TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Престрелка во Кочани - едно лице е рането и пренесено во ургентниот центар во Скопје

Сител - 18.01.2019

Во вооружена престрелка во Кочани рането e едно лице. Инцидентот се случил во 17 и 15 часот, во кафе бар Аква, кога дошло до кратка вербална расправија помеѓу две групи. Во еден момент Драган Стоименов, со надимак Дацо Белски, пукал со пиштол и го ...

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Телма - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Во престрелка во Кочани, рането едно лице и пренесено во ургентниот центар во Скопје

Скопје1 - 18.01.2019

Во вооружена престрелка во Кочани рането e едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 ...

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Бриф - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Press24 - 18.01.2019

Како што информира полицијата вечерва во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Екс телохранителот на Мијалков ранил човек

Фактор - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице, oбјави Телма . Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево ...

Телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

МКД - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата, во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов еден од членовите на личното обезбедување на Сашо Мијалков пукал и го повредил Драган Здравев, пренесува Телевизија Телма.

Поранешен телохранител на Мијалков ранил човек и избегал

Фокус - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев, објави телевизија Телма.