TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сагата завршува, Нејмар сигурно останува во ПСЖ, а денес и официјално ќе го продолжи договорот

Спортклуб - 08.05.2021

Пред неколку дена повторно започна трансфер сагата околу евентуално враќање на Нејмар во Барселона, наведувајќи дека одложувањето на продолжувањето на соработката со ПСЖ, Бразилецот го користи со цел подобро да ги разгледа своите опции.

Се е подготвено: Нејмар потпишува нов богат договор со ПСЖ

Дерби - 08.05.2021

Бразилскиот репрезентативец Нејмар дефинитивно донел конечна одлука околу клубот во кој ќе настапува во иднина-тоа е Пари Сен Жермен. Офанзивецот се решил да потпише нов богат договор со „светците“ и со тоа да стави крај на шпекулациите околу тоа ...

Малку добри вести во Париз: Нејмар викендов потпишува нов договор со ПСЖ!

Sport 1 - 08.05.2021

Бразилецот Нејмар и во иднина ќе го носи дресот на ПСЖ, откако дефинитивно се согласил да потпише нов договор според кој ќе заработува околу 30 милиони евра по сезона, пишува денеска престижниот „Л'Екип“.

Нејмар останува во ПСЖ, викендов става потпис на нов долгогодишен договор

Дриблинг - 08.05.2021

Според француски „Л`Екип“, Нејмар се согласил да го продолжи договорот со ПСЖ според кој ќе заработува по 30 милиони евра по сезона во следните пет години. Нејмар немал ништо против да прифати помлата плата за 5 милиони евра по сезона, но со едно ...

Л’Екип: Готово – Нејмар викендов потпишува нов договор со ПСЖ!

Екипа - 08.05.2021

Бразилецот Нејмар и дефинитивно останува во ПСЖ, објави француски „Л’Екип“. Нејмар нема да оди во Барселона, а дефинитивната одлука е да потпише нов договор со ПСЖ. Според новиот договор кој треба да се потпише викендов, Бразилецот во францускиот ...

„Л’Eкип“: Готово, дефинитивно е решена иднината на Нејмар!

Спортски - 08.05.2021

Бразилецот Нејмар и дефинитивно нема да се пресели во Барселона, објави денес францускиот „Л’Eкип“. Актуелниот договор на Нејмар истекува на лето следната година, а според информациитен а овој медиум новиот договор треба да биде потпишан во ...

Нејмар денеска става параф на новиот договор со ПСЖ?

SportMedia - 08.05.2021

Како што наведуваат најугледните француски медиуми, денеска бил денот “Д“ за Нејмар и ПСЖ околу новиот договор. Било договорено да се продолжи соработката со нов дововор кој ќе трае до 2026 година, само не се објавуваат детали, дали Нјемар и натаму ...

Од Париз пристигнува лоша вест за Барса но добра за Реал Мадрид

24Фудбал - 08.05.2021

Според пишувањата на Л’Екип, денеска ќе пристигне соопштение за иднината на Нејмар, ПСЖ ќе пренесе дека Базилецот ставил потпис на нов петгодишен договор. Ништо од враќање на Нејмар во Барселона, Л’Екип на својата насловна страна објави дека ...

НЕЈМАР ОСТАНУВА ВО ПАРИЗ: Ништо од Барселона, Бразилецот потпишува нов договор!

Локално - 08.05.2021

Бразилскиот фудбалер Нејмар дефинитивно останува во Пари Сен Жермен и не оди во Барселона. Актуелниот договор со Бразилецот истекува летото следната година, а според информациите на француски „Л’Екип“, викендов треба да биде потпишан нов договор.

Крај на сагата, Нејмар ќе ја продолжи соработката со ПСЖ до 2026 година

МКД - 08.05.2021

Според пишувањата на Л'Екип, денеска ќе пристигне соопштение за иднината на Нејмар, ПСЖ ќе пренесе дека Базилецот ставил потпис на нов петгодишен договор. Ништо од враќање на Нејмар во Барселона, Л’Екип на својата насловна страна објави дека ...

Статистиката на ПСЖ со и без Нејмар

Оff.net - 07.05.2021

Бразилската ѕвезда во ПСЖ е далеку од тоа што е на пример еден Меси за Барселона, се согласувате нели? Пазете ги сега овие бројки. Ништо не се менува во однос на победи кога тој е во составот, напротив кога го нема во тим помалку губат.