TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Икарди се врати на тренинг: На повидок нов договор со Интер?

Телма - 21.03.2019

Мауро Икарди денеска се врати на тренинзите на првиот тим на Интер по повеќе од еден месец отсуство поради проблемите со преговорите за нов договор. На Аргентинецот му беше одземена капитенската лента на 13 февруари, по што одби да игра за тимот.

Икарди се врати на тренинг, а навивачите го пречекаа со интересна порака!

СуперСпорт - 21.03.2019

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди еден месец паузираше од фудбалските терени, наводно поради повреда, иако тоа се случи веднаш по одземањето на капитенската лента. Италијанските медиуми постојано шпекулираа дека Икарди нема добри односи со ...

Икарди се врати на тренингот на Интер, а навивачите го пречекаа со јасна порака!

Sport 1 - 21.03.2019

Аргентинскиот фудбалер, Мауро Икарди во претходниот месец не настапи ниту еднаш за Интер поради наводна повреда, а тоа почна откако раководството на италијанскиот клуб му ја одзема капитенската лента.

Икарди се враќа веќе против Лацио: Заврши „шестнеделниот инает“…

СуперСпорт - 21.03.2019

Аргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди денес се врати во екипата на Интер. По шест неделни 26-годишниот фудбалер се придружи на остатокот на екипата на тренинг, што му е прво појавување од 13. февруари.

Икарди имал состанок со претседателот Жанг пред дербито со Милан: Тоа што ми го направивте…

Дерби - 21.03.2019

Напаѓачот, Маури Икарди денеска го имаше првиот тренинг со Интер по пауза од шест недели, прв тренинг откако му беше одземе капитенската лента. Ова значи дека Аргентинецот ги има надминато сите проблеми со раководството и ќе може да им се посвети на ...

Што е следно: Еве какво ќе биде продолжението со сагата на Гонзало Игуаин?!

СуперСпорт - 21.03.2019

Гонзало Игуаин пред почетокот на тековната сезона беше член на Јувентус. Тогаш во Торино пристигна Кристијано Роналдо и Аргентинецот ги поремети сите планови. Мораше потоа „Пипито“ да замина на позајмица во Милан, но не му процветаа рози ниту на ...

Крај на сагата: Икарди му се приклучи на тимот!

Sport 1 - 21.03.2019

По шест изминати недели, Мауро Икарди го имаше првиот тренинг со тимот на Интер. Последен пат Аргентинецот тренираше со „неоразурите“ на 13 февруари, а од тогаш се реши да „штрајкува“, поради тоа што му беше одземена капитенската лента.

Икарди со нови обвинувања кон Интер

Независен - 21.03.2019

Според „Ла Република“, стрелецот на „нероазурите“ лично се сретнал со претседателот на клубот, Стивен Жанг. Во разговорот аргентинскиот репрезентативец изразил незадоволство од ситуацијата на „Џузепе Меаца“, што било прифатено како директен напад ...

Икарди повторно тренира со тимот

Макфакс - 21.03.2019

Мауро Икарди по шест недели, повторно тренира со соиграчите. Ова е прво појавување на Аргентинецот во тимот по 13 февруари. Сагата со Икарди доби среќен крај, откако тој избегнуваше да тренира со соиграчите, наводно поради повредата на коленото.

Игуаин го напушта Челси и се враќа „дома“!?

Sport 1 - 21.03.2019

Гонзало Игуаин не успеа да ги исполни очекувањата во Челси. за скоро три месеци минати во Лондон има постигнато само три гола, па „сините“ и немаат посебна желба Италијанецот да остане во клубот.

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Спортклуб - 21.03.2019

Италијанскиот весник „Република“ откри дел од разговорот Мауро Икарди и претседателот на Интер Стивен Женг, на состанокот кој се одржал во пресрет на градското дерби со Милан. Покрај нив двајца, на состанокот се нашле и Бепе Марота, односно ...

Икарди се врати, но што ќе биде со Перишиќ?

Спортски - 21.03.2019

Во Интер решија еден дел од проблемот, но се уште ништо не е готово. Мауро Икарди ќе се врати во соблекувалната на Интер, но сигурно ќе треба да го убеди Спалети дека после толку време може да му помогне на тимот.

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата

Спортклуб - 21.03.2019

По едномесечно отсуство, наводно поради повреда, Мауро Икарди ќе се врати во тимот на Интер по репрезентативната пауза. Италијанските медиуми објавија дека тој се сретнал со претседателот Стивен Жанг, му ја изнел својата страна од приказната и се ...

Икарди се враќа на тренинзите на Интер, ќе игра против Лацио

Gol.mk - 20.03.2019

Екипата на Интер повторно ќе го има на располагање најдобриот играч Мауро Икарди, затоа што е најавено дека наредната седмица, Аргентинецот ќе се врати на тренинзите на „нераѕурите“. Икарди е во конфликт со управата веќе подолг период, а ...

Икарди со фотографија привлече огромно внимание на Инстаграм (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2019

Мауро Икарди повеќе од еден месец не настапува во дресот на Интер и натпреварите на италијанскиот клуб ги гледа од трибините. Имаше вистинска бура во Милано, откако на Икарди најпрво му беше одземана капитенската лента, а потоа Аргентинецот, ...

Икарди се враќа во Интер веќе на следниот меч против Лацио?

Макфакс - 20.03.2019

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Икарди е подготвен да се врати во дресот на Интер веќе на следниот меч против Лацио на 31 март, првиот меч по интернационалната пауза. Според „Туто Меркато“ и „Спорт медијасет“, Икарди веќе им се вратил на ...

Големиот пресврт во Интер: Икарди оваа недела се враќа на тренинг со тимот

Sport M - 20.03.2019

Според италијанските медиуми, Мауро Икарди треба да се врати на тренинг во четврток. Ова ќе биде голема промена во сапуницата која се случуваше во минатиот месец, кога на Икарди му беше одземена капитенската трака бидејќи со уцена сакаше да се дојде ...

„Бомба“ од Островот: Дибала се сели во Ливерпул за рекорден трансфер!

Спортски - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо, игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Најголемиот губтник во трансферот на Роналдо е – Гонзало Игуаин

Спортски - 20.03.2019

Kристиано Роналдо изминатото лето пристигна во редовите на Јувентус овој трансфер израдува голема број навивачи, како и играчи на Јувентус, но сегашниот напаѓач на Челзи Гонзало Игуаин испадна најголемиот губитник во целата зделка.

Падна примирје: Икарди се враќа во тимот на Интер

Таратур - 20.03.2019

Маури Икарди веќе повеќе од еден месец натпреварите на Интер ги следи од трбините откако одби да тренира заедно со тимот. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?

ЗаЗабава - 20.03.2019

Денешната ударна вест во фудбалот ја пласира Тутомеркато, овој дневен спортски весник од Италија тврди дека прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Дибала од Јуве. Јирген Клоп разгледува опција за купување на елитен напаѓач, а акцентот паднал на ...

Тотенхем тргнува по Перишиќ

Спортски - 20.03.2019

Перишиќ во зимскиот преоден рок и официјално побара трансфер од Интер, па се чини дека на лето сигурно ќе го напушти „Џузепе Меаца“. Италијанските медиуми пренесуваат дека сега најсилен интерес за Хрватот покажува Тотенхем, кој испратил скаути да го ...

Дибала му даде „корпа“ на Интер, се сели во Премиер лигата

Спортски - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо , игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

На сапуницита и дојде крајот, Интер и Икарди ги надминуваат проблемите

OhridNews - 20.03.2019

Клубот од Џузепе Меаца, Интер и голгетерот Мауро Икарди блиску се да ги надминат проблемите и да ги закопаат копјата. Најновата информација околу случајот Икарди ја лиферуваше сопругата на фудбалерот Ванда Нара која е негов агент.

Икарди со нови обвинувања кон Интер

Опсервер - 21.03.2019

Скандалот помеѓу Мауро Икарди и Интер добива нови димензии. Според „Ла Република“, стрелецот на „нероазурите“ лично се сретнал со претседателот на клубот, Стивен Жанг. Во разговорот аргентинскиот репрезентативец изразил незадоволство од ситуацијата ...

Икарди повторно тренира со тимот

TopSport - 21.03.2019

Мауро Икарди, по шест недели, повторно тренира со соиграчите. Ова е прво појавување на Аргетнинецот во тимот по 13 февруари. Сагата со Икарди доби среќен крај, откако тој избегнуваше да тренира со соиграчите, наводно поради повредата на коленото.

„Газета“: Џеко може да ја напушти Рома, но ќе остане во Серија А

Спортски - 19.03.2019

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Един Џеко ова лето би можел да ја напушти Рома. Реномираната „Газета дело Спорт“ објави дека Џеко ако ја напушти Рома може да заврши во редовите на ривалот од Серија А на Рома, Интер.

Икарди се враќа во првиот тим на Интер

ЗаЗабава - 21.03.2019

По едномесечно отсуство, наводно поради повреда, Мауро Икарди ќе се врати во тимот на Интер по репрезентативната пауза. Италијанските медиуми објавија дека тој се сретнал со претседателот Стивен Жанг, му ја изнел својата страна од приказната и се ...

Икарди се враќа за Интер веќе против Лацио?

TopSport - 20.03.2019

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Икарди е подготвен да се врати во дресот на Интер веќе на следниот меч против Лацио на 31 март, првиот меч по интернационалната пауза. Според „Туто Меркато“ и „Спорт медијасет“, Икарди веќе се вратил на ...

Икарди започна со тренинзи: Протекоа детали од разговорот со претседателот!

Спортски - 21.03.2019

Мауро Икарди денес ги обнови тренинзите со остатокот од тимот на Интер, откако повеќе од еден месец беше надвор од терените. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Дибала му даде „корпа“ на Интер, се сели во Премиер лигата

Таратур - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо , игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Икарди со нови обвинувања кон Интер

А1 On - 21.03.2019

Скандалот помеѓу Мауро Икарди и Интер добива нови димензии. Според „Ла Република“, стрелецот на „нероазурите“ лично се сретнал со претседателот на клубот, Стивен Жанг. Во разговорот аргентинскиот репрезентативец изразил незадоволство од ситуацијата ...

Икарди повторно тренира со тимот

Точка - 21.03.2019

Мауро Икарди, по шест недели, повторно тренира со соиграчите. Ова е прво појавување на Аргетнинецот во тимот по 13 февруари. Сагата со Икарди доби среќен крај, откако тој избегнуваше да тренира со соиграчите, наводно поради повредата на коленото.

Икарди започна со тренинзи: Протекоа детали од разговорот со претседателот!

Таратур - 21.03.2019

Мауро Икарди денес ги обнови тренинзите со остатокот од тимот на Интер, откако повеќе од еден месец беше надвор од терените. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Икарди со нови обвинувања кон Интер

Sport M - 21.03.2019

Скандалот помеѓу Мауро Икарди и Интер добива нови димензии. Според „Ла Република“, стрелецот на „нероазурите“ лично се сретнал со претседателот на клубот, Стивен Жанг. Во разговорот аргентинскиот репрезентативец изразил незадоволство од ситуацијата ...

Икарди повторно тренира со тимот

24Инфо - 21.03.2019

Мауро Икарди, по шест недели, повторно тренира со соиграчите. Ова е прво појавување на Аргетнинецот во тимот по 13 февруари. Сагата со Икарди доби среќен крај, откако тој избегнуваше да тренира со соиграчите, наводно поради повредата на коленото.