TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку му кажа ДА на Челзи, Интер добива 130 милиони

Спортски - 04.08.2021

Челзи не се откажува од намерата да го донесе Ромелу Лукаку на „Стенфорд Бриџ“ и преговорите се во напредна фаза. Интер ја одби првата понуда од 100 милиони евра, но Челзи испрати нова понуда од 130 милиони евра која „нероаѕурите“ не можеа да ја ...

Челси подготвува нова подобрена понуда за Интер и Лукаку

Sport 1 - 04.08.2021

Интер вчера одби 100 милиони евра и плус Маркос Алонсо од Челси за да го ослободи Ромелу Лукаку од договорот. Според англиските, медиуми премиерлигашот сега подготвува нова подобра понуда за белгискиот голгетер.

Лукаку може да го собори трансфер рекордот на италијанските клубови

Дерби - 04.08.2021

Ромелу Лукаку е главна цел на Челси во овој преоден рок, а премиерлигашот нема да се откаже од трансферот и покрај фактот што Интер ја одбил и втората понуда. Според „Би-Би-Си“, европскиот првак понудил 85 милиони фунти, вклучувајќи го и Маркос ...

Повторно одбиени: Челзи испрати втора подобрена понуда за Лукаку, недоволно за Интер

Дриблинг - 04.08.2021

Италијанските медиуми пишуваат дека Интер, откако вера ја одби понудата на Челзи од 100 милиони евра и Маркос Алонсо за Ромелу Лукаку, истото го направи и денеска одбивајќи го европскиот шампион.

Челси не се откажува: Абрамович нуди 130 милиони евра за Лукаку

СуперСпорт - 04.08.2021

Ромелу Лукаку до крајот на летниот преоден рок би можел да направи спектакуларен трансфер, односно да се врати во Челси, кој долго време се обидува да се договори со Интер. Првата понуда до Интер беше составена од 100 милиони евра плус Маркос ...

Челси не се откажува, Интер под притисок: Лукаку, сепак, се враќа на Стемфорд Бриџ!?

Спортклуб - 04.08.2021

Најдобриот играч на Интер, Ромелу Лукаку, сепак, би можел да се врати во Челси, тврди италијанскиот новинар Џанлука ди Марцио. „Нераѕурите“ веќе одбија понуда од 100 милиони евра, плус Маркос Алонсо, но актуелниот европски првак подготвува нова, ...

Челси подготвува нова, уште поголема понуда за Лукаку!

24Фудбал - 04.08.2021

Челси не се откажува од намерата да го анагажира Ромелу Лукаку, Интер одби 100 милиони евра но лондонскиот клуб подготвува нова понуда. Интер одби 100 милиони евра плус Марко Алонсо, но според Фабрицио Романо, Челси се враќа со нова понуда.

Лукаку може да го собори трансфер рекордот на италијанските клубови

Курир - 04.08.2021

Ромелу Лукаку е главна цел на Челси во овој преоден рок, а премиерлигашот нема да се откаже од трансферот и покрај фактот што Интер ја одбил и втората понуда. Според „Би-Би-Си“, европскиот првак понудил 85 милиони фунти, вклучувајќи го и Маркос ...

Интер ќе го пушти Лукаку во Челзи само по еден услов, а потоа се очекува домино-ефект

Спортманија - 03.08.2021

Европскиот првак дозна како може да го врати назад белгискиот голгетер Интер одби вртоглави 100 милиони фунти во пакет со Маркос Алонсо од Челзи за услугите на Ромелу Лукаку. Сините се во потрага по врвен голгетер, а по откажувањето од потписот на ...

За „нероаѕурите“ не се доволни ниту 100 милиони: Лукаку нема цена, останува во Интер

Екипа - 03.08.2021

Интер ја одби понудата на Челси за Ромелу Лукаку вредна 100 милиони евра, плус Маркос Алонсо, кој требало да дојде во Милано како засилување за бековската позиција. „Сините“ се решени на крајот да го вратат белгискиот напаѓач на „Стемфорд Бриџ“, но ...

„Би-Би-Си“: Интер одбил атрактивна понуда на Челси за Лукаку

Дерби - 03.08.2021

Одличната сезона на Ромелу Лукаку во Интер го направија Белгиецот еден од најпосакуваните напаѓачи во Европа, а голем интерес за него постои кај Челси. Европскиот првак тргнал со конкретни чекори во обидот да го врати Лукаку во своите редови, а ...

Ако Лукаку замине, Интер веќе ја одреди замената

Спортски - 03.08.2021

Челзи не се откажува од намерата да го донесе Ромелу Лукаку на „Стенфорд Бриџ“ и спрема нова понуда за Белгиецот. Интер ја одби првата понуда од 100 милиони евра, но Челзи е спремен во наредните денови да испрати нова понуда од 120 милиони евра, ...

За Лукаку пристигна понуда од 90 милиони евра, Интер не размислуваше премногу!

СуперСпорт - 03.08.2021

Интер има финансиски проблеми во последно време, па поради тоа гигантите се обидуваат да ја искористат ситуацијата и да му украдат некоја од ѕвездите. Во Милано пристигнала понуда од Челси, а таа била за белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку и ...

Лукаку не е на продажба, Интер одби 100 милиони евра

Слободен Печат - 03.08.2021

Италијанскиот шампион Интер ја одби понудата на Челси тешка 100 милиони евра плус Маркос Алонсо за Ромелу Лукаку, пренесува Скај Италија. Европскиот шампион Челси е одлучен да го врати Лукаку на „Стемфорд бриџ“ и така да ги реши проблемите со ...

Интер одбиле нова понуда за Лукаку – 100 милиони евра и Маркос Алонсо

Точка - 03.08.2021

Интер одбиле уште една понуда од Челси за Ромелу Лукаку, објави „Скај Италија“. Челси имаат намера да го вратат Белгиецот на „Стенфорд Бирџ“. Очајнички им е потребен напаѓач од светска класа, но барем засега Интер ги одбива сите понуди.

Интер не го дава Лукаку и за 90 милиони евра, плус Алонсо

Спортски - 03.08.2021

Интер има финансиски проблеми и тоа некои клубови се обидуваат да го искористат. На адреса на миланскиот клуб пристигнала понуда од Лондон, поточно од новиот шампион на Европа, екипата на Челзи.

За Лукаку пристигна понуда од 90 милиони евра, но Интер не размислуваше премногу

Спортклуб - 03.08.2021

Интер има финансиски проблеми, па затоа не е изненадувачки што некои клубови се обидуваат да го искористат тоа. Минатите неколку дена клубот од Милано доби понуда од Лондон, поточно од новиот шампион на Англија, тимот на Челзи.

За Лукаку пристигна понуда од 90 милиони евра, Интер не размислуваше премногу

Sport M - 03.08.2021

Интер има финансиски проблеми, па затоа не е изненадувачки што некои клубови се обидуваат да го искористат тоа. Минатите неколку дена клубот од Милано доби понуда од Лондон, поточно од тимот на Челзи.

Интер одби пакет од 100 милиони плус Маркос Алонсо за Ромелу Лукаку

Gol.mk - 03.08.2021

Томас Тухел не се откажува од намерата да доведе напаѓач од светска класа во пресрет на новата сезона. Челзи долго време преговара за услугите на Ерлинг Халанд. Меѓутоа Борусија Дортмунд не е заинтересирана за понудата на лондонскиот клуб.

Интер одби 90 милиони евра од Челзи за Лукаку

Опсервер - 03.08.2021

– Италијанскиот фудбалски шампион Интер ја одби понудата од европскиот првак Челзи за трансфер на белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку. Челзи за услугите на Лукаку, кој беше член на лондонскиот премиерлигаш од 2011 до 2014 година, понуди 90 милиони ...

Интер одби 90 милиони евра од Челзи за Лукаку

OhridNews - 03.08.2021

Италијанскиот фудбалски шампион Интер ја одби понудата од европскиот првак Челзи за трансфер на белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку. Челзи за услугите на Лукаку, кој беше член на лондонскиот премиерлигаш од 2011 до 2014 година, понуди 90 милиони евра, ...

Интер одби 90 милиони евра од Челзи за Лукаку

MakPress - 03.08.2021

Италијанскиот фудбалски шампион Интер ја одби понудата од европскиот првак Челзи за трансфер на белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку. Челзи за услугите на Лукаку, кој беше член на лондонскиот премиерлигаш од 2011 до 2014 година, понуди 90 милиони евра, ...

Интер одбил 100 милиони евра и Маркос Алонсо за да му го даде Лукаку на Челси

Sport 1 - 03.08.2021

Италијанскиот шампион Интер одбил неверојатна понуда од 100 милиони евра плус левиот бек Маркос Алонсо за да го продаде белгискиот ѕвер Ромелу Лукаку во Челси, објави „Скај Италија“. Откако Лукаку одигра извонредни две сезони, а Интер веќе подолго ...

Стигна понуда за Лукаку од 100 милиони плус Алонсо, Интер експресно одговори

Sport M - 03.08.2021

На адреса на милански Интер пристигнала понуда од Челзи во износ од 100 милиони евра, плус бекот Маркос Алонсо. Сепак, во италијанскиот тим не размислувале долго, па брзо оваа понуда е одбиена.

Интер не е како лани, ама не се откажува од најдобриот играч

Спортклуб - 03.08.2021

Актуелниот италијански шампион Интер одбил понуда од 100 милиони за репрезентативецот на Белгија, Ромелу Лукаку. Понудата ја испратил Челси кој освен парите, подготвен е во Милано да го испрати и Маркос Алонсо.

Челзи со прва понуда за Лукаку, Интер ја одреди цената за Белгиецот

Дриблинг - 03.08.2021

Како што пишува „САН“, Челзи понудил 86 милиони фунти за Ромелу Лукаку, ова не му се допаднало на Интер кој веднаш го одбил предлогот. Клубот од Милано нема да го продаде Лукаку за 86 милиони фунти, Челзи ќе мора да се потруди повеќе и подобро, без ...

Стигна понуда за Лукаку од 100 милиони плус Алонсо, Интер експресно одговори

Zoom - 03.08.2021

На адреса на милански Интер пристигнала понуда од Челзи во износ од 100 милиони евра, плус бекот Маркос Алонсо. Сепак, во италијанскиот тим не размислувале долго, па брзо оваа понуда е одбиена.

Интер ја одби понудата за Лукаку

Локално - 03.08.2021

Италијанскиот фудбалски шампион Интер ја одби понудата на европскиот шампион Челси за белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку (28). „Сините“ понудија 90 милиони евра за Лукаку и дефанзивецот Маркос Алонсо, пренесуваат италијанските медиуми.

Интер ја одби понудата на Челси за Лукаку

Кајгана - 03.08.2021

Италијанскиот фудбалски шампион Интер ја одби понудата на европскиот шампион Челси за белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку (28). „Сините“ понудија 90 милиони евра за Лукаку и дефанзивецот Маркос Алонсо, пренесуваат италијанските медиуми.