TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПМФЛ, Шкендија нов шампион на Македонија?

Алсат-М - 19.04.2018

Со победата од 3:2 против Вардар во 28-то коло, Шкендија математички ја обезбеди втората државна титула. До крајот на годинашното првенство во игра се вкупно 24 бодови, додека разликата во бодови помеѓу актуелниот шампион Вардар и Шкендија е вкупно ...

Мизеријата на мак-фудбалерите: Моќни на социјалните мрежи, немоќни во реалниот свет!

Gol.mk - 19.04.2018

Примопредавањето на стариот со новиот шампион во ПМФЛ се случи во прекрасен натпревар со пет гола, блесок на Бесарт Ибраими, со гол на најмладиот стрелец во историјата на дуелите на Вардар и Шкендија, со пресврти и драматика и со еден општ заклучок ...

Николов: Честито титула, ама покажете барем трошка респект

Оff.net - 19.04.2018

Фудбалерите на Шкендија го добија големото дерби на Филип Втори и се на чекор до титула број 2 во својата историја (Вардар има 10). Сенка на мечот фрли не тоа што се случуваше на терен, туку во соблекувална.

ФК Вардар дел од проектот „Фудбал за пријателство“

Вардар - 19.04.2018

Во рамки на почетокот на 6. Сезона на Меѓународниот детски социјален проект "ФУДБАЛ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВОТО", под покровителство на Компанијата "Гаспром" А.Д., како дел од стартот на локалните активности поврзани со овој проект, во петок (20.04.2018 ...

Сѐ освен драконска казна за Шкендија ќе биде - преседан! (ФОТО)

Sport 1 - 19.04.2018

Скандалозната прослава на фудбалерите на Шкендија по победата против својот најголем ривал Вардар вчера на Националната Арена „Филип Втори“ кога пееја „Ајде Вардар пуши ми го к...“ предизвика бурни реакции кај македонската јавност, а Шкендија може ...

(ИН)ДИРЕКТ: Фудбалот треба да е респект… Кој на кого „пуши“, и дали стварно ви се толку „големи“?!

Екипа - 19.04.2018

Шкендија оваа сезона е наjмоќен тим во Првата лига и заслужено ќе ја освои шампионската титула. Но, по вчерашниот заслужен триумф над се уште актуелниот првак Вардар (2-3) на арената „Филип Втори“, фудбалерите на тетовскиот тим се распеаја „Ајде, ...

Николов ги „поздрави“ колегите од Тетово: Шкендија покажа дека е мал клуб кој нема историја…

Дерби - 19.04.2018

Екипата на Шкендија го победи Вардар со 3-2 во вчерашното дерби на националната арена „Филип Втори“ и со тоа само едноставно ја потврди титулата во домашниот шампионат. Тоа не е некое изненаудвање со оглед на случувањата во оваа сезона, но големи ...

Забрането пушење

SportMedia - 19.04.2018

Фудбалерите на Шкендија заслужено ќе бидат шампиони на Македонија, но за само неколку минути со непримерно однесување го фрлија во вода сиот труд на патот кон трофејот. „Ајде Вардар пуши ми го к..

Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб без историја и ништо зад вас, ЕДЕН Е ВАРДАР!

Курир - 19.04.2018

Откако на крајно недоличен начин фудбалерите на Шкендија вчера ја прославија победата против Вардар, напади кон нив доаѓаат од сите страни. Откако вчера Филип Гачевски го осуди однесувањето на фудбалерите на Шкендија, а посебно на неговиот поранешен ...

По Гачевски, реагираше и Николов: Со ваквото однесување покажавте дека сте мал клуб

Спортски - 19.04.2018

Вчерашните скандалозни и навредливи скандирања од фудбалерите на Шкендија по победата над Вардар наидоа на остри реакции од фудбалската јавноста. Дел од фудбалерите на Шкендија на своите инстаграм профили поставија видео на кое скандираат: „Ајде ...

Гачевски со порака до довчерашниот соиграч Муслиу: Ти си голем срам, човек без душа, запамети- Вардар е Македонија

Курир - 19.04.2018

Шкендија вчера успеа да го победи Вардар на арената „Филип Втори“ и дојде на само еден чекор до титулата во првенството, а еден ден по мечот во центарот на вниманието е Висар Муслиу, кој до јануари беше дел од најтрофејниот македонски тим.

Вардарци гневни на Муслиу и Шкендија за непримерните пцовки по дербито! (видео)

Скопје инфо - 19.04.2018

Фудбалерите на Шкендија еуфорично ја прославија победа на гостувањето кај Вардар (3-2), за што најдобар пример е видеото кое се појави на социјалните мрежи направено во нивната соблекувална на арената „Филип Втори“ во Скопје во кое го навредуваат ...

Ренова во финишот го совлада Работнички

Алсат-М - 18.04.2018

Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:1 во рамки на 28-то коло од Првата лига. Водството за Ренова го донесе Лукас Марко Меирелес, кој по корнер од десната страна реагираше со глава, а топката од телото на Момчило ...

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

Алсат-М - 18.04.2018

Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата. Натпреварот уште од самиот старт беше динамичен со пресврти.

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица

Макфакс - 18.04.2018

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига, откако регионалното дерби заврши 1:1 за да останат на осмото и деветтото место на табелата. Под „Тумбе кафе“, Победа прва дојде во водство преку Даноски, а потоа имаше шанса ...

Реал добитник на трофејот „Купот на девет вредности“

Макфакс - 18.04.2018

Во согласност со традицијата за промовирање на деветте суштински вредности на еден од најголемите општествено одговорни проекти за деца „Фудбал за пријателство“, беше одлучено дека „Купот на девет вредности“ оваа година ќе му биде доделен на ФК ...

Шкендија го доби Вардар по пресврт за да дојде на бод до титулата

Макфакс - 18.04.2018

Шкендија на најдобар можен начин покажа дека ја заслужува титулата, за која и е потребен само уште еден поен, откако во дербито на „Филип Втори“ со пресврт го совлада сѐ уште актуелниот шампион Вардар со 2:3.

Апсолутна доминација - Шкендија нема конкуренција (Фотогалерија)

SportMedia - 18.04.2018

Шкендија нема конкуренција во мак-фудбалот сезонава, го презентира тоа и на теренот, а и денеска потврди дека е најквалитетната наша екипа во ...

Победа и Пелистер ги поделија бодовите – црвено-белите остануваат во мачна трка за опстанок

Маркукуле - 18.04.2018

Во рамките на 28-то коло од Првата фудбалска лига, Пелистер и Победа во Битола ги поделија бодовите. Натпреварот кој беше од клучно значење за двете екипи заврши со резултат 1:1 (0:0 на полувремето).

ФК Вардар дел од проектот „Фудбал за пријателство“

+инфо - 19.04.2018

Утре (20 април) ќе се случи средба на тренинг кампот на ФК Вардар во Хиподром, со почеток во 14 часот. Во рамки на почетокот на шестата сезона на Меѓународниот детски социјален проект „Фудбал за пријателство“ под покровителство на компанијата ...

Николов ги „поздрави“ колегите од Тетово: Шкендија покажа дека е мал клуб кој нема историја…

Точка - 19.04.2018

Екипата на Шкендија го победи Вардар со 3-2 во вчерашното дерби на националната арена „Филип Втори“ и со тоа само едноставно ја потврди титулата во домашниот шампионат. Тоа не е некое изненаудвање со оглед на случувањата во оваа сезона, но големи ...

Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб без историја и ништо зад вас, ЕДЕН Е ВАРДАР!

Скопје инфо - 19.04.2018

Откако на крајно недоличен начин фудбалерите на Шкендија вчера ја прославија победата против Вардар, напади кон нив доаѓаат од сите страни. Откако вчера Филип Гачевски го осуди однесувањето на фудбалерите на Шкендија, а посебно на неговиот поранешен ...

Ренова во финишот го совлада Работнички

Независен - 18.04.2018

Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:1 во рамки на 28-то коло од Првата лига. Водството за Ренова го донесе Лукас Марко Меирелес, кој по корнер од десната страна реагираше со глава, а топката од телото на Момчило ...

(Видео) Шкендија го совлада Вардар и ја завери титулата

Независен - 18.04.2018

Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата. Натпреварот уште од самиот старт беше динамичен со пресврти.

Пелистер во финишот се спаси од пораз во пелагониското дерби

Тера - 19.04.2018

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига откако регионалното дерби заврши 1-1 за да останат на осмото и деветтото место на табелата. Под „Тумбе кафе“, Победа прва дојде во водство преку Даноски, а потоа имаше шанса ...

Вардар ќе ги едуцира најмладите преку проектот „Фудбал за пријателство“

Н.Македонија - 19.04.2018

Во рамки на почетокот на шестата сезона на Меѓународниот детски социјален проект „Фудбал за пријателство“ под покровителство на компанијата „Газпром“, како дел од стартот на локалните активности поврзани со овој проект, утре (20 април) ќе се случи ...

Николов им одржа лекција на играчите на Шкендија: Почитувајте си ги колегите, без разлика во кој клуб играте

МКД - 19.04.2018

Поранешниот играч на Вардар и актуелен репрезентативец на Македонија, Бобан Николов се огласи по повод контроверзната прослава на фудбалерите на Шкендија. Шкендија ќе биде новиот шампион на Македонија и титулата најверојатно ќе ја завери во ...

Ренова го совлада Работнички

+инфо - 18.04.2018

Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:1 во рамки на 28-то коло од Првата лига. Водството за Ренова го донесе Лукас Марко Меирелес, кој по корнер од десната страна реагираше со глава, а топката од телото на Момчило ...

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

+инфо - 18.04.2018

Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата. Натпреварот уште од самиот старт беше динамичен со пресврти.

ФК Вардар дел од проектот „Фудбал за пријателство“

Gol.mk - 19.04.2018

Македонскиот фудбалски клуб Вардар ќе биде дел од детскиот социјален проект „Фудбал за пријателство“ кој е под покровителство на компанијата „Гаспром“. Како дел од стартот на локалните активности поврзани со овој проект, в петок (20 април), на ...

Николов со реакција по скандалозната прослава на Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб кој нема историја

24Фудбал - 19.04.2018

Македонскиот репрезентативец револтиран од начинот на прослава на победата на тетовскиот прволигаш. Бобан Николов, екс фудбалерот на Вардар не остана покус а да не реагира на начинот на кој фудбалерите на Шкендија ја прославија победата над ...

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

Слободен Печат - 18.04.2018

Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата. Натпреварот уште од самиот старт беше динамичен со пресврти.

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

ТВ21 - 18.04.2018

Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата. Натпреварот уште од самиот старт беше динамичен со пресврти.