TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PewDiePie во Македонија со GeoGuessr

IT.mk - 10.04.2021

Оваа недела еден од најпознатите, ако не и најпознатиот јутубер PewDiePie ја „посети“ Македонија. Посетата секако беше виртуелна и дел од играта GeoGuessr . Aко ве интересира како и колку брзо PewDiePie погоди каде се наоѓа погледнете го видеото.

Нè помеша со Украина, но потоа се снајде: Познатиот Јутјубер „PewDiePie“ го „посети“ Скопје

Точка - 09.04.2021

Феликс Арвид Кјелберг, попознат во светот како „PewDiePie“, постојано ги забавува своите следбеници со разни игри и предизвици. Неодамна, на еден од неговите стримови во живо, „PewDiePie“ ја играше играта „GeoGuessr“ која преку „Google Maps“ и ...

Најследениот јутјубер во светот PewDiePie го посети Скопје? (ВИДЕО)

Хаштаг - 09.04.2021

Феликс Арвид, светски познат како PewDiePie е шведски јутјубер и комичар кој се прослави како гејмер на Јутјуб. Тој е првиот јутјубер во светот со најголем број на претплатници, односно неверојатни 109 милиони претплатници и неговите видеа имаат ...