TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашен сок од јагоди

Кајгана - 29.05.2020

Потребни состојки: 5 кг јагоди 500 гр шеќер 1 лимон 1,5 – 2 литри вода (по желба) Начин на подготовка: Измијте ги јагодите, исчистете ги, исечкајте ги и ставете ги во блендер. Префрлете ги во поголемо тенџере, додајте шеќер, сок од лимон, вода и ...

Рецепт за домашен сок од јагоди од 4 состојки

Црнобело - 29.05.2020

Ако сакате јаготките да ги претворите во природен сок, овој лесен рецепт ќе ви се најде додека трае нивната сезона. Јагодите добро измијте ги, исчистете ги и изблендирајте ги во миксер. Ставете ги во големо тенџере, додадете го сокот од лимон и ...

Напиток наменет за оние кои сакаат да ослабат многу килограми – рецепт

NMD - 29.05.2020

Ви го откриваме најмоќниот напиток за слабеење кој ќе ви овозможи за многу кратко време да ги стопите вишокот килограми. 1 лажичка корен од ѓумбир, изрендан 1 краставица 1 лимон 1 лимета (зелен лимон) 12 листови нане 1 литар вода Измупете ја и ...

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир

Курир - 28.05.2020

Ѓумбирот е тропска зачинска билка која расте во висина од 100 до 150 сантиметри и потсетува на трска поради листовите. Коренот на ѓумбирот е меснат , во дебелина колку прст и околу 20 сантиметри долго.

Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила

Пулс24 - 28.05.2020

Поголемиот дел од луѓето кои што го пробале овој сок биле задоволни од резултатите, но една жена одлучила јавно да го открие искуството и точниот рецепт кој што го користела, затоа што само за два месеци се преполовила.

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен Печат - 28.05.2020

Најновите студии направени околу тоа колкаво е позитивното влијание на лимонот врз целото тело покажале дека ова овошје поради високото ниво на витамин Ц и на калциум што го има во составот, важи за еден од најздравите плодови што ни ги дала ...

Направете домашен свеж сок од јагоди

Вистина.мк - 29.05.2020

Потребни состојки: 5 кг јагоди 500 гр шеќер лимон 1,5 – 2 литри вода (по желба) Начин на подготовка: Измијте ги јагодите, исчистете ги, исечкајте ги и ставете ги во блендер. Префрлете ги во поголемо тенџере, додајте шеќер, сок од лимон, вода и ...

Рецепт за домашен сок од јагоди од 4 состојки

Пулс24 - 30.05.2020

Ако сакате јаготките да ги претворите во природен сок, овој лесен рецепт ќе ви се најде додека трае нивната сезона. Потребни ви се само 4 состојки: 5kg јагоди 500g шеќер 1 лимон 1,5 до 2 литри вода Подготовки: Јагодите добро измијте ги, исчистете ги ...