TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иско во проблеми, камерите го уловија како се жали од Зидан: Ме пушта во игра дури во 80-та минута... (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.10.2020

Камерите на програмата „Ел Партидазо“ на Мовистар уловија интересен момент на клупата на Реал Мадрид пред почетокот на „Ел класико“, Иско се жалеше од третманот на Зинедин Зидан. Иско изрази незадоволство од минутажата која ја добива.

Модриќ: Стар сум за Тотенхем

Спортманија - 26.10.2020

Најдобриот фудбалер на светот за 2018 година можеби ќе си замине од Реал, но не размислува за враќање во Лондон. Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не знае дали кариерата ќе ја заврши во Реал Мадрид, но ја отфрла можноста за враќање во Тотенхем од каде ...

Иско: Прв сум за вадење, последен за ставање (видео)

SportMedia - 26.10.2020

Пред дуелот наречен Ел Класико, односно Барселона Реал Мадрид кој патем заври викендов со голем триумф на Мадриѓаните од 1:2 среде Ноу Камп, камерата регистрираше интересен разовор на клупата на Реал Мадрид во кој главна фигура беше Иско.

Барселона поднесе жалба за судењето во Ел Класико

TopSport - 26.10.2020

Фудбалскиот клуб Барселона се жали на судењето во Ел Класико. Каталонците официјално го „пријавиле“ до Фудбалскиот сојуз на Шпанија судијата Хуан Мартинез Мунуера. Реал, во сабота, победи на „Ноу Камп“ (3:1) во 181 Ел Класико во првенството на ...

(ВИДЕО) Протече снимка: Ѕвездата на Реал пред „Ел Класико“ јавно негодуваше за Зидан

Спортклуб - 26.10.2020

Реал Мадрид е клуб кој традиционално има голем број sвезди и воопшто не му е лесно на ниту еден тренер да ja контролира соблекувалata Зинедин Зидан успешно се справува со овој притисок бидејќи Французинот не се плаши да остави звучни имиња на ...

Видео-снимка го откри Иско: Критики кон Зидан пред соиграчите… (ВИДЕО)

Екипа - 26.10.2020

Повеќе од јасно е дека секогаш е тешко да се контролира соблекувалната на Реал Мадрид поради големиот број ѕвезди во тимот. Факт е дека Зинедин Зидан успешно се носи со притисокот иако секогаш има незадоволни.

ВИДЕО: Ова на Зидан нема да му се допадне, Иско се жалеше на Модриќ и Марсело, а овие му се смееја

Sport M - 26.10.2020

На мечот со Кадиз беше сменет веднаш во второто полувреме, на „ЕЛ Класико“ не настапи ниту минута. Се чини дека ова не му се допаѓа на Иско, но неговата реакција на клупата сигурно нема да му се допадне на тренерот Зинедин Зидан.

Иско им се пожали на Модриќ и Марсело: Зидан ме вади во 50. минута, а ме става во игра…. (Видео)

Дерби - 26.10.2020

Иско Аларкон собра низа негативни критики по мечот кој го одигра Реал Мадрид против Кадиз пред една седмица, кога големиот фаворит загуби на домашен терен со 0:1, а тој беше повлечен од игра по само едно полувреме.

Зошто ВАР се користи само против Барселона?!

Вечер Прес - 26.10.2020

Првата првенствена пресметка помеѓу вечните ривали во шпанската Примера дивизион, тимовите на Барселона и Реал (М), заврши со триумф на „кралскиот клуб“ од 3:1. Гостинот дојде до трите бода со погодоците на Феде Валверде, Серхио Рамос и на Лука ...

Им се случува и на најдобрите – грешката на Модриќ на „Ел класико“

TopSport - 25.10.2020

Лука Модриќ во саботата ја запечати победата на Реал Мадрид во дуелот со вечниот ривал Барселона, постигнувајќи го третиот гол во 3:1 триумфот, уште еднаш докажувајќи дека „Златната топка“ која ја доби сосема ја заслужи.

По победата во Ел Класико, пристигнуваат уште добри вести за Реал

Спортклуб - 25.10.2020

Реал Мадрид во саботата ја совлада Барселона во првото сезонско Ел Класико, а веќе денеска Еден Азар го одработи првиот комплетен тренинг со екипата од почетокот на сезоната. Се очекува Белгиецот да заигра и пред престојната репрезентативна пауза, ...

ВИДЕО: Лука Модриќ помеша баби и жаби

Sport M - 25.10.2020

Во судиското надополнување на „Ел Класико“, Лука Модриќ покажа зошто некогаш бил прогласен за најдобар играч на светот. Со неколку одлични потези, хрватскиот играч за врска ја „сруши“ одбраната на Барселона и ја испрати топката во мрежата за конечни ...

Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

Sport M - 25.10.2020

Мадрид, 25 октомври 2020 (МИА) – Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. Хрватот играше за Тотенхем од 2008 до 2012 година, а потоа се пресели во Реал Мадрид.

ФОТО: Меси „заборави“ кога последен пат погодил или асистирал против Реал

Дриблинг - 25.10.2020

Барселона го загуби првото дерби сезонава против Реал Мадрид со 3-1 во уште едно „Ел Класико“ за заборав и за капитенот на каталонците Лионел Меси. Аргентинецот во саботата не беше на своето ниво и се вклопи во комплетното издание на Барселона.

Модриќ ја откри неверојатната прогноза на Зидан непосредно откако го преземал Реал

Дерби - 25.10.2020

Лука Модриќ стави печат на вчерашното „Ел Класико“ кое се одигра на „Камп Ноу“ и ја потврди победата на Реал Мадрид со вистински минијатура во противничкиот шеснаесетник, а еден ден по триумфот на „кралевите“ од 1:3, познатиот магазин „FourFourTwo“ ...

Меси не може без Роналдо – нема учинок на „Ел Класико“ откако му замина ривалот

Gol.mk - 25.10.2020

Лионел Меси не постигна гол на уште едно „Ел Класико“. Барселона загуби од Реал Мадрид со 1-3, а аргентинскиот напаѓач пропушти неколку прилики за реализација. Најдобрата ја имаше во првото полувреме, кога го доби дуелот со Серхио Рамос , а потоа ...

Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

Опсервер - 25.10.2020

Мадрид, 25 октомври 2020 () – Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година според договорот со Реал Мадрид, да видиме што ќе се случи понатаму.

Фудбалерот на Барселона тажен по првото Ел Класико

Спортклуб - 25.10.2020

Серџињо Дест не можеше да биде задоволен со своето прво Ел Класико. Дест летово се пресели од Ајакс во Барселона, а во своето прво Ел Класико, дефанзивецот претрпе пораз, бидејќи Реал Мадрид вчера славеше со 3-1 на стадионот „Камп Ноу“.

Дуелот на легендите: Меси го „измести“ Рамос, капитенот на Реал му одговори со луда дефанзивна техника (Видео)

Дерби - 25.10.2020

Големото „Ел Класико“ дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид им донесе многу поголема радост на фудаблските фанови од шпанската престолнина, бидејќи Зинедин Зидан и во својот шести меч како тренер не загуби на гостувањето кај лутиот ривал.

Аматерска грешка на судијата на „Ел Класико“ во записникот на натпреварот (ФОТО)

Sport M - 25.10.2020

Првото Ел Класико оваа сезона му припадна на Реал Мадрид, кој славеше со резултат 1:3. Натпреварот се играше на „Камп Ноу“, но главниот судија на натпреварот, Хуан Мартинез Мунуера, направи голема грешка во записникот на натпреварот.

ВИДЕО: Сестрата на Рамос го исполни ветувањето

Sport M - 25.10.2020

Серхио Рамос постигна гол од пенал на „Ел Класико“ вчера во победата на Реал Мадрид над Барселона (3:1). Капитенот на Реал постигна гол од белата точка за водство на „Камп Ноу“ (2:1), а до крајот Лука Модриќ постигна гол и го потврди триумфот на ...

Сестрата на Серхио Рамос го исполни ветувањето! (ВИДЕО)

SportMedia - 25.10.2020

Мириам Рамос, сестрата на Серхио Рамос пред Ел Класико вети дека ќе направи ншто “лудо“ ако нејзиниот брат постигне гол на мечот со Барселона, но и дека ако Реал Мадрид воедно победи. И двата услови се исполнија, Рамос даде гол од пенал а ...

Штиклата на Рамос како непробоен ѕид за Меси

Оff.net - 25.10.2020

Реал Мадрид ја уништи Барселона на „Камп Ноу“ со 1-3 а играч на мечот беше Серхио Рамос. Капитенот на Реал маестрално ги сопре сите напади на Барса, над него беше направен пенал кој самиот го реализира и одигра совршен ...

Поранешниот претседател на Реал Мадрид открива дека долгот на „кралевите“ изнесува неверојатни милијарда евра

Слободен Печат - 25.10.2020

Рамон Калдерон кој беше прв човек на Реал Мадрид од 2006 до 2009 година го нападна актуелниот прв човек, Флорентино Перез. Поранешниот претседател тври дека долговите на Реал Мадрид изнесуваат милијарда евра и упати сериозни критики за одлуката на ...

Меси две и пол години не дал гол против Реал, Рамос е кралот на „Ел класико“

Оff.net - 25.10.2020

Реал Мадрид ја искористи слабата форма на Барселона и го казни обидот на Каталонците за висок пресинг. Рамос, Модриќ, Бензема и другарите го надоместија сензационалниот пораз од Кадиз на домашен терен и веќе се одлепија на +6 од најголемиот ривал во ...

Откако си замина Роналдо – „исчезна“ и Меси во „Ел Класико“

СуперСпорт - 25.10.2020

Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Барселона со 3-1 во првото „Ел Класико“ за сезонава во шпанската Ла Лига. По мечот најмногу се зборуваше за пеналот на Серхио Рамос, кој предизвика контроверзи, а тука е уште еден податок кој ќе ги разочара ...

Рамос: Чист пенал!

Спортски - 25.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос исткна дека судијата Хуан Мартинес Мунуера не погрешил кога досудил пенал за „кралевите“ при резултат 1:1. Пеналот Рамос го реализираше за водство од 1:2, а до крајот Реал постигна уште еден гол и победи со 1:3.

ВИДЕО: Меси започна препознатлив чекор напред, а потоа се појави Рамос!

Sport M - 25.10.2020

Серхио Рамос се врати од повреда и играше во стартната постава на Реал во дуелот со Барселона. А, натпреварот на Камп Ноу покажа дека Реал со Рамос и без него дефинитивно не е ист тим. Искусниот стопер повторно беше еден од главните актери на ...

Кога го нема Роналдо, го нема ни Меси

Спортклуб - 25.10.2020

Си замина Кристијано Роналдо од Реал во летото 2018 година, а со него, кога станува збор за Ел Класико, си „замина“ и Лионел Меси. На Аргентинецот како сериозно да му се намали гладта на најголемиот натпревар во шпанскиот фудбал кога на спротивната ...

Oд кога го нема Роналдо во „Ел Класико“ го „нема“ и Меси

Спортски - 25.10.2020

Барселона вчера беше поразена во „Ел Класико“ од Реал Мадрид со 1:3. После натпреварот најмногу се зборува за пеналот кој го изнуди и кој го реализираше Серхио Рамос, меѓутоа тука е и еден друг податок – Меси повторно потфрли.

Серхио Рамос го бранеше судијата од дербито со Барселона

Sport M - 25.10.2020

Барселона, 25 октомври 2020 (МИА) – Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

Серхио Рамос го бранеше судијата од дербито со Барселона

Курир - 25.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

Серхио Рамос го бранеше судијата на дербито со Барселона

А1 On - 25.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

Серхио Рамос застана во одбрана на судијата од дербито со Барселона

Локално - 25.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „кралевите“ во победата од 3:1 над Барселона во „Ел Класико“.

Серхио Рамос го бранеше судијата од дербито со Барселона

+инфо - 25.10.2020

Покажавме сплотеност. Критиките не ни штетат. Продолжуваме по нашиот пат - рече Рамос по мечот. Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ ...

Ел Класико: Рамос го брани судијата за пеналот против Барса

Денешен - 25.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

Сестрата на Рамос го исполни даденото ветување

Спортклуб - 25.10.2020

Серхио Рамос постигна гол од пенал на Ел Класико вчера во победата на Реал Мадрид над Барселона (3-1). Капитенот на Реал постигна гол од белата точка за водство на Ноу Камп (2-1), а до крајот Лука Модриќ постигна гол и го потврди триумфот на ...

Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

А1 On - 25.10.2020

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година според договорот со Реал Мадрид, да видиме што ќе се случи понатаму.

Модриќ: Премногу сум стар за Тотенхем

+инфо - 25.10.2020

Хрватот играше за Тотенхем од 2008 до 2012 година, а потоа се пресели во Реал Мадрид. Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. – Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем.

Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

MakPress - 26.10.2020

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година според договорот со Реал Мадрид, да видиме што ќе се случи понатаму.

Модриќ: Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем

Сител - 26.10.2020

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ проговори за својата иднина. -Премногу сум стар за да се вратам во Тотенхем. Имам уште една година според договорот со Реал Мадрид, да видиме што ќе се случи понатаму.

Зидан: Одигравме перфектен натпревар, ова беше тимска победа

Дриблинг - 25.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше задоволен од реакцијата на неговите играчи во дуелот со Барселона. Победата од 3:1 за Зинедин Зидан е заслужена и нема намера да ги коментира судиските одлуки.

Рамос му одржа лекција на Меси и на атрактивен начин го запре 🎥

СуперСпорт - 25.10.2020

Дефанзивецот и капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос се врати по повреда и заигра против Барселона во „Ел Класико“, кое го доби неговиот тим со 3-1. Рамос покажа дека „кралевите“ играат многу подобро со него во составот, па успеа да постигне и гол од ...

Серхио Рамос го бранеше судијата од дербито со Барселона

Опсервер - 25.10.2020

Барселона, 25 октомври 2020 () – Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос застана во одбрана на судијата Хуан Мартинез, кој беше обвинет затоа што досуди пенал во корист на „белиот балет“ во победата од 3: 1 над Барселона во „Ел Класико“.

Никој од поодамна не му земал топка на Меси лесно како Рамос вчера 🎥

Спортски - 25.10.2020

Серхио Рамос се врати после повреда и заигра во во стартниот тим на Реал против Барселона. Во натпреварот на „Ноу Камп“ се покажа дека Реал со Рамос и без него е еден поинаков тим. Искусниот стопер беше еден од главните актери на теренот.

Меси нема постигнато гол на „Ел Класико“ од денот кога Кристијано си замина до Реал!

Sport 1 - 25.10.2020

Фудбалерите на Барселона, неочекувано, загубија во вчерашната пресметка против најголемиот ривал Реал Мадрид (1-3), во меч во кој капитенот Лионел Меси многу се трудеше, но не успеа да стави крај на постот за постигнати голови и остварени асистенции ...

Рамос: Јасно беше како ден! Куман: ВАР се користи само против Барселона!

СуперСпорт - 25.10.2020

Реал Мадрид славеше со 3-1 во „Ел Класико“ против Барселона на „Камп Ноу“, но една ситуација предизвика контроверзи во Шпанија. Рамос беше повлечен за дресот од страна на Клемен Ленгле, по што падна малку театрално, а судијата Хуан Мартинез покажа ...

Реал Мадрид по 21. пат го освои „Ноу Камп“, Рамос е играчот на мечот!

Денар - 24.10.2020

Шпанскиот фудбалски шампион, Реал Мадрид со три бода се враќа од гостувањето на „Ноу Камп“ кај најголемиот ривал, Барселона. Пулените на Зинедин Зидан со 3-1 славеа против Лео Меси и тренерот Роналд Куман кој првпат во тренерската кариера водеше тим ...