TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарски полицајци сами се испрскаа со лут спреј, не помислувајќи на ветерот (ВИДЕО)

МКД - 19.03.2019

Припадници на бугарската полиција во Софија во обид да растурат протест пред парламентот самите се испрскаа со лут спреј. Како што јавуваат бугарските медиуми, учесниците на протестот барале промена на Уставот и трансформација на земјата во ...

(Видео) Бугарски полицајци меѓу себе се испрскале со солзавец

Макфакс - 19.03.2019

Припадници на бугарската полиција во Софија во обид да ја преземат контролата над демонстрациите пред Парламентот сами меѓу себе се испрскале со солзавец. Учесниците на протестот што се одржа вчера барале промена на Уставот и трансформација на ...

(ВИДЕО) Полицајци сами се испрскаа со солзавец

Скопје1 - 19.03.2019

Припадници на бугарската полиција во Софија во обид да ја преземат контролата над демонстрациите пред Парламентот сами меѓу себе се испрскале со ...

Бугарската полиција е хит на интернет: Полицајци сами се испрскаа со солзавец на протест во Софија

Република - 18.03.2019

Големиот протест во Бугарија, во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, заврши со конфузна ситуација за чуварите на редот од полицијата во Софија.

На овие бугарски полицајци им се смее цел свет: Фрлија солзавец кон демонстрантите, но ветерот си го направи своето

Точка - 18.03.2019

Бугарите минатиот викенд излегоа на улица барајќи, меѓу другото, референдум за промена на системот на власта и нов Устав, а целиот протест стана светска вест поради еден непромислен потег на полицијата.

На овие бугарски полицајци им се смее цел свет: Фрлија солзавец врз демонстрантите, но не сметаа на ветeрот

Сител - 17.03.2019

Бугарите во текот на викендот излегоа на улиците, барајќи меѓудругото, референдум за промена на системот на власт и нов устав, но целиот протест стана светска вест поради еден непромислен потег на полицијата.

ВИДЕО: Бугарската полиција стана хит низ целиот свет: Употребија солзавец, истиот им се врати како бумеранг

Нетпрес - 17.03.2019

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.

Бугарската полиција стана вистински хит- употребија солзавец за демонстрантите но тој им се врати(ВИДЕО)

Магазин - 17.03.2019

Бугарската полиција стана вистинси хит откако направи фатална грешка со солзавецот наменет за демонстрантите. Имено во текот на целиот викенд во Бугарија беа организирани големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт ...

Комедија од протест: Бугарски полицајци настрадаа од својот сопствен солзавец (ВИДЕО)

365 - 17.03.2019

Помала толпа Бугари вчера се собраа на протест пред Народното собрание за да бараат оставка на владата, воведување на електронско гласање и крај на корупцијата во Бугарија. Демонстрантите се обидоа да го пробијат полицискиот кордон, а полицијата ...

Бугарски полицајци фрлија солзавец кон демонстранти, но не внимаваа на ветерот (Видео)

ММС - 17.03.2019

Фото: Nova Граѓаните на Бугарија викендов излегоа на протест, на кој меѓу другото, побараа нов устав. Сепак, протестот се претвори во светска вест благодарение на еден непромислен потег на полицијата.

(Видео) Бугарски полицајци меѓу себе се испрскале со солзавец

24Инфо - 19.03.2019

Припадници на бугарската полиција во Софија во обид да ја преземат контролата над демонстрациите пред Парламентот сами меѓу себе се испрскале со солзавец. Учесниците на протестот што се одржа вчера барале промена на Уставот и трансформација на ...

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Полицајци од соседството сами се испрскаа со солзавец

Фактор - 18.03.2019

Бугарски полицајци во Софија сами се испрскаа со солзавец. Ова се случи во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов Устав. Демонстрантите кои за кратко го блокираа Народното собрание, а во еден момент се ...

Бугарската полиција стана хит низ целиот свет: Употребија солзавец, но заборавија на една работа- истиот им се врати ...

Скопје24 - 17.03.2019

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.

Солзавецот им се врати на полицијата во Софија

Тера - 19.03.2019

Големиот протест во Бугарија, во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, стана вистински хит на интернет заради полицијата во Софија. Демонстрантите кои за кратко го блокираа Народното собрание, во ...

Бугарската полиција стана хит низ целиот свет: Употребија солзавец, но заборавија на една работа- истиот им се врати ...

Пулс24 - 17.03.2019

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.

(Видео) Бугарски полицајци сами се испрскаа со солзавец

24Инфо - 17.03.2019

Вистински хит на социјалните мрежи е видеото од Софија каде викендов одржаа протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав. Сепак, само поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет ...

На овие бугарски полицајци им се смее цел свет: Фрлија солзавец кон демонстрантите, но ветерот си го направи своето ...

Press24 - 18.03.2019

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден непромислен потег на полицијата целиот свет дозна за овој протест.