TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рускоска: отворен е предмет за објавените аудио – снимки на јутјуб, до МВР наредба да се преземат мерки

24 Вести - 12.12.2019

Многу прашања а премалку одговори по објавувањето на новите аудио снимки на кои бизнисменот Орце Камчев, кој денеска за медиумите потврди дека е неговиот глас, разговара со за сега непознати луѓе во врска со случајот „Рекет“ но и истрагата за ...

ВМРО-ДПМНЕ не ги коментира снимките, но негира контрола врз обвинителството

Фокус - 12.12.2019

Не би сакале да коментираме снимки кои се од непотврден извор и од непознат објавувач, велат од ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на прашање на Фокус како ги коментираат објавените адуио-снимки, особено делот каде бизнисменот Орце Камчев говори дека можеби ...

Русковска не ја видела чанатата Луи Витон

Телма - 12.12.2019

Торбата Луи Витон од видеото на Ла верита која во рацете на Боки 13 ги прошетала европските метрополи не завршила меѓу доказите на обвинителката Вилма Русковска. Скапата брендирана чанта која доби нуште поголема вредност затоа што транспортирала ...

Мијалков тврди не му дал пари на Боки 13 за да излезе од Шутка

Алсат-М - 12.12.2019

Сашо Мијалков тврди не му дал пари на Боки 13 за да излезе од притворот во Шутка каде заврши како осомничен за перење пари во случајот на СЈО „Империја“. Неговото име се слушна и во последните прислушувани разговори поврзани со „Рекет“, но и во ...

Камчев за Фокус: Гласот од снимките е мој, средбата е оддржана во Бугарија во август

Фокус - 12.12.2019

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во јавноста. Како што вели тој во изјава за Фокус, станува збор за делови од поголем и подолг ...

Дали обвинителка му ги давала записниците од „Рекет“ на Мицкоски и дали има истражител кој продавал тајни информации за ...

Фокус - 12.12.2019

Новите снимки кои беа објавени вчера, а во кои се зборува за случајот „Рекет“, a гласот на еден од соговорниците наликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, актуелизираат неколку прашања.

Медиумско шоу „Рекет“- пари, политичари и обвинители на Јутуб

Р.С.Европа - 12.12.2019

Случајот „Рекет“ влезе во судска процедура, но паралелно продолжи и медиумското шоу кое го следи уште од почетокот. По новите објавени аудио снимки поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов вели дека се користат сите средства за ...

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Женски магазин - 12.12.2019

Некои од судските спорови на Балканот повеќе добиваат на тежина со стилот на облекување на засегнатите, отколку со самиот процес. Српските „Мадона и Лејди Гага“, односно фолк-пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ и самонаречената музичка дива Јелена ...

Мијалков: Немам никаква конекција со „Рекет“

Фокус - 12.12.2019

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков вели дека нема никаква врска со случајот „Рекет. -Немам никаква конекција со тоа – кусо изјави Мијалков пред судот, одговарајќи на прашање на Алсат М дали дал пари ...

Мијалков негира инволвираност во предметот „Рекет“

Слободен Печат - 12.12.2019

Името на Сашо Мијалков се спомна и од сведоците во „Рекет“, а исто така се споменува и во новите прислушувани разговори кои анонимно се објавуваат на Јутјуб. Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков вели дека ...

(Видео) Сопругата на Орце Камчев диктираше мода во судница

Репортер - 12.12.2019

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на судењето за случајот Рекет се појави како сведок, во гламурозен бел капут. Најголем впечаток оставија ремениците на капутот, но наголемо се кометираше за неговата цена.

Обвинителството по објавувањето на аудио снимки на „јутјуб“ , отвори предмет по допрен глас

Канал5 - 12.12.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција по вчерашното објавување на нови 9 аудио снимки на „јутјуб“ , отвори предмет по допрен глас. .На снимките повторно се слуша гласот кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во случајот.

(ВИДЕО) Мијалков за Алсат открива дали дал пари за „Империја“

Алсат-М - 12.12.2019

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, одби да коментира поврзаност со случајот „Рекет“, кој индиректно се однесува на постапката за „Империја“, каде меѓу осомничените, освен Орце Камчев, беше и тој.

Мијалков негира дека давал пари за „Империја“

360 степени - 12.12.2019

Директорот на УБК, Сашо Мијалков, негира дека има некаква конекција со случајот „Рекет“. Тој е осомничен во случајот „Империја“, заедно со Орце Камчев кој го пријави случајот „Рекет“ односно дека се барале пари од него за да добие поблаг третман во ...

(Видео) Мијалков негира поврзаност со „Рекет“ и дека дал пари за „Империја“

еМагазин - 12.12.2019

На прашањето на „Аласат-М“ до поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, дали дал некакви пари за „Империја“, тој накратко одговори: „немам никаква конекција со тоа“.

Обвинителство: Се прибираат потребни известувања за објавените аудио записи на „Јутуб“

OhridNews - 12.12.2019

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по првичното објавување на аудио снимки на „Јутуб“ на каналот „U6e Big“, отвори предмет по допрен глас. Предметот е земен во работа и по него постапува надлежен јавен ...

Го пушти ли некој Камчев „низ вода“?

CivilMedia - 12.12.2019

пишува: Кога сведокот ќе изјави дека го советувале сè да снима, тешко е да се поверува дека СИТЕ снимки што сега се објавуваат не се негови – а тоа воопшто не е неважно прашање. Друга работа е, ако потекнуваат од него, како тие снимки протекле во ...

Колку сериозно ќе влијаат новите аудио снимки на епилогот за “Рекет“?

еМагазин - 12.12.2019

Додека Јавното обвинителство истражува кој на канал на Јутјуб објави аудио снимки на кои наводно се слуша гласот на сведок во случајот „Рекет“, веднаш по неговото сведочење, на истиот канал осамнаа дури нови девет снимки со истиот глас, кои ...

Рускоска: Не верувам дека имало „џи-пи-ес“ во торбата која Камчев му ја дал на Боки

Магазин - 12.12.2019

По вчерашните нови 9 аудио снимки кои беа поставени на Јутјуб каналот, обвинителката Вилма Русковска која се споменува во овие разговори кои наводно се водени од страна на сведокот Орце Камчев.

Геро доби поддршка, но и критики по снимките за „Рекет“: Преку „Твитер“ бараат да одговара кривично

Скопје1 - 12.12.2019

Откако вчера на социјалната мрежа „Јутуб“ се појавија нови снимки поврзани со случајот „Рекет“, а каде се споменува новинарот Бранко Героски, социјалните мрежи зовреа со коментари. Дел од корисниците и натаму го поддржуваат новинарот, а останатите ...

Рускоска: Не верувам дека имало „џи-пи-ес“ во торбата со пари на Камчев

Република - 12.12.2019

Не верувам дека во торбата „Луј Витон“ од Орце Камчев имало „џи-пи-ес“ уред, вели обвинителката Вилма Рускоска задолжена за случајот „Рекет“ откако вчера нови снимки, на кои наводно се слуша гласот на сведокот беа пуштени во јавноста.

Рускоска: Не верувам дека имало ГПС во торбата со пари на Камчев

Deutsche Welle - 11.12.2019

Рускоска е убедена дека снимките во „Ла верита“ не протекле од Обвинителството, и не верува дека имало ГПС во торбата со пари, бидејќи Камчев ниту еднаш досега не спомнал такво нешто. Нови прашања отворија деветте нови аудио снимки со разговори ...

Героски: Објавените разговори се снимани во септември оваа година

ТВ21 - 11.12.2019

Новинарот и уредник на порталот „Плус инфо“, Бранко Геровски за ТВ21 вели дека разговорите кои денеска се појавија на YouTube најверојатно се снимани во месец септември оваа година. Тој додава дека не знае дали гласот мисли на текстовите кои ги ...

Божиновски за „Рекет“: Испуштена е контролата и процесот е надвор од судот

Фактор - 11.12.2019

Новинарот Зоран Божиновски во интервју за Тв 24 вечерва за случајот „Рекет“ рече дека на обвинителна клупа требало да седнат многу луѓе. Тоа што Зоран Милевски Кичеец призна вина, смета дека е трговија со обвинителството.

Kолку чини капутот на Ана Камчева?

Скопје1 - 11.12.2019

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева, на судењето за случајот Рекет се појави во улога на сведок. Таа дојде облечена во црни панталoни, сако и бела кошула преку кои носеше парче гардероба со кое ја „засени“ целата приказна заради која ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се појавија нови снимки за „Рекет“, во Пробиштип се отвори фабрика

Фактор - 11.12.2019

Преку Јутјуб денеска во јавноста се пласирани нови аудио снимки наводно поврзани со судскиот процес „Рекет“. Во дел од снимките може да се чуе машки глас кој кажува дека торбата со парите не завршила кај Заев.

Нови девет „бомби“ за „Рекет“: „Куферот со парите не е кај Заев. Не треба ништо да дадеме кај Рускоска“

ТВ21 - 11.12.2019

Шесте разговори кои беа објавени во петокот на ново-отворен YouTube канал денеска се дополнети со нови девет „бомби“ на кои се слуша глас кој наликува на сведокот во „Рекет“, Орце Камев. Во аудио снимките се слуша дека торбата со 1 милион евра не ...

Нови 9 бомби објавени на Ју Тјуб: “Орце шокираш”

Телма - 11.12.2019

Од 10-тина секунди до минута и пол нови 9 бомби објавени на Јутјуб откриваат сегменти од разговри на кои јавноста го препозна гласот на сведокот во Рекет, Орце Камчев. Во еден од разговорите соговорникот споделува информации за односот мегу Боки 13 ...

РАЗУМЕН СОМНЕЖ: Жртви на системот

Фокус - 11.12.2019

Она што го научивме од судењето „Рекет“ е дека нашиот судски систем продуцира жртви. Камчев – жртва, која морала да плаќа милиони и да пријави рекет по дури два месеца. Мијалков од угледен бизнисмен, ова расипано судство го сведе на едно казино и ...

Богаташката сопруга со Мона Лиза-став, светкави потпетици и расипан часовник во „Рекет“

МКД - 11.12.2019

Ана Камчева е адвокатка што јавноста многу не ја знае од судници и од судски постапки, туку повеќе како сопруга на бизнисменот Орце Камчев. Чекајќи ја вчера пред Основниот кривичен суд во Скопје дел од претставниците на медиумите се прашуваа дали ќе ...

Во Луј Витон ташната со милион евра бил поставен и уред за следење

24 Вести - 11.12.2019

Во фамозната Луј Витон ташна покрај милионот евра имало и уред за следење. Некој знае и каде завршиле парите од бизнисменот Орце Камчев, но се уште не се открива овој клучен момент. Во еден од најновите разговори кои повторно протекоа на Јутјуб, ...

Нови снимки за „Рекет” на „Јутјуб”: Има ГПС уред во рачката на торбата

Канал5 - 11.12.2019

Нови девет аудиоснимки повзани со случајот „Рекет” одекнаа на „Youtube”. На нив повторно се слуша глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев. Во објавените записи може да се чујат нови детали кои го откриваат патот на Луј Витон торбата од еден ...

Нови аудио снимки поврзани со Рекет објавени денеска на Ју Тјуб

Алсат-М - 11.12.2019

Нови девет, куси прислушувани разговори се објавени на „Ју Тјуб“ каналот „U6e Big“ поврзани со случајот „Рекет“. Со претходно објавените седум, сега на интернет се поставени вкупно 16 аудио разговори каде се слуша глас кој наликува на бизнисмен ...

Ќе се истражуваат и новите „бомби“, кој снимал, кој зборува

Фокус - 11.12.2019

Обвинителството отвори постапка по допрен глас и за новите „бомби“ кои беа објавени денеска и во кои се слуша глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот „Империја“ и сведок во случајот „Рекет“.

Обвинителство за снимките околу „Рекет“: Го анализираме материјалот, па ќе видиме дали ќе повикаме лица да дадат исказ

А1 On - 11.12.2019

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето кое ги објавува снимките. Оттаму велат дека преку постапка ќе се утврдува дали во содржината на разговорите има елементи на ...

Најнови аудио снимки: има џи-пи-ес во рачката од торбата

Телма - 11.12.2019

Нови куси 11 аудио снимки се појавија на јутјуб каналот. Во нив се препознава гласот на бизнисменот Орце Камчев со непознат соговорник кој вели дека не смее да зборува каде се парите, но потенцира дека има џи-пи-ес во рачката од торбата која заврши ...

Утре да си пријавиш оти и ти ќе одговараш, се слуша на „бомбите“

Фокус - 11.12.2019

Од „бомбите“ кои денеска беа објавени на „Јутјуб“ каналот во коишто се слуша глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев, сведок во случајот „Рекет“ може да се разбере дека наводно Камчев му пишувал пораки на премиерот Зоран Заев и дека го убедувал ...

Обвинителството истражува кој ги снимил и кој ги пушта новите „бомби“ на Јутјуб

+инфо - 11.12.2019

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со новите „бомби“ поврзани со случајот „Рекет“, отвори предмет по допрен глас по кој постапува надлежен јавен обвинител, велат од Обвинителството, откако денеска се ...

Нови снимки со Камчев на Јутјуб: Куферот не е кај Заев

360 степени - 11.12.2019

Нови девет аудио снимки поврзани со случајот „Рекет“ се објавени на Јутјуб на канлот со име „U6e Big“, на кој на 7 декември беа објавени седум . И на овие се слуша гласот на Орце Камчев, бизнисменот кој е осомничен во „Империја“, а кој го пријави и ...

(АУДИО) Нови снимки за „Рекет“: Каде завршија парите, торбата не е кај Заев

А1 On - 11.12.2019

По три дена од новите снимки поврзани околу аферата „Рекет“, на истиот јутуб канал се појавија нови аудио записи. На нив повторно се слуша глас кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во “Рекет“, но и обвинет во случај на СЈО, кој кажува ...

„Македонија мора да биде правна држава, да си пријавиш или ти ќе одговараш“ (АУДИО)

Локално - 11.12.2019

Во една од денешните аудио-снимки кои излегоа на Јутјуб а поврзани со случајот „Рекет“, гласот за кој се шпекулира дека е на бизнисменот Орце Камчев вели дека премиерот Зоран Заев го посоветувал да го пријави случајот кај надлежните, затоа што, ...

Нови снимки за „Рекет“: Има GPS, куферот не е кај Заев!

Фокус - 11.12.2019

На јутјуб каналот предмалку се објавени 6 нови адуио-снимки на кои се слуша гласот што наликува на оној на бизнисменот кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“. Во една од снимките се слуша како тој вели дека во торбата со пари што ...

ОЈО бара кој објавува снимки за „Рекет“: Новите разговори не се дел од доказите

Слободен Печат - 11.12.2019

Од МВР велат дека за првиот сет аудио снимки било известено ОЈО. Одделот за организиран криминал и корупција со кој шефува обвинителката Вилма Русковска започнал истрага за поединецот или групата која на „Јутјуб“ канал објавува аудио снимки на кој ...

ВИДЕО: „Орце, шокираш Орце“ - Се појавија нови снимки за Рекет

Press24 - 11.12.2019

Нови аудио снимки поврзани со случајот „Рекет“ се појавија пред еден час на истиот Јутјуб канал како и претходните. Гласот кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“ заедно со други соговорници зборува и за односнот на обвинетиот ...

Нашиов го фатиле како се ПЛЕСКА со него? Соговорниците од СНИМКИТЕ извикуваат „Орце ШОКИРАШ“

Магазин - 11.12.2019

Новите снимки кои се поврзани со случајот „Рекет“ осамнаа во јавноста, овој пат нивната содржина е шокантна. Во тие снимки се открива блискоста на осомничените во случајот „Рекет“, или поточно дека Бојан Јовановски и Зоран Милевски биле во врска.

(Аудио) Нова „тура“ снимки за „Рекет“: „Куферот со пари не е кај Заев“

еМагазин - 11.12.2019

Додека Јавното обвинителство истражува кој пред неколку дена на Јутјуб каналот U6e Big објави неколку аудио снимки во кој како што објавија медиумите наводно се слуша гласот на сведок во случајот „Рекет“, на истиот канал денеска се објавени нови ...

АУДИО: Нови „бомби“ го откриваат патот на Луи Витон ташната со еден милион евра

ТВ21 - 11.12.2019

Нови аудио снимки поврзани со случајот „Рекет“ се појавија пред еден час на истиот Јутјуб канал. Во објавените аудио записи се слуша глас кој потсетува на познат бизнисмен, сведок во случајот ...

НОВИ БОМБИ ЗА “РЕКЕТ”: Шокантни детали за Боки 13 и Кичеец- откриено каде шетал куферот со парите

Магазин - 11.12.2019

Денеска јавноста беше шокирана од новите снимки кои осамнаа на Јутјуб каналот како и претходните. Овие снимки поврзани со случајот „Рекет“ се појавија пред еден час на истиот Јутјуб канал како што беа објавени и претходните.

„Добро Боки вистина ги однесе парите таму бе?“: Нови снимки за „Рекет“ ја брануваат јавноста

Фактор - 11.12.2019

Преку Јутјуб денеска во јавноста се пласирани нови аудио снимки наводно поврзани со судскиот процес „Рекет“. Во дел од снимките може да се чуе машки глас кој кажува дека торбата со парите не завршила кај Заев.

Сопругата на Камчев за „Рекет“: Се плашев од Јанева, а Јовановски како да го водеше СЈО

Глас на Америка - 10.12.2019

Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев пред судот сведочеше за случајот „Рекет“ и објасни на кој начин биле договарани средбите со Бојан Јовановски – Боки 13 и како му дала половина милион евра за да му се олесни положбата на нејзиниот ...