TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камчев нема да добие времен пасош

24 Вести - 20.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев нема да добие нов времен пасош, иако за него понуди гаранција од 2 милиони евра. Кривичен суд му го одби барањето. Судијата на претходна постапка по добиеното негативно мислење од надлежниот јавен Обвинител, не даде ...

Одбиено барањето на Камчев да му се издаде нов пасош

Телма - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова го одби барањето на бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделевски, осмничени во Империја, за да добијат привремен пасош. Од Кривичниот суд информираат дека судијката на претходна постапка откако го добила негативното ...

Камчев нема да добие времен пасош, Кривичен суд му го одби барањето

Фокус - 20.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев нема да добие нов времен пасош, иако за него понуди гаранција од 2 милиони евра. Оваа е одлуката која денеска ја соопшти Кривичниот суд. -Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење ...

Судот не му издаде привремен пасош на Камчев

Сакам да кажам - 20.11.2019

Кривичниот суд го одби барањето на осомничените во „Империја“ Орце Камчев и Цветан Панделески за издавање на привремен пасош, соопштија од судот. Камчев претходно имаше добиено пасош со важност од шест месеци, кој му истече на 8 ноември, а сега ...

Нема времени пасоши за Камчев и Панделески - осомничени во Империја

Р.С.Европа - 20.11.2019

Осомничените во случајот Империја, Орце Камчев и Цветан Панделески нема да добијат времени пасоши. Од Кривичниот суд денеска соопштија дека не даваат согласност за издавање времени пасоши.

Кривичен не му дава времен пасош на Камчев

Алсат-М - 20.11.2019

Кривичниот суд не му даде привремен пасош на Орце Камчев. Скопска Единица донесе ваква одлука откако и обвинителката Лиле Стефанова даде негативно мислење и одлучи дека бизнисменот не треба да добие времена патна исправа за да патува во странство.

Нема времени пасоши за Орце Камчев и Цветан Панделески

А1 On - 20.11.2019

Кривичниот суд во Скопје информира дека судијата не ги прифатил барањата за издавање времени пасоши за осомничените во „Империја“, бизнисмени Орце Камчев и Цветан Панделски, газдата на „Пелистерка”.

Судот не им даде времени пасоши на Камчев и на Панделески

+инфо - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје не им даде времени пасоши на Орце Камчев и Цветан Панделески осомничени во случајот Империја. Пред судот да донесе одлука, прво мислење даде обвинителката Лиле Стефанова која исто така не се согласи тие да добијат ...

Камчев и Панделевски не добија пасоши

360 степени - 20.11.2019

Бизнисмените Јордан Камчев и Цветан Панделевски нема да добијат нови пасоши како осомничени лица во предметот на СЈО „Империја“. „ Ја информираме јавноста дека и Основниот кривичен суд Скопје односно судијата на претходна постапка кој постапува по ...

Камчев и Панделески нема да добијат времени пасоши

Скопје1 - 20.11.2019

Осомничените во случајот Империја, Орце Камчев и Цветан Панделески нема да добијат времени пасоши. Од Кривичниот суд денеска соопштија дека не даваат согласност за издавање времени пасоши.

Дуќан во центарот на Скопје и фабрика во Делчево нуди Орце Камчев за да му го вратат пасошот

Телма - 18.11.2019

2 289 000 евра е гаранцијата која ја нуди Орце Камчев за да му биде вратен пасошот. Адвокатите на Камчев за Телма потврдија дека во гаранцијата се понудени деловен простор од 400 квадрати во центарот на Скопје и фабрика во Делчево.

Орце Камчев понудил имот од 2 милиони евра како гаранција за времен пасош

Денешен - 18.11.2019

Орце Камчев до Кривичниот суд понудил 2 милиони евра во имот како гаранција за да добие нов времен пасош, потврдиле од Кривчниот суд за „Фокус“ и посочиле дека предметот е пратен во обвинителство на мислење.

Камчев нуди дуќан во центарот на Скопје и фабрика во Делчево да му го вратат пасошот

24Инфо - 18.11.2019

2 289 000 евра е гаранцијата која ја нуди Орце Камчев за да му биде вратен пасошот. Адвокатите на Камчев за Телма потврдија дека во гаранцијата се понудени деловен простор од 400 квадрати во центарот на Скопје и фабрика во Делчево.

Дуќан во центарот на Скопје и фабрика во Делчево нуди Орце Камчев за да му го вратат пасошот

Либертас - 19.11.2019

2 289 000 евра е гаранцијата која ја нуди Орце Камчев за да му биде вратен пасошот. Адвокатите на Камчев за телевизијата Телма потврдиле дека во гаранцијата се понудени деловен простор од 400 квадрати во центарот на Скопје и фабрика во Делчево.

Судот не им додели времени пасоши на Камчев и Панделески

Макфакс - 20.11.2019

Кривичниот суд во Скопје информира дека судијата не ги прифатил барањата за издавање времени пасоши за осомничените во предметот „Империја”, бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделски, газдата на “Пелистерка”.

Кривичен пресече: Камчев нема да го добие пасошот

Press24 - 20.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев нема да добие нов времен пасош откако Кривичен денеска реши да го одбие барањето. -Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење за Ј.К. и Ц.П.

СУДОТ ПРЕСЕЧЕ: Нема пасош за Орце Камчев

Слободен Печат - 20.11.2019

За да добие времен пасош, Камчев понуди недвижен имот вреден два милиони евра. Бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделевски обвинети во случајот „Империја“ нема да добијат нови времени пасоши соопшти Кривичниот суд.

Нема времени пасоши за Камчев и Панделевски, судот им го одби барањето

МКД - 20.11.2019

Основниот кривичен суд донесе одлука да не им издаде времени пасоши на Јордан Камчев и Цветан Панделевски. Ваквата одлука на судијата на претходна постапка следи откако негативно мислење за ваквото барање даде и обвинителката Лиле Стефанова која ја ...

Нема времен пасош за Камчев

Независен - 20.11.2019

Кривичниот суд не му даде привремен пасош на Орце Камчев. Скопска Единица донесе ваква одлука откако и обвинителката Лиле Стефанова даде негативно мислење и одлучи дека бизнисменот не треба да добие времена патна исправа за да патува во странство.

Судот го одбил барањето за нов пасош на бизнисмените Камчев и Панделевски

Канал5 - 20.11.2019

Основен кривичен суд Скопје не го прифатил барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење за Јордан Камчев. и Цветан Панделевски. -Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење за Ј.К. и Ц.П.

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

Сител - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Судот го одби Камчев за издавање времен пасош

ТВ21 - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Судот одби да му даде времен пасош на Камчев

Република - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

Нова ТВ - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласност за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Кривичен го одби барањето за времени пасоши на Камчев и Панделевски

Локално - 20.11.2019

Скопскиот Кривичен суд го одби барањето за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, обвинети во случајот „Империја“. „Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење ...

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

еМагазин - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

4NEWS - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Судот не им додели времени пасоши на Камчев и Панделески

Н.Македонија - 20.11.2019

Кривичниот суд во Скопје информира дека судијата не ги прифатил барањата за издавање времени пасоши за осомничените во предметот „Империја”, бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделски. – Основниот кривичен суд Скопје, односно судијата на претходна ...

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

CivilMedia - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Камчев нема да добие времен пасош

Либертас - 20.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев нема да добие нов времен пасош, иако за него понуди гаранција од 2 милиони евра. Оваа е одлуката која денеска ја соопшти Кривичниот суд. -Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење ...

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

24Инфо - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја”.

Камчев и Панделевски нема да добијат нови времени пасоши, одлучи Кривичен

iPortal - 20.11.2019

Скопскиот Кривичен суд го одби барањето за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, обвинети во случајот „Империја“. „Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење ...

Судот не им додели времени пасоши на Камчев и Панделески

Точка - 20.11.2019

Кривичниот суд во Скопје информира дека судијата не ги прифатил барањата за издавање времени пасоши за осомничените во предметот „Империја”, бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделски, газдата на “Пелистерка”.

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

Опсервер - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Не му даваат времен пасош на Камчев

Expres - 20.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев нема да добие нов времен пасош, И покрај понудената гаранција од два милиони евра, Крвивичен суд не дава согласност да му се издаде времен пасош на бизнисменот Јордан Камчев.

Камчев и Панделески нема да добијат времени пасоши

MakPress - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.

Не е дадена согласност за издавање пасош со ограничен рок на важење на Орце Камчев

Академик - 20.11.2019

„Заради интерес на медиумите околу барањето за издавање пасош со ограничен рок на важење за Ј. К. и Ц. П. опфатени во предметот во јавноста познат како ‘Империја’, ја информираме јавноста дека и Основниот кривичен суд Скопје, односно судијата на ...

Судот не им дава времен пасош на Орце Камчев и Цветан Панделевски

Денешен - 20.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан Панделевски, кои се обвинети во случајот „Империја“.