TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не чувствувам вина за пукањето, кажа Алек Болдвин во првото интервју откако случајно уби снимателка

Сакам да кажам - 03.12.2021

Алек Болдвин вели дека чувствува неверојатни тага и жалење за пукањето во кое загина снимателка на снимањето на филмот „Раст“ во Ново Мексико, но не и вина. „Некој е одговорен за тоа што се случи, не можам да кажам кој, но не сум јас.

(ВИДЕО) ПРВО ИНТЕРВЈУ ОД ТРАГЕДИЈАТА НА СНИМАЊЕТО: Болдвин – „Размислувам што би можел да направам!“

Екран

Алек Болдвин: „Не го повлеков чкрапалото“

Deutsche Welle

ВИДЕО | … многу емотивно: Алек Болдвин со прво ТВ интервју по пукањето во „Rust“

Слободен Печат

Алек Болдвин за прв пат по трагедијата: Низ солзи одговара на прашањата на кои цел свет бара одговори (ВИДЕО)

Женски магазин

БОЛДВИН ТВРДИ ДЕКА НЕ ГО ПОВЛЕКОЛ ЧКРАПАЛОТО Актерот се расплака во првото интервју по трагедијата (ВИДЕО)

+инфо

Болдвин ја промени приказната: Никогаш не би вперил пиштол и не би повлекол чкрапало

Локално

Познатиот актер тврди дека тој не го повлекол чкрапалото и не го испукал смртоносниот куршум за камерманката

Во Центар - 02.12.2021

Холивудската ѕвезда Алек Болдвин во ексклузивно интервју за ABC News ја откри својата страна на приказната за смртта на снимателката Халина Хачинс за време на снимањето на „Раст“. Во првото интервју по трагичниот настан што го одбележа Холивуд во ...

Алек Болдвин: „Јас не го повлеков чкрапалото, никогаш не би го вперил пиштолот во некој“

Нова ТВ

Алек Болдвин низ солзи проговори за трагедијата: „Никогаш не би вперил пиштол во некого, не го повлеков чкрапалото“

Црнобело

Емотивна исповед на Алек Болдвин: Актерот проговори за трагедијата во која застрела жена

Курир

Емотивна исповед на Алек Болдвин, гововрејќи за трагедијата во која застрела жена

Нетпрес

Емотивна исповед на Алек Болдвин: Актерот проговори за трагедијата во која застрела жена

Lider

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот инцидент

Н.Македонија - 02.12.2021

Алек Болдвин со многу емоции и солзи првпат проговори за трагедијата што се случи на снимање на вестернот „’Рѓа“ во американската сојузна држава Ново Мексико. Во најавата за телевизиско интервју за „Еј-би-си њуз“, објавена во средата, 63-годишниот ...

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот инцидент

MTM

Не го повлеков чкрапалото: Алек Болдвин низ солзи проговори за фаталниот инцидент

Денар

Прво интервју на Алек Болдвин по несреќата кога ја уби директорката на фотографија: „Јас не пукав во неа“

Вистина.мк - 02.12.2021

По два месеци од несреќата која се случи на снимањето на филмот „Rust“ кога актерот Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс, тој сега се огласи и проговори на оваа болна тема.