TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ тепа, а судството на Заев ги ослободува насилниците како Дудуш (ВИДЕО)

360 степени - 17.01.2020

Денес на дело се виде неправдата на Зоран Заев и СДСМ. Градоначалникот Курто Дудуш, кој беше обвинет за физички напад врз граѓанин, на суд помина само со судска опомена, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Од ВМРО-ДПМНЕ со реакција за Курто Дудуш: СДСМ и нивното Луј Витон судство порача – ако си наш, ќе поминеш само со ...

ТВ21 - 17.01.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со реакција по повод судската опомена за градоначалникот Курто Дудуш, кој денеска ја призна вината, и се извини, по што доби само опомена. „СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со ...

Градоначалникот на Шуто Оризари Дудуш призна вина и доби опомена

Р.С.Европа - 17.01.2020

Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска на судењето за нападот врз Демир Исмаил призна вина и рече дека жали за стореното. Откако ја призна вината, судијата му изрече казна “судска опомена”.

Судска опомена за градоначалникот Курто Дудуш, кој призна дека го нападнал Демир Исмаил

еМагазин - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш доби судска опомена откако денеска на судењето призна дека го нападнал Демир Исмаил на одржувањето на ромскиот бал и изрази жалење за стореното дело.

Андонов за „пресудата“ за Курто Дудуш: Патолошки општествен феномен наречен владеење на СДС во Македонија

Курир - 17.01.2020

Курир од универзитетскиот професор Оливер Андонов побара став околу денешната скандалозна пресуда на судот за градоначалникот од редовите на СДСМ, Курто Дудуш, кој доби само судска опомена за физички напад врз сограѓанин.

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Слободен Печат - 17.01.2020

Дудуш беше обвинет од Демир Исмаил за нанесување на телесна повреда, настан кој се случил на минатогодишниот ромски бал кој се одржувал во „Александар палас“. Курто Дудуш градоначалникот на општина Шуто Оризари денеска од судијата Ѓоко Ристов од ...

Осуден градоначалникот на Шуто Оризари, призна вина и заработи опомена

Сител - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

Градоначалникот Курто Дудуш призна дека е виновен и доби само опомена

+инфо - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, на судењето денеска призна дека го нападнал Демир Исмаил на одржувањето на ромскиот бал и рече дека жали за стореното. Судијата Ѓоко Ристов, му изрече само судска опомена.

Курто Дудуш призна вина за нападот врз Демир Исмаил – судот му изрече опомена

360 степени - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, денеска во судница призна дека го нападнал Демир Исмаил на одржувањето на ромскиот бал и рече дека жали за стореното. По признавањето на вина, судијата Ѓоко Ристов, му изрече само „судска опомена“.

Дудуш призна вина за напад на Исмаил и си доби опомена

Локално - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Куртот Дудуш денеска во Кривичен ја призна вината за напад врз Демир Исмаил. Тој сподели дека жали за стореното. По признанието, судијата Ѓоко Ристов му изрече казна „судска опомена“.

Градоначалникот Дудуш ја призна вината за нападот врз Исмаил, доби опомена од Судот

ТВ21 - 17.01.2020

Курто Дудуш, градоначалникот на Шуто Оризари, денеска седна на обвинителна клупа откако беше обвинет за напад врз Демир Исмаил. Дудуш ја призна вината, и рече дека жали за стореното, по што Судот му изрече само опомена.

Курто Дудуш утре на суд за насилството врз Исмаил

Курир - 16.01.2020

Градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш утре треба да се појави во Кривичниот суд како обвинет во случајот со нападот врз Демир Исмаил. За потсетување, Исмаил кој е претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“, го обвини Дудуш, ...

Осуден градоначалникот на Шуто Оризари, призна вина и заработи опомена

Нетпрес - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

Осуден градоначалникот на Шуто Оризари

Вечер Прес - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

СКАНДАЛ: Курто Дудуш призна напад врз сограѓанин и си мина со „судска опомена“!

Курир - 17.01.2020

Курто Дудуш, Градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ денеска е осуден за претепувањето на Демир Исмаил. Верувале или не, но Дудуш мина само со „судска опомена“ за стореното кривично дело. За да биде скандалот уште поголем, во судницата, ...

Курто Дудуш ја призна вината, па доби „судска опомена“

Република - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

(видео) Осуден градоначалникот на Шуто Оризари, призна вина и заработи опомена

Телма - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Но, и покрај признанието, нападнатиот Исмаил рече дека ќе бара оштета од градоначалникот на ...

Осуден градоначалникот на Шуто Оризари, призна вина и заработи опомена

4NEWS - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

Градоначалникот на шуто оризари, Курто Дудуш денеска призна вина за нападот на Исмаил

Канал5 - 17.01.2020

Градоначалникот на шуто оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил рече дека и покрај признанието на вина, во ...

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш осуден за напад, призна вина и заработи опомена

Либертас - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното, објави Сител .

Курто Дудуш призна дека тепал – доби опомена од Судот

Expres - 17.01.2020

Курто Дудуш, Градоначалникот на Шуто Оризари денеска е осуден за напад на Демир Исмаил, а пресудата за стореното кривично дело, нанесување тешка телесна повреда, е „судска опомена“. Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното, а нападнатиот ...

Градоначалникот на Шуто Оризари, Куртот Дудуш призна вина па доби опомена

Скопје1 - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Куртот Дудуш денеска во Кривичен ја призна вината за напад врз Демир Исмаил. Тој додаде дека жали за стореното. По признанието, судијата Ѓоко Ристов му изрече казна „судска опомена“.

Дудуш доби судска опомена - „Да можев да го вратам времето немаше ова да се случи"

Press24 - 17.01.2020

Курто Дудуш градоначалникот на општина Шуто Оризари денеска од судијата Ѓоко Ристов од Кривичниот суд „заработи“ пресуда судска опомена по однос на поднесената приватна тужба од тужителот Демир Исмаил за телесна повреда.

Курто Дудуш призна вина за напад и жали за стореното, судијата му изрече „судска опомена”

4NEWS - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, денеска во Кривичниот суд призна вина за нападот на Демир Исмаил, и рече дека жали за стореното. По признанието на градоначалникот, судијата Ѓоко Ристов, му изрече казна „судска опомена”.

Дудуш призна вина за нападот на Исмаил – помина со опомена

Нова ТВ - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното, а судијата Ѓоко Ристов, му изрече казна судска опомена.

Осуден Курто Дудуш, призна вина и заработи опомена

24Инфо - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил, јави телевизија Сител . Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното.

Градоначалникот Дудуш призна вина за напад, а за казна доби „судска опомена“

Фокус - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, денеска во Кривичниот суд призна вина за нападот на Демир Исмаил, и рече дека жали за стореното. По признанието на градоначалникот, судијата Ѓоко Ристов, му изрече казна „судска опомена”.

Градоначалникот на Шуто Оризари, призна вина и заработи само опомена

ММС - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Дудуш призна вина и рече дека жали за стореното. Но, и покрај признанието, нападнатиот Исмаил рече дека ќе бара оштета од градоначалникот на ...

Курто Дудуш призна вина за напад и доби судска опомена

МКД - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, денеска во Основниот кривичен суд призна вина за нападот на Демир Исмаил, и рече дека жали за стореното. По признанието на градоначалникот, судијата Ѓоко Ристов, му изрече казна судска опомена.

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Frontline - 17.01.2020

Исмаил во тужбата имаше наведено дека лани на ромски бал кој се одржувал во „Александар палас“ бил удрен од Дудуш. Исмаил сметаше дека причина за нападот е тоа што неговата организација донира храна и облека за жителите на општината, но тоа не му се ...

Кога членската на СДСМ ти е втора лична карта во судските спорови: Курто куртули само со опомена, може да продолжи да ...

Република - 17.01.2020

Функционерот на СДСМ, кој на минатите избори објаснуваше зошто е многу важно да се поседува членска книшка од СДСМ, и на овие слободно ќе агитира за својата партија. Овојпат Курто Дудуш ќе има и личен пример да им покаже на жителите на неговата ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Судството на СДСМ и Заев ги ослободува насилниците како Курто Дудуш

А1 On - 17.01.2020

„СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со нас, можеш да тепаш, ќе поминеш само со опомена. Денес на дело се виде дека неправдата на Зоран Заев и СДСМ.

Стоилковски: Пресудата е доказот за неправдата во државата

Канал5 - 17.01.2020

СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со нас, можеш да тепаш, ќе поминеш само со опомена. Денес на дело се виде дека неправдата на Зоран Заев и СДСМ.

Стоилковски: СДСМ те тепа, а судството на Заев ги ослободува насилниците како Дудуш

24Инфо - 17.01.2020

Интегрален текст од изјава на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со нас, можеш да тепаш, ќе поминеш само со опомена.

Градоначалникот на Шуто Оризари доби судска опомена за нападот на Исмаил

24 Вести - 17.01.2020

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот призна вина и рече дека жали за стореното а од судот доби судска опомена.

Стоилковски: СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со нас, можеш да тепаш

Скопје1 - 17.01.2020

СДСМ и нивното Луј Витон судство, денеска им порачаа на граѓаните, ако си наш или со нас, можеш да тепаш, ќе поминеш само со опомена. Денес на дело се виде дека неправдата на Зоран Заев и СДСМ.

ОТВОРЕНАТА ПУПКА: Курто Дудуш доби само судска опомена од судијата Ѓоко Ристов за тепањето на Исмаил

Денешен - 17.01.2020

Курто Дудуш, Градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ денеска е осуден за напад на Демир Исмаил. Дудуш мина само со „судска опомена“ за стореното кривично дело. Во судницата, градоначалникот призна вина и рече дека жали за стореното.