TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВО ЖИВО) ВМРО-ДПМНЕ објавува нов скандал: Следува нов „Рашковски”, ама овој пат Скопски

Lider - 18.04.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на прес-конференција ќе објави нов скандал. Според најавите од партијата следува нов “Рашковски”, ама овој пат ...

Во живо: Прес конференција на Наум Стоилковски

Република - 18.04.2021

Следете ја прес конференцијата на портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски на која ќе биде обелоденет нов скандал на Петре Шилегов ...

ВМРО-ДПМНЕ најавува нов скандал поврзан со Шилегов вреден 10 милиони денари

Lider - 18.04.2021

Прес-конференцијата е закажана во 11 часот. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фејсбук најави дека денеска ќе одржи прес-конференција на која, како што пишува, ќе објави нов скандал.

ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени нов скандал поврзан со Шилегов вреден 10 милиони евра

Република - 18.04.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсбук најави дека денеска ќе одржи прес-конференција на која, како што пишува, ќе објави нов скандал. Недела, таман ден за нов крими скандал на мафијата! Тендер мајсторите на мафијата не ...

Стоилковски: Зоран Заев е бранител на криминалот на Рашковски,

Канал5 - 17.04.2021

Стоилковски: Јавното признание на Заев за Рашковски е доволен доказ за тој да биде вклучен во постапката Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Датум: 17.04.2021 Зоран Заев е бранител на криминалот на Рашковски, а домашниот притвор не е цврста ...

Кариерата му заврши неславно, кој е Рашковски – од арогантен политичар до осомничен?

Курир - 17.04.2021

Кој е Драги Рашковски, чие име деновиве ја бранува македонската јавност по скандалозната набавка на софтвер со огромна сума на државни пари за Министерството за внатрешни работи за кој што ниту имале, ниту пак знаеле за таквата набавка.

Стоилковски: Јавното признание на Заев за Рашковски е доволен доказ за тој да биде вклучен во постапката

24Инфо - 17.04.2021

Зоран Заев е бранител на криминалот на Рашковски, а домашниот притвор не е цврста гаранција дека Рашковски нема да влијае врз сведоци и да прикрива докази. „Немам сомневање дела се е чисти” рече Заев за случајот на Рашковски, и продолжи дека владата ...

Стоилковски: Јавното признание на Заев за Рашковски е доволен доказ за тој да биде вклучен во постапката

Нетпрес - 17.04.2021

Зоран Заев е бранител на криминалот на Рашковски, а домашниот притвор не е цврста гаранција дека Рашковски нема да влијае врз сведоци и да прикрива докази, истакна на денешната прес-конференција во „коменатр на денот“ портпролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум ...

Стоилковски: Тоа што Заев призна дека стоел позади одлуките на Рашковски е доволен доказ да биде опфатен во постапката

MakPress - 18.04.2021

Зоран Заев е бранител на криминалот на Рашковски, а домашниот притвор не е цврста гаранција дека Рашковски нема да влијае врз сведоци и да прикрива докази. „Немам сомневање дела се е чисти“ рече Заев за случајот на Рашковски, и продолжи дека владата ...