TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Опсервер - 25.03.2023

По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според изјавите на претседателот Али Ахмети и на портпаролот Бујар Османи, наредниот пат ...

Ахмети по Централното претседателство: Денеска разговаравме само за Европскиот фронт

Либертас

Не зборуваа за „огнот“, туку за „европскиот фронт“, следната недела може да се разгледаат барањата на „огнената група“

ТВ21

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Курир

ДУИ: Не зборуваа за „огнот“ туку за „европскиот фронт“

Независен

Ахмети: Нашата партија не е формирана за поделби, туку да формира нови работи

А1 On

Заврши Централното претседателство на ДУИ, наредната недела нова седница

Република

Фокус Н.Македонија Нетпрес Lider +инфо Фактор Либертас Макфакс

Груби: Не верувам дека „огнените“ уште постојат

Фокус - 25.03.2023

Вицепемиерот, Артан Груби, рече дека „огнените“ најверојатно веќе не постојат пред денешната седница на Централното претседателство на ДУИ во Мала речица. Оваа изјава на Груби следи откако на седницата се појавија и предводниците на „огнената група“ ...

ДУИ одржува седница на централното претседателство

Канал5

ДУИ на партиска средба во Мала Речица: Ќе биде ли отстранет Артан Груби за мир во партијата

Макфакс

„Огнените“ дојдоа на седницата на ДУИ во Мала речица

Фокус

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ, присуствуваат и „Огнените“

360 степени

Груби: Не верувам дека постојат „огнените“

Press24

„Огнените“ објавија листа од функционери сменети откако почнаа да се бунат

Слободен Печат

МКД Алсат-М Слободен Печат PressingTV Фактор Lider Либертас Либертас

Во ДУИ останува да врие – фракционерите го објавија списокот на разрешените од страна на Груби

Алфа - 25.03.2023

Уште еден состанок на ДУИ, без решение за мир во партија на Ахмети. Седницата на централното претседателство разговараше за европскиот фронт, расколот кој се повеќе се продлабочува, оставија да го решаваат идната недела.

„Огнените“ со листа на разрешени партиски кадри по налог на Груби

Телма

Огнена група: По налог на Артан Груби разрешени сите функционери од ДУИ кои се залагаат за демократизација на партијата

MakPress

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

А1 On

„Огнените“ од ДУИ објавија листа на разрешени функционери

ТВ21

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Н.Македонија

„Сите имаa една цел – демократизација на ДУИ“: „Огнената група“ објави листа на разрешени функционери по налог на Артан Груби

Република

Во Центар ММС Макфакс Независен Фактор Опсервер +инфо Либертас

ДОЈДЕ ЛИ ДЕНОТ „УРАГАНОТ“ ДА ГИ ОДДУВА „ОГНЕНИТЕ“ ВО ДУИ? Пред седницата на партискиот врв Ахмети удри во Сарај

+инфо - 24.03.2023

Лидерот на ДУИ го назначи Рафиз Алити за координатор на партискиот огранок во општината чиј прв човек е Блерим Беџети, еден од водачите на „огнените“. Претходно Ахмети го постави Бујар Османи да го преземе огранокот на ДУИ во Чаир, базата на Изет ...

Беџети за утрешната седница на ЦП на ДУИ: Се надевам дека ќе се продолжи дебатата за прашањата што создаваат разлики во партијата

Во Центар

ДУИ ќе одржи седница на Централното претседателство

Опсервер

Беџети за утрешната седница на ЦП на ДУИ: Се надевам дека ќе се продолжи дебатата за прашањата што создаваат разлики во партијата

CivilMedia

Незадоволните во ДУИ утре ќе се соочат со групата на Груби

Република

ДУИ ќе одржи седница на Централното претседателство

Независен

ДУИ ќе одржи седница на Централното претседателство

ТВ21

4NEWS MakPress Република Локално Курир Вечер Прес Канал5 Слободен Печат