TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во недела 18-то издание на Скопскиот маратон

Сител - 30.09.2022

Во недела ќе се одржи 18-то издание на Скопски маратон, на кој досега се имаат пријавено 8.500 натпреварувачи. Како и секоја година натпреварувачите се поделени во три трки, главната маратонска, потоа полумаратонот, штафетниот маратон, трката на ...

8.500 тркачи од 47 земји в недела ќе настапат на 18. Скопски маратон, ќе се трча по изменета патека

Сакам да кажам

Скопскиот маратон навршува полнолетство и се враќа на старата локација

Sport 1

Во недела стартува 18. издание на „Визер скопски маратон“,

Курир

В недела стартува 18. издание на „Виз Ер Скопски маратон“, стартот и целта на добро позната локација

Макфакс - 30.09.2022

Најпознатиот спортски настан во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се оддржи на 02.10.2022 (недела) со препознатливите трки како носители на најголемата и традиционална спортска манифестација, која што сите љубители на трчањето од земјата и ...

В недела по 18. пат ќе се одржи Скопскиот маратон, пријавени се над 8.000 учесници

Мета

Во недела стартува 18то издание на Виз Ер Скопски маратон

Канал5

В недела стартува 18. издание на Скопски маратон, трката во чест на Ѓорги Кузмановски

Република

Во недела се одржува 18 – тиот „Виз Ер“ Скопски маратон

Независен

Во недела стартува 18-то издание на Виз Ер Скопски маратон, стартот и целта на добро позната локација

SportMedia

Прес конференција на Виз Ер Скопски маратон: Во недела стартува 18то издание на Виз Ер Скопски маратон, стартот и целта на добро позната локација

Опсервер

Екипа Спортски МКД MakPress Дерби

Жичарница од утре со ново работно време, јавниот превоз в недела со изменет режим на сообраќање

ТВ21 - 30.09.2022

Ве информираме дека Жичарницата од утре, сабота (1.10.2022 год) ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17-17.30 часот ќе биде последно возење од доле нагоре, односно 17.45 часот последно возење од горе надолу.

Кои линии од ЈСП се укинати, а кои со изменет сообраќај поради маратонот? Погледнете како ќе се превезувате во Скопје во недела

ММС

Јавниот превоз в недела со изменет режим на сообраќање

Алсат-М

Дел од возилата на ЈСП во недела ќе сообраќаат со изменет режим поради „Виз Ер Скопски маратон”

24Инфо

Дел од возилата на ЈСП во недела ќе се обраќаат со изменет режим поради „Виз Ер Скопски маратон“

Сител

Дел од возилата на ЈСП во недела ќе сообраќаат со изменет режим поради „Виз Ер Скопски маратон“

Канал5

Дел од автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по изменет возен режим

Вечер Прес

В недела по 18. пат ќе се трча Скопскиот маратон, пријавени над 8.000 учесници

Опсервер - 30.09.2022

Со импозантна бројка од 8.500 професионални и аматерски натпреварувачи од 47 држави, в недела ќе се одржи 18. издание на Виз Е р Скопски маратон, објавија денеска организаторите, апелирајќи до жителите на главниот град масовно да излезат на улиците ...

Над 8.000 учесници пријавени на Скопскиот маратон

Курир

В недела по 18. пат ќе се трча Скопскиот маратон, пријавени над 8.000 учесници

Бриф

Над осум илјади учесници на Скопскиот маратон

Фокус

В недела по 18. пат ќе се трча Скопскиот маратон, пријавени над 8.000 учесници

Кајгана