде Нашице

24 Ракомет - 23.03.2019

Ситуацијата во групата Б од Купот на ЕХФ каде се наоѓа и Еурофарм Работник дојде до кулминација. Силите ги одмерија Нексе и Татабања, а победа однесоа гостите од Унгарија кои сега ја земаа првата позиција во групата.

Крстевски: Знаеме како против Хановер, победата над Нексе ќе ни биде ветар во грб!

Gol.mk - 23.03.2019

Екипата на Еурофарм Работник против германски Хановер ќе се прости и од битолската публика во ЕХФ Купот. Носени од извонредната атмосфера во салата „Боро Чуркевски“ и победата над Нексе, „фармацевтите“ веруваат во нова одлична партија и поволен ...

КУП НА ЕХФ: Констанца по нова победа за чекор плус кон четврт-финале

24 Ракомет - 23.03.2019

Звонко Шундовски, Бранислав Ангеловски, Никола Митревски и Велко Маркоски денеска против тимот на Холстебро ќе имаат важна битка и обид да дојдат до четврт-финалето од Купот на ЕХФ. Тие се домаќини на меч од 5. коло и тука можат да решат сè.

Стјепановиќ: Хановер е фаворит, но со поддршка од публиката Еурофарм може до победа

Gol.mk - 23.03.2019

Невен Стјепановиќ, најдобриот поединец на Еурофарм Работник во историската прва победа над Нексе, вели дека тимот може рамноправно да се бори против секоја екипа во ЕХФ Купот, па и со следниот противник – германски Хановер.

Чаневски: Можеме да го изненадиме Хановер

Дерби - 23.03.2019

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник во недела ќе го одигра петтиот меч од групната фаза во ЕХФ Купот и тоа на домашен терен против германскиот претставник Хановер. Битолчани фаворитската улога му ја препуштаат на бундеслигашот, но во ...

Работник по Нексе, го бара и скалпот на Хановер

Екипа - 22.03.2019

Победата над Нексе во минатото коло го крена оптимизмот во таборот на Еурофарм Работник, дека може да се стигне до нив триумф во рамките од ЕХФ-купот. Ривалот не е нималку наивен, станува збор за бундеслигашот Хановер, но битолчани на првиот меч во ...

Алушовски: Повредите кај Хановер се нашата шанса

24 Ракомет - 22.03.2019

Тимот на Еурофарм Работник в недела го игра натпреварот од 5 коло во групната фаза во Купот на ЕХФ, а ривал е бундеслигашот Хановер, кој победи многу тешко на првата средба. Тренерот Стевче Алушовски смета дека недостатокот на квалитетни натпревари ...

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

Опсервер - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

А1 On - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски гледа предност во повредените играчи на Хановер

+инфо - 23.03.2019

Тренерот на битолскиот тим, Стевче Алушоски на пресот пред дуелот изјави дека Германците се фаворити, но дека шанса гледа во многуте повредени ракометари кај гостинскиот тим. Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против ...

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

Сител - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

MakPress - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.